• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labinprogres Flora 55

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Evo jedan primjerak Flore 70. Motokopačica sa Briggsovim motorom Quantum XM 55. Ima dvije brzine + rikverc, prijenos i kvačilo preko remena, zatezanje remena prema van (odnosno zatezač remena je na konusnoj strani remena). Starost ove motokopačicee je cca 10 godina.
Koliko sam ja vidio motokopačica ova je najgora, najblesavija ikada. O mjenjaču i na pogonskoj osovini ležajevi (no name) koji su svi u kurcu. Kvačilo je nemoguće naštimati da odvaja kako spada. Motor je na izdisaju. Ma prava katastrofa!
IMG_20200131_114648[1].jpg IMG_20200131_114726[1].jpg IMG_20200131_114857[1].jpg
(n)
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Ja imam takvu istu samo Eurosystem Euro 6 od 2004.g. i još radi sasvim ok.
Ali ja sam je blokira u prvoj brzini jer sam prilikom rastavljanja jednom zaključio da je to sa mjenjačem napravljeno smišno i da bi se moglo pokidati.
23346
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
To je napravljeno jako blesavo i nikakvo. Poluga koja dolazi spojena na vilicu je jako slaba. Ali to bi još i nekako prošlo, ali kvačilo je totalna pušiona. Glavni uzrok je kvačilo koje slabo ili nikako ne odvaja i to onda se manifestira na polugu za mijenjanje brzina. Ako si je blokirao da radi samo u prvoj, to je onda skoro presporo. Ali je ipak bolje i tako nego nikako.
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Pa jako teško je to išlo i kad sam vidio doli kako to funkcionira odlučio sam fix to u brzini za frezanje. To je mala kopačica, kad dođeš na kraj reda samo skreneš na vrime i to je to.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Pa i nije puno radila, po noževima. Kod mene je došla na popravak zbog polomljene poluge brzina. Motor kao navodno dobar! Rastavio mjenjač i promijenio L polugu za mijenjanje brzina. A ono kao motor dobar OK! Idem montirati motor, ispustim ulje, a ono ulja možda 1,5 - 2 dcl ulja unutra OK. Nalijem novo ulje (5,9 dcl), probam upaliti, upali odmah, nakon 3 min se ugasi i tako to. Odmah je bio zauljern kod poklopca ventila. Motor kao dobar i kao takav vraćen vlasniku. A klasika bez ulja, papirnati uložak filtra nikada čišćen, isto tako niti mijenjam!
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Dali ima netko floru 55?
Ne vide se slike od clana koji ju koristi za medurednu obradu pa dali ima jos netko da jj koristi za istu stvar?
 

Najnoviji postovi

Na vrh