• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini R-503

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
pozdrav svima.moze li mi neko pomoci oko hidraulike traktora lamborghini r503,zanima me koje ulje ide u deferencijalu i u hidrauliku posto je to zajedno sve.nesto mi sporo dize hidraulika i cini mi se da ulje nije kakvo sto treba,pa bi zamolio nekoga ako zna ili ako ima prirucnik o tome da mi pokaze evo i slika tog traktora.
inace ima vanjsku hidraulicnu pumpu.pozdrav..
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
pozdrav forumasi,imam jedno pitanje za lamborghini vazdusno hladzenje,juce dok sam orao ,kad sam odoravao njivu dosao mi predni kraj traktora onako malo vise na brdo i sijalica za ulje je svetjela onda kasnije na ramnini se ugasi.jel to normalno ili nije?unapred hvala i pozz..
 
B

BAGERISTA

Guest
A dali imaš ulja dovoljno,,,,,,,,,,,,,bit če da ga fali,(kažeš na ravnome se gasi),,,kako si napisa,,,a i koje ulje se palilo,,od motora,,ili..:scratch
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
A dali imaš ulja dovoljno,,,,,,,,,,,,,bit če da ga fali,(kažeš na ravnome se gasi),,,kako si napisa,,,a i koje ulje se palilo,,od motora,,ili..:scratch

ulja je bilo negde na sredini izmedju min. i max.na sipki ulje od motora se palilo.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nemoguče da prosvijetli ako je na pola,,,,pa da je nzanam na kakvom brdu....u radu,,,jer ga ne dižeš pod 45,,,ili više ..:supris:

Treba vidit,,malo,ne prosvijetli za ništa,,,,,inače se ne pali..nikad.:scratch
kad si mu mijenja ulje zadnji put,,,i koliko je odradija s njim..
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
Nemoguče da prosvijetli ako je na pola,,,,pa da je nzanam na kakvom brdu....u radu,,,jer ga ne dižeš pod 45,,,ili više ..:supris:

Treba vidit,,malo,ne prosvijetli za ništa,,,,,inače se ne pali..nikad.:scratch
kad si mu mijenja ulje zadnji put,,,i koliko je odradija s njim..

hvala na odgovoru ali ja mislim da je moguce zato sto pocne svetlit sijalica kad pustim gas naprimer za da ubacim u rikverc a ono traktor bas u polozaju na brdo,onda kad povecam gas se ugas.mislim da pumpa ima manje obrtaja i plus sto su predni tockovi na brdu.mozda gresim,ali nije se dogodilo ovih dana nakon toga.pozdrav..
 
B

BAGERISTA

Guest
Na koliko obrtaja ti je minimun,,,,i dali dimi,,,ili troši ulje..motor........
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
Na koliko obrtaja ti je minimun,,,,i dali dimi,,,ili troši ulje..motor........

minimum je na 550-600 obrtaja motor bas ne trosi ulje ali imam na jednom klipu za promijeniti 2-gumice koje idu na one cijevi pored klipa sto vracaju ulje dole-tamo malo baca ulje (vazdusno hladjenje)
 
B

BAGERISTA

Guest
E sad,,,,more bit da je imali minimum,,,,po meni možda malo prenizak,m,,,,ali kad neznam kakav je bio prije..za toštza pušta na gumice,,,,malo,,,po meni nebi trebalo niš načinit,,,jer i tako to nema veze s lampicom(logički)...ali ima veze ča masti motor,,i ljepi se prašina gore,,,a zračna hlađenja vole čiste motore,,i sve,,da se uspije hladit.......;)
Ako ti se desilo to jedanput,,,i ne dešava se više,,,,možda je zablesavio bio indikator ulja,,,i preveliki nagib,,,a ulja malo manje,,,........:blackeye

Teraj,,ako je sve uredno,,,jedino,,ako se opet desi,,,nač dobrog mehaničara i da s vidi..:shock:
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
E sad,,,,more bit da je imali minimum,,,,po meni možda malo prenizak,m,,,,ali kad neznam kakav je bio prije..za toštza pušta na gumice,,,,malo,,,po meni nebi trebalo niš načinit,,,jer i tako to nema veze s lampicom(logički)...ali ima veze ča masti motor,,i ljepi se prašina gore,,,a zračna hlađenja vole čiste motore,,i sve,,da se uspije hladit.......;)
Ako ti se desilo to jedanput,,,i ne dešava se više,,,,možda je zablesavio bio indikator ulja,,,i preveliki nagib,,,a ulja malo manje,,,........:blackeye

Teraj,,ako je sve uredno,,,jedino,,ako se opet desi,,,nač dobrog mehaničara i da s vidi..:shock:

jeste izgleda nesto zablesavilo i radi nagiba plus,nije se desilo opet.ali evo sad malo prije sam otvorio taj klip sto je pustao na te gumice a i sajma bakarna na klipu nije bas naj naj pa je malo ispustao kompresiju.idemo sutra potrazit te gumice i sajmu bakarnu.a dali neko zna na koji pritisak se steluju dizne ovih motora 48 ks - trebao bi biti deutz motor.
 
Posljednje uređivanje:

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
jeste izgleda nesto zablesavilo i radi nagiba plus,nije se desilo opet.ali evo sad malo prije sam otvorio taj klip sto je pustao na te gumice a i sajma bakarna na klipu nije bas naj naj pa je malo ispustao kompresiju.idemo sutra potrazit te gumice i sajmu bakarnu.a dali neko zna na koji pritisak se steluju dizne ovih motora 48 ks - trebao bi biti deutz motor.

to je ovaj motor.
 

Dongfeng10

Novi član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
7
Pozdrav ljudi .kupio sam traktor r 503 lamborghini.sta me interesuje .i znali ko da li je to uredu.kad podignem rucno kvacilo hidrauilka neradi .hvala na odgovorima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ako su pumpe hidraulike na motoru, onda nekaj ne štima. Ako je pumpa hidraulike u mjenjaču, onda je normalno.
 

Dongfeng10

Novi član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
7
U mjenjacu je pumpa. Nije mi logicno ako je rucno kvacilo zategnuto da poluge da nerade

Ili je to jednostavno tako?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Logično je, jer je pumpa hidraulike pogonjena preko 2. stupnja kuplunga (za kardan), kao na Zetoru, IMT-u...
 

Dongfeng10

Novi član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
7
Pozz .forumasi
Jedno pitanje ako bi mi ko mogao odgovorit.traktor lamborghini 503 pusta mi ulje na ramenu od poluge .zanima me jell tesko zamjenit raj semering .i koji postupak ide.ako ko ima da.mi objasni bio bih mu zahvalan .hvala unaprijed
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Pogledaj ovdje:
C601944FBC6429D61EAA6E9B0B364F86.png

1. Brtva 60x75x8
2. Piksa 60x65x40
5. Piksa 55x60x40
6. Brtva 55x70x8
 

Dongfeng10

Novi član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
7
Pozzz ljudi .prvo da se zahvalim na prethodnim savjetim .traktor lamboghini 503 iskace ponekad iz brzog rikverca .sta treba radit i znali ko kakav je postupak
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Jel ručica reduktora ili ručica mjenjača?
 

Najnoviji postovi

Na vrh