• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

LALA IZ BANATA

  • Temu pokrenuo LALA IZ BANATA
  • Datum prvog posta
L

LALA IZ BANATA

Guest
E da vam se predstavim. Ja sam Ivan Jovanov iz Sefkerina(Vojvodina, 25km severno od Panceva), '86. sam godiste studiram poljoprivrednu tehniku i bavim se ratarstvom i stocarstvom. Otac i ja radimo oko 100 lanaca zemlje i imamo 40 muznih krava i 15 bikova.
Evo moje mehanizacije(nikako da se ustosim sa slikama, te cete na njih malo pricekati):
IMT 539 2000.GOD 2900h
IMT 539 2006.god 450h
IMT 560 1985.god 2800h
Rakovica 76 1989.god 2500h
Belarus 820 Eurolux 2006.god 585h
2x Prikolica Kikinda 3t
Prikolica Dubrava 3t
Prikolica Zmaj 485 8t 1988.
Prikolica Zmaj 489 8t 1990.
Rasturac stajnjaka Zmaj 487 1991.
Berac Zmaj 224 2006.
Presa Poljostroj 351
Grabulje Sunce
Rotaciona kosacica IMT 1.85m
Pneumatska sejalica Agria 4 reda
Setvospremac 3.6m
Vucena tanjiraca Consum Comet vvt 2.8m sa paker valjcima
Plug IMT 756
Plug IMT 757
Plug Vogel&Noot L950 3-brazde
Prskalica Agromehanika kranj 600l
Silazni kombajn Pottinger MEX II
Utovarivac stajnjaka LOMA 3
Rasturac vestaka Megametal
Zitna sejalica IMT
Spartac IMT 4 reda
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Lala koliko ti treba vremena da utovaris prikolicu za razbacivanje stajnjakasa svojim utovarivačem? Jel si utovarao već? Znam da si nedavno nabavio prikolicu? Koliko je tona?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Dobro došao na najbolji poljo. forum!!!! :partyman: :partyman:
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Kontam kaže:
Lala koliko ti treba vremena da utovaris prikolicu za razbacivanje stajnjakasa svojim utovarivačem? Jel si utovarao već? Znam da si nedavno nabavio prikolicu? Koliko je tona?
Nisam jos utovarao u nju, jos berem kukuruz. sad cu, ovih dana. Zmaj je 487, 8 tona, klasican dvoosovinac(sasija ista kao kod prikolice 489), nije tandem. Stane djubreta u pm. Sanduk je dugacak 5.2m, sirok 2.2m, stranice 80cm visoke. Ima tri rotora, cetiri lanca, klasican lancani pogon. Utovarivac je strasan. Dize 500 kg, ruka 4.5m samo nema hidro stope. Kikindu natovarim za cas. Tera ga 539 na samo 600 obrtaja, a reaguje strasno brzo. Oce samo da ga zaljulja kad je tesko djubre, moram sledeci put da ga zakacim za 560 i da pevam.
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
marko355 kaže:
Dobro došao na najbolji poljo. forum!!!! :partyman: :partyman:
Bolje vas nas'o! :supz:
 
J

jokapz

Guest
ei dobro došo na forum...

De mi rec kak si zadovoljan sa beračem Zmaj 224???
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
jokapz kaže:
ei dobro došo na forum...

De mi rec kak si zadovoljan sa beračem Zmaj 224???
Za sad super. Tek mu je druga sezona. Do sad samo tovat mast i vozi. Pre njega sam imao 221 vucni. E, to je bio sex.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Dobrodosao.Nego, koliko je lanac zemlje? Znam da se ta jedinica koristila u svim podrucjima gdje je Austro-ugarska "preuzela" zemlju od Turske, ali nije jasno (barem prema papirima gdje sam ja citao) koliko je to...
 
M

milan89

Guest
1 lanac = 1 jutro = 57 ari.... dobro dosao lalo... ti i ja smo komsije, ja sam iz Perleza :)
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
lala očekujemo slike traktora i mehanizacije???? ;) :roll: :!:
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
TOMO VINKOVIĆ kaže:
lala očekujemo slike traktora i mehanizacije???? ;) :roll: :!:
imas par slika u temi Belarus i tanjiraca. Bice samo da uvatim lufta, da uslikam mehanizaciju.
1 lanac = 0.57 ha
Pozdrav za Perlez
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
vidio sam ali očekujem slike i od ostale mehanizacije ;) :!: .
 

Najnoviji postovi

Na vrh