• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labin pro. frezu za snijeg kupujem

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Uglavnom ja bi na tvojem mjestu još pokušao potražiti frezu kao priključak za motokultivator, jer tako imaš bolje iskorišten stroj. U vezi ovih freza iz trgovačkih centara i slično- na prvi pogled izgledaju kao da su napravljene od recikliranog lima- (limenke) :rolleyess: .. dobro možda nisu tako loše za nekoga tko ima popločeno (asvaltirano) dvorište cca 200-250 m2. Ja kod sebe (ima i makadama ) ne bih mogao primjeniti odnosno ne bi dugo izdržala- konstrukcija. Ovi priključci izgledaju ipak masivnije napravljeni. a one skije za regulaciju visine bi po mojem mišljenju mogao i doma napraviti.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
ali samohodna snježna freza sa 14 KS i dizel,košta daleko više od 3000 eura. sve ispod 14 KS nije za površinu veći od 300 kvadratnih metara.a benzinke pogotovo jer troše previše

Znaš siguran sam da je dovoljna 11 konja jaka freza a tako sam i pročitao po stranim forumima,čak i 9 konja mislim da bi prošla(imam muta gorenje 8 konja jak i ne vjerujem da treba veće jačine,jer ovaj recimo gura grabilicu za sijeno u radu bezzz problema uzbrdo )....što se tiče potrošnje,pa snijeg je par puta na godinu litar-dva i ne igra ulogu zar ne?.....onaj ling prije od elektro maschinen što ima te snježne samohodne freze e tamo ću pogledat jednu od one dvije ili 9 ili 13 ovisi kolika će biti cijena...ova od 7 konja kod njih košta 6,500 kuna to je Njemačka firma,garancija mislim da je 2 godine...a imam skoro kilometar makadamskog puta +dvorište...samo ne mislim čekat metar snijega nego freza ima svijetlo ako dobro pada ja prođem jednom i u ponoć ili u dva ujutro nije problem.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Uglavnom ja bi na tvojem mjestu još pokušao potražiti frezu kao priključak za motokultivator, jer tako imaš bolje iskorišten stroj. U vezi ovih freza iz trgovačkih centara i slično- na prvi pogled izgledaju kao da su napravljene od recikliranog lima- (limenke) :rolleyess: .. dobro možda nisu tako loše za nekoga tko ima popločeno (asvaltirano) dvorište cca 200-250 m2. Ja kod sebe (ima i makadama ) ne bih mogao primjeniti odnosno ne bi dugo izdržala- konstrukcija. Ovi priključci izgledaju ipak masivnije napravljeni. a one skije za regulaciju visine bi po mojem mišljenju mogao i doma napraviti.

Tako sam i ja razmišljao ali nekako mi prevagnula opcija da kupim posebno frezu,inače imam dasku(ralicu)na labinu od 14 tako da bi imao za zimu spreman labin sa daskom i frezu posebno(da ne prikopčavam priključke na -20 i još po noći i sl.),i onda kad je snijeg kojih 25 cm i niže onda ralica ide super a ako je viši onda bi išao sa frezom....ili ako je usjek jak radi starog snijega(ja to zovem bob staza)onda opet frezom i manji snijeg jer ralica nema gdje deponirat novoočošćeni snijeg.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Znaš siguran sam da je dovoljna 11 konja jaka freza a tako sam i pročitao po stranim forumima,čak i 9 konja mislim da bi prošla(imam muta gorenje 8 konja jak i ne vjerujem da treba veće jačine,jer ovaj recimo gura grabilicu za sijeno u radu bezzz problema uzbrdo )....što se tiče potrošnje,pa snijeg je par puta na godinu litar-dva i ne igra ulogu zar ne?.....onaj ling prije od elektro maschinen što ima te snježne samohodne freze e tamo ću pogledat jednu od one dvije ili 9 ili 13 ovisi kolika će biti cijena...ova od 7 konja kod njih košta 6,500 kuna to je Njemačka firma,garancija mislim da je 2 godine...a imam skoro kilometar makadamskog puta +dvorište...samo ne mislim čekat metar snijega nego freza ima svijetlo ako dobro pada ja prođem jednom i u ponoć ili u dva ujutro nije problem.

to je tvoja odluka,ali prevelika je to površina za čišćenje sa frezom,čak i za 14 ks.to bi kultivator izdržao,ali čovjek nebi.to je previše
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
to je tvoja odluka,ali prevelika je to površina za čišćenje sa frezom,čak i za 14 ks.to bi kultivator izdržao,ali čovjek nebi.to je previše

ma ja to sve očistim sa lopatom sad kako nebi izdržao sa frezom :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma ja to sve očistim sa lopatom sad kako nebi izdržao sa frezom :)

ako ideš samo jedan prolaz od 80 cm to je ok,ali za put širine tri metra ti trebaju skoro 4 prolaza pa to pomnožiš sa 1000 metara + dvorište = svaka ti čast.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
ako ideš samo jedan prolaz od 80 cm to je ok,ali za put širine tri metra ti trebaju skoro 4 prolaza pa to pomnožiš sa 1000 metara + dvorište = svaka ti čast.

Prolaz za auto to ti je kojih 170cm minimalno...a šta se može kad ovdje država ne funkcionira
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Prolaz za auto to ti je kojih 170cm minimalno...a šta se može kad ovdje država ne funkcionira


kod mene isti slučaj,ali bez ralice ja nemam šta čistiti
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Zvao sam ovu firmu iz Samobora (REM) koja prodaje ove Njemačke freze i pitao koja je cijena pa da vam kažem da znate.
9 konja snage 7600kn +pdv...odobravaju 5% popusta na gotovinu...težina 85kg zahvat 62 cm u širinu
13 konja snage 8500kn+pdv...isto 5% popusta na gotovinu..teška 120kg,zahvat 70cm u širinu

garancija je 2 godine i ako se nešto pokvari o njihovom trošku je prijevoz do servisa i popravak

za makadam imaju ove dole takozvane skije za odignut od tla do max 2 cm,što ja mislim da je ipak premalo i trebalo bi pokušati negdje kod nekog ili tokara ili sl. napraviti isti takav dio ali da ga može odignuti od tla bar 4 cm.....kaže čovjek da je opasno ako uleti kamen veći u mehanizam da može porazbijat neke dijelove(ne sjećam se koje ono reče) ali ako uđe mali kamenčić onda nema veze to ne šteti frezi.

Mislim da ću ja do iduće sezone snijega pokušat nabaviti ovu sa 9 konja,pa malo kombinirat nju i labina sa ralicom ...tamo gdje je imalo ravnije freza a ralica može kud hoćeš.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ipak sam se odlučio za priključak za Labina snježnu frezu ......razgledao sam mnogobrojne samohodne snježne freze i ipak je ovo puno čvršće konstrukcije....zahvaljujem forumašima na dobrim sugestijama i savjetima :)
Da se nadovežem na ovu temu...ako neko ima za prodati rotacionu kosu za Labina ja sam zainteresiran kupiti.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Isto imam labina SS ali svejedno sam se odlučil za samohodnu.Zimi u jutro palit dizela na štrik,motokultivator+freza-težina prema samohodni glomazno neokretno.Možda je skuplje ali mislim da se isplati.Ja sam kupio frezu na 220 uštekaš i pališ.To je samo moje mišljenje da čujem i druge.L.P.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
sve je to dobro ali ako več imaš motokultivator,bolje nabaviti priključak za njega nego kupovat još jedan stroj koji isto trebaš održavat,a smeta ti cijelo ljeto,moj bcs se malo vidi na avataru
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Isto imam labina SS ali svejedno sam se odlučil za samohodnu.Zimi u jutro palit dizela na štrik,motokultivator+freza-težina prema samohodni glomazno neokretno.Možda je skuplje ali mislim da se isplati.Ja sam kupio frezu na 220 uštekaš i pališ.To je samo moje mišljenje da čujem i druge.L.P.

Dugo sam se dvoumio između te dvije opcije ili priključak za labina ili samohodnu frezu i na kraju sam kupio priključak ipak...obišao sam jako puno freza za snijeg i mogu reći da konstrukcijom su prilično slabije od labinove mislim na one jake freze oko 11 konja i više-Na sreću ja imam Labina koji pali na akumulator i držim ga zimi u garaži u koja je djelomično ukopana u zemlju i u kojoj temperatura nije nikad u minusu, ni blizu minusa pa pali lako...Koju si kupio frezu koliko jaka i od kojeg proizvođača?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Dugo sam se dvoumio između te dvije opcije ili priključak za labina ili samohodnu frezu i na kraju sam kupio priključak ipak...obišao sam jako puno freza za snijeg i mogu reći da konstrukcijom su prilično slabije od labinove mislim na one jake freze oko 11 konja i više-Na sreću ja imam Labina koji pali na akumulator i držim ga zimi u garaži u koja je djelomično ukopana u zemlju i u kojoj temperatura nije nikad u minusu, ni blizu minusa pa pali lako...Koju si kupio frezu koliko jaka i od kojeg proizvođača?


koliko si platio priključak
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Gardol 414ccm 8,5 kw 76 zahvat,radna lampa.

Ta freza mi je bio najbolji izbor...na kraju sam se mislio između nje(i ili one isto Gardol samo malo slabije sa zahvatom 69 što ima paljenje na struju i svjetlo) i između priključka za Labin...Dobra je to freza ,po meni koliko sam vidio vjerovatno i najbolja za kupit.
 
Na vrh