• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labin pro. frezu za snijeg kupujem

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
ja sam zvao za labina 10ks u Entradu 6500 za gotovinu ima moj kolega dvostupanjsku na 14ks ma nema kupovne koja tako baca jedino se trba borit sa kultivatormo al nezaustavlja ju na 70cm snjega.

inače te freze proizvodi imt zvao sam u srbiju prošle godine i bila je tamo dosta jeftinija nego kod nas. al odlučio sam ipak sam napraviti čim skupim materijal.

Tako je dobra? Sad sam u dubokom razmišljanju....kod mene je makadam oko kilometar a ta freza nema onih skija za malo odignuti (kojih 3-5cm od tla da ne hvata pjesak i kamenja)...ali opet to bi se i dalo napraviti...
Jesi li gledao kako čisti snijeg od kojih 20cm(takvi su snjegovi najčeći)pitam iako vjerujem da joj je manji snijeg još lakše ali opet nemam iskustva pa bolje upitat jel?
I koliko košta u IMT u srbiji takva freza ako nije problem reci? i da li se to baš proizvodi samo za labina taj model ili taj isti paše i za IMT motokultivator ili neki drugi?
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
ja sam zvao za labina 10ks u Entradu 6500 za gotovinu ima moj kolega dvostupanjsku na 14ks ma nema kupovne koja tako baca jedino se trba borit sa kultivatormo al nezaustavlja ju na 70cm snjega.

inače te freze proizvodi imt zvao sam u srbiju prošle godine i bila je tamo dosta jeftinija nego kod nas. al odlučio sam ipak sam napraviti čim skupim materijal.

I taj susjed jel ima asfaltirano ili čisti makadamski put sa njom?
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
sad znam,u mene je znači dvostupanjska jer ima dva puža koji hvataju snijeg i guraju ga prema sediti gdje je rotor za izbacivanje.

mislim da sve to ovisi od pozicije samog rotora,jer ako nije na sredini ova dvostupanjska neznači puno.

Ja sam čitao slovenske forume o frezama i kažu ako nije dvostupanjska samo se razočaraš....dosta ih to napominje ako jako bitno a kod njih je skoro alpsko područje imaju snijega jako puno i sigirno se razumiju dobro u te stvari.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja sam čitao slovenske forume o frezama i kažu ako nije dvostupanjska samo se razočaraš....dosta ih to napominje ako jako bitno a kod njih je skoro alpsko područje imaju snijega jako puno i sigirno se razumiju dobro u te stvari.


ako nije dvostepena nema smisla,jer ako bi sve bio jedan "puž", onda nebi sav snijeg bio pokupljen,osim ako je cijev za izbacivanje sa rotorom na jednom kraju freze,a to imaju neke velike komunalne freze.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Mislim da ste pobrkali pojmove.

Jednostupanjska ima samo rotor (turbinu koja izbacuje snijeg) ili osovinu sa lopaticama.

Dvostupanjska ima rotor (1.stupanj) i puž (2.stupanj) koji dovodi snijeg u rotor.
Efikasnost freze ovisi upravo o vrsti puža.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Mislim da ste pobrkali pojmove.

Jednostupanjska ima samo rotor (turbinu koja izbacuje snijeg) ili osovinu sa lopaticama.

Dvostupanjska ima rotor (1.stupanj) i puž (2.stupanj) koji dovodi snijeg u rotor.
Efikasnost freze ovisi upravo o vrsti puža.

Nisam siguran da smo pobrkali jer onda bi svaka bila dvostupanjska,pogledaj malo po internetu da i najmanje freze deklarirane ako jednostupanjske imaju onaj"ventilator"pomoću kojeg izbaciva van snijeg a dvostupanjska dvije osi koje se vrte na dvije različite strabne i čini se da se susreću ne sredini.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
laik
Osovina puža se vrti u istom smjeru po cijeloj dužini samo je pužnica zrcalno postavljena od sredine lijevo i desno.
Pužnica dovodi snijeg u sredinu i u ventilator.
Imaš puno videa vezanih uz freze za snijeg, a možeš vidjeti i koja je razlika u radu jednostupanjske i dvostupanjske.;)
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Tako je dobra? Sad sam u dubokom razmišljanju....kod mene je makadam oko kilometar a ta freza nema onih skija za malo odignuti (kojih 3-5cm od tla da ne hvata pjesak i kamenja)...ali opet to bi se i dalo napraviti...
Jesi li gledao kako čisti snijeg od kojih 20cm(takvi su snjegovi najčeći)pitam iako vjerujem da joj je manji snijeg još lakše ali opet nemam iskustva pa bolje upitat jel?
I koliko košta u IMT u srbiji takva freza ako nije problem reci? i da li se to baš proizvodi samo za labina taj model ili taj isti paše i za IMT motokultivator ili neki drugi?

Pa napisao sam ti da čisti 70cm suhog snjega ali ne sa cjelom širinom malo manje hvata mokri nisam vidjeo kako čisti.ta ti je dvaostupanjska.dorište je bilo makadamsko prošle godine asvaltirao.bacilo mu je kamen i razbio je prozor susjedu na ulaznim vratima dok je nije bilo asvaltirano.

u srbiji je koštala 3000 i nešto nemogu se sjetiti točno koliko.neznma vjerojatno ima i za imt-e kultivatore al ova je za labina šta sam pitao.

mislim da je jedina mana te freze to čim staneš da stane i freza pa neuspije izbacat iz role van i onda se zaštopa.
neka reču oni koji ju imaju oni najbolje znaju.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pa napisao sam ti da čisti 70cm suhog snjega ali ne sa cjelom širinom malo manje hvata mokri nisam vidjeo kako čisti.ta ti je dvaostupanjska.dorište je bilo makadamsko prošle godine asvaltirao.bacilo mu je kamen i razbio je prozor susjedu na ulaznim vratima dok je nije bilo asvaltirano.

u srbiji je koštala 3000 i nešto nemogu se sjetiti točno koliko.neznma vjerojatno ima i za imt-e kultivatore al ova je za labina šta sam pitao.

mislim da je jedina mana te freze to čim staneš da stane i freza pa neuspije izbacat iz role van i onda se zaštopa.
neka reču oni koji ju imaju oni najbolje znaju.


pogon freze je neovisan o pogonu točkova tako da i kad staneš,onda može izbaciti snijeg sa rotora.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
pogon freze je neovisan o pogonu točkova tako da i kad staneš,onda može izbaciti snijeg sa rotora.

to je nešto novo, koliko ja znam čim stisneš kvačilo sve staje pa nema kultivator dupli kuplung.može jedino ako staviš u ler a kardan uključiš.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
pogon freze je neovisan o pogonu točkova tako da i kad staneš,onda može izbaciti snijeg sa rotora.

kad stisneš kvačilo freza svejedno staje.....
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pa napisao sam ti da čisti 70cm suhog snjega ali ne sa cjelom širinom malo manje hvata mokri nisam vidjeo kako čisti.ta ti je dvaostupanjska.dorište je bilo makadamsko prošle godine asvaltirao.bacilo mu je kamen i razbio je prozor susjedu na ulaznim vratima dok je nije bilo asvaltirano.

u srbiji je koštala 3000 i nešto nemogu se sjetiti točno koliko.neznma vjerojatno ima i za imt-e kultivatore al ova je za labina šta sam pitao.

mislim da je jedina mana te freze to čim staneš da stane i freza pa neuspije izbacat iz role van i onda se zaštopa.
neka reču oni koji ju imaju oni najbolje znaju.

Hvala ti....
Taj problem sa štopanjem bi se možda mogao riješit tako da je na kraju malo provozaš par metara po očišćenom dijelu da izbaci šta ima unutra....
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
U planu za nabavu u skorije vrijeme- http://www.youtube.com/watch?v=BqGsT723c5M
cijena oko 700 eura po informaciji iz studenog.
Usput jednofazna traktorska freza "CIMOS" uopce nije loša - ne štopa se i sve izbaci, jedino ne voli južni (mokri) snijeg.

Također sam i ja došao do zaključka da je bolje kupiti samohodnu komplet snježnu frezu nago priključak jer je razlika u 1000-2000 kuna a ovamo dobiješ i motor i sve ostalo...ta izgleda dosta dobro meni je do sad što sam tražio najbolja(nisam gledao u živo nego po netu)

http://hr.rem-maschinen.com/proizvodi/snjezne-freze

ova od 7 konja košta cca 6.500kuna
a gledat ću ovu od 9 i ovu od 13 konja ne znam za njih cijenu ali nebi trebalo biti puno više bar ne ova od 9.
 
Posljednje uređivanje:

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
U planu za nabavu u skorije vrijeme- http://www.youtube.com/watch?v=BqGsT723c5M
cijena oko 700 eura po informaciji iz studenog.
Usput jednofazna traktorska freza "CIMOS" uopce nije loša - ne štopa se i sve izbaci, jedino ne voli južni (mokri) snijeg.

Sad sam malo pregledao tu tvoju bčs,znaš to ti je motokultivator plus priključak snježna freza(rolba) i ta cijena što kažeš 700eura ti je sigurno samo priključak....prije sam davno gledao te bčs jako su skupe i mislim da je sam motokultivator blizu ili oko 20 000 kuna
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Sad sam malo pregledao tu tvoju bčs,znaš to ti je motokultivator plus priključak snježna freza(rolba) i ta cijena što kažeš 700eura ti je sigurno samo priključak....prije sam davno gledao te bčs jako su skupe i mislim da je sam motokultivator blizu ili oko 20 000 kuna

Kolega, u pravu si. Zaboravio sam napisat da je sam priključak 700E.
Osobno sam mislio tu frezu stavit na kosilicu BCS 630 ws, jer bi izašlo jeftinije nego kupovat frezu i kosilicu, a stara BCS 602 je ionako dušu mi ispustila.:madmana:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Također sam i ja došao do zaključka da je bolje kupiti samohodnu komplet snježnu frezu nago priključak jer je razlika u 1000-2000 kuna a ovamo dobiješ i motor i sve ostalo...ta izgleda dosta dobro meni je do sad što sam tražio najbolja(nisam gledao u živo nego po netu)

http://hr.rem-maschinen.com/proizvodi/snjezne-freze

ova od 7 konja košta cca 6.500kuna
a gledat ću ovu od 9 i ovu od 13 konja ne znam za njih cijenu ali nebi trebalo biti puno više bar ne ova od 9.

ali samohodna snježna freza sa 14 KS i dizel,košta daleko više od 3000 eura. sve ispod 14 KS nije za površinu veći od 300 kvadratnih metara.a benzinke pogotovo jer troše previše
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to je nešto novo, koliko ja znam čim stisneš kvačilo sve staje pa nema kultivator dupli kuplung.može jedino ako staviš u ler a kardan uključiš.

kad stisneš kvačilo freza svejedno staje.....

staneš,izbaciš iz brzine,pustiš kvačilo i freza i dalje radi.izbaci snijeg i vozi miškooo
 

Najnoviji postovi

Na vrh