• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labinprogres Flora 55

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Temu o mom kultivatora:p
Flora 55 imam ja:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Imam ga vec neki 6 godine, motor je briggs&stracions, 5.5Ks, stvarno mali je potrosac za razlika od 506tica, 4 taktni, tihi je u radu, koristim ga dosta, sada trosim treci nozevi na freza, imam jos jedni uski home made nozevi za megjuredna obrada u vrta, napravio sam i gvozdeni kotaci i plug za redovi delanje, za transport nije jer je brzi, nema menjac nego radi na sistem preko zatezanje remena, za oranje isto nije. Osven svjecice i sajle za pogon drugo nista nisam promenio a radi dosta.
Ako te jos nesta zanima samo pitaj.
Pozdrav:partyman:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

ma ima kod mene u ponudi nova za 4900kn s hondinim motorom i 4600kn s kolerovim motoro pa se predomišljam jer želja mi je labinac 14ks s opremom ali mogučnosti su drugačije.
dali ga koristiš u povrću i dali možeš skratiti noževe 50-80cm da ga možeš u međured zaterati.
kako se ponaša na tvrdoj i teškoj zemlji koja nije ajmo reč poorana i slično
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa kako to brate da je kod vama skupiji,tamo se proizvodi, nije mi jasno???
Ovog je placen 560 evra pred neki 6 godine,ak najdem racun uslikacu ga, a sada kad sam bio na sajem je bio 480 evra, kako to da je kod vama 630???
Ovako ima zahvat od 75 cm, moze se izvaditi po jedan noz iz vanske strane i bude 50 cm. Meni i to je bilo siroko za povrce(sami redovi su 50 cm), pa sam napravio druge nozevi sa sirina od 36 cm, i sada komotno frezam megjuredove u nasad sa kupus ili paprika.
Frezao sam i nepoorana zemja u manji plastenike nakon zavrsetka paprike, jedan prohod nije bio dovolen za nova sadnja, sve na se pofrezam 3 puta i sejem persin.
Ja sam ga ovaj motokultivator izbrao bas zato sto mi je bio potreban za megjuredna brada.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

ma ja se dvoumim jer imam problem trebao bih ju prenositi s parcele na parcelu,a to bi bilo s autom u gepeku,a gledam ona je 55kg tak da nije baš jednostavno staviti i izvaditi iz auta
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
I ja sam imao tog problema, da je vozim u auto u gepeku, ili u autoprikolica, nema svakiput nekog da mi pomaze da je tovarim ili simnem, ali sta je 55 kg;), jedna vreca cement, na prednji kraj sam prisrafio jedna rucka da mi je zgodno da je uhvatim i sam ja kacim u gepeku, evo gde je uhvatim:


Uploaded with ImageShack.us
Nosim je so Peugeot Partner, pa zato mi je i lakse da je tovarim sam.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

e mj danote ja je moram ubaciti u škodu feliciju,de mi reci dali si i ovaj plug sam izradio i koliko ti je promijer ovih kotača što si sam napravio i kako su se pokazali u međurednoj obradi
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Tacno, plug sam sam izradio prosla godina, kopirao sam ga od originala sta je za ta freza, a na kotaci sam samo zapazio dijametar od originalni, oblik perke sam promenio zasto ovako mi se cinelo bolje. Promjer kotaca mozes napravit koliko hoces, kod mene je 50cm od vanjska strana (ako si mislio na rastojanie od kotac do kotac). Za megjuredna obrada ne koristim niti kotaci niti plug, nego za megjuredna obrada sam napravio druga uska freza, so sirina od 36 cm, i bidejki navodnuvam sa sistem kap-kap, netreba mu plug, netrebaju mi redovi.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

evo danote da ti javim stroj bi trebao biti u mom dvorištu iza 20.03. i uzeti ču plug za njega s time da imaju i željezne kotače samo mi bi trebalo proširiti rupu na kotačima da se mogu upasati kada se skinu motike i šta mi ti još preporučaš iz svoga iskustva
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Oki, a zakaj ne kupiš pravi MTK rabljeni za te novce?
Možeš dobiti Mondiala u oglasniku sigurno za takve ili manje novce.
Ako Sanjaš Super Specijala, onda će ti ova kopačica biti premalo.
Možeš naći i MIO Hondi koliko hoćeš.
Meni je to puno novaca za takav stroj.
Da se razumijemo, Flora je sigurno puno bolji stroj od onih jeftinih s pužnim pogonom freze.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

ZJ ma sve sam solucije prebacio polovno nikako(nikada ne znaš na šta možeš naletiti),a novo je ipak novo.Za Special nemam para,a i preskupi su tako da sam se odlučio za Floru u prvu ruku dok ne budu bolja vremena pa da se može nešto konkretnije kupiti.Kada na žalost ništa nije stabilno pa da se može na dugoročno planirati za neke veće investicije jer za Specijal bi mi trebalo od 40 000-50 000kn u grubo ti govorim sa svim priključcima što mi trebaju.
Tako da ču se trenutno morati zadovoljiti i s Florom,a tko zna možda za mjesec,dva,godinu budu prilike bolje pa se bacimo u investciju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Ti najbolje znaš, no mislim da griješiš. Novo je novo, istina. No na ovim malim strojevima nemaš niti velikih problema, niti skupih popravaka.
Još nisam vidio niti jednog koji bi bil toliko uništen da nevalja baš nikaj.
Do sad sam kupil dva rabljena MTK s LA300 motorima i nikad me nisu izdali.
Priključke ili kupiš rabljene ili napraviš sam.
MTK Mondial nađeš jako dobar za te novce. S njim možeš i frezati i kositi i orati si vrt ili vinograd, voziti manju prikolicu, a ova Flora je samo za međurednu obradu, za kaj ju Danot samo i koristi.
Priključke kupuješ po potrebi. Ako ti neki netreba, lako ga prodaš, jer za to uvijek ima zainteresiranih.
Evo ti jedan dizel za pristojne novce:
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/goldoni-10-ks-oglas-2364410
I jedan benzinac s prikolicom:
http://www.njuskalo.hr/traktori/labinprogres-oglas-2307558
Malo potraži sam i razmisli prije nego kaj baciš novce ;)
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
evo danote da ti javim stroj bi trebao biti u mom dvorištu iza 20.03. i uzeti ču plug za njega s time da imaju i željezne kotače samo mi bi trebalo proširiti rupu na kotačima da se mogu upasati kada se skinu motike i šta mi ti još preporučaš iz svoga iskustva

Oki, da ne budem nes ja krivac, ti si najbolje proceni svoi potrebi, ehh Specijala je super stroj, ja imam Tomo vinkovic pa tako da ova kopacica mi je sasvim dovolna, kvalitetna je, u moe selo ima sigurno 10 i niko nije zazalio sta je kupio, vec sam ti sve rekao sta mozes raditi so nea, a sta ne, ako ti treba za megjuredna obrada onda definitivno si napravio dobar izbor, jer specijala i ne bi rekao da je dobar za megjuredna obrada. Evo uslikao sam ti oni nozevi sta sam ih ja napravio za megjuredna obrada, kada ih stavim na kopacica, zafatnina je 36cm, naravno ih stavim i oni tanjiri od strana. Izrada je losa, to mi je bio da vidim kako se ponasa kopacica megjuredovi, i nozevi ostaju kao takvi dok se ne poderat, a tada smislicu nesto bolje, bar da se i zozevi promenuju, ovako su zavarreni .


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Znaci ne koristim je samo za megjuredna obrada nego mnogo vise za frezanje, 75 cm zafatnina i pristojna dubina, imam video klip na youtube, los je kvalitet:
http://www.youtube.com/watch?v=6QGDtKZtvlI&feature=mfu_in_order&list=UL
Pozdrav:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

danote molio bih te da ako možeš poslikaš Floru s tim noževima za međurednu obradu da vidim kako stoje na njoj da bi ih dao majstoru da mi ih izradi
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Evo ovo ti je origigi zafatnina 75 cm, ako izvadim po jedan par nozevi dobijem 50 cm sta i to mi je bio siroki zafat:


Uploaded with ImageShack.us
Stavio sam ih samo koliko da vidis kao izgleda, nisu zastrafene, samo jos od vanjske strane da nabacim oni tanjiri:


Uploaded with ImageShack.us
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

djeluje sasvim jednostavno morati ču dati majstoru da mi ih napravi,nisi morao nikakve rupe bušiti na cijevi od pogona kopačice
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
evo samo da javim stroj je stigao u dvorište,biti če i slika pozz


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

trenutno je to to od slika biti če još
 

Prilozi

  • DSC00520.jpg
    DSC00520.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 1,757
  • DSC00522.jpg
    DSC00522.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 534
  • DSC00523.jpg
    DSC00523.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 523
  • DSC00521.jpg
    DSC00521.jpg
    85.8 KB · Pregleda: 1,829

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
dobro tebi to ide,a jel kaj gazdarica pripomaže ili je ona samo logistika...:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh