• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini Powerfarm 105 gubi snagu

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Mali update

Landini danas poorao nekih pola rali što je bilo ostalo za izorat i ne pokazuje nikakve simptome. Mislim da mu je to bilo dovoljno da se dobro ugrije, ali opet...sad je potrošio onaj eurodiesel koji je dobio malo za promjenu pa ćemo vidjeti dalje šta bude kad se vrati na plavca...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
moj brat je imal takav slučaj na jednom autu dok se vozil i digel na radnu temperaturu auto nije htel it i onda mu je rekel covjek da nalije 2taktol u rezervar(vele da je gorivo pre suho i onda mu zablokira neki ventil u bosch pumpi pa se treba podmazat),a prijatelj u oba new holland-a toči na pun rezervar pol litre 2taktola!
 
B

Bobo

Guest
moj brat je imal takav slučaj na jednom autu dok se vozil i digel na radnu temperaturu auto nije htel it i onda mu je rekel covjek da nalije 2taktol u rezervar(vele da je gorivo pre suho i onda mu zablokira neki ventil u bosch pumpi pa se treba podmazat),a prijatelj u oba new holland-a toči na pun rezervar pol litre 2taktola!

Od kako sam u jednoj godini radio pumpu na 549 i dva puta pumpu na kombajnu, na 200l plavog, litra dvotaktola. bez toga NE VOZIM vise. traktori ne dime vise, nit su slabiji, "plavi" je postao "zuti" i deri...


Sto se tice gubitka snage, mani se na 549 dogadjalo slicno, na mjestu u leru radi super, ma milina, zagrijem ga (zima, snijeg) i odem se provozati malo po selu, kad ne predjem ni 500m, krene motor "mucati"... pa koji mu bog, pa sta je drz-nedaj i nikako, mjenjaj filtere, ma nista ne pomaze, u leru super, malo gasa mu das, on odbija poslusnost.

Sve dok nisam podjelio svoje muke na forumu i dok mi JD4755 nije ukazao na malo fino sito na ulazu u pumpu visokog pritiska... kad sam ga izvadio, imao sam sto i vidjeti, majko mila, prljavo do zla boga... preko zime se kojecega natalozilo, traktor nije dugo radio i moz si mislit...

Inace, uredno mi se po zimi zaledi talozna casica na obadva traktora ;) iz nje vadim "gorivo" kao kuglu sladoleda ;)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Problem riješen...valjda

Zaboravio sam ranije napisati...izgleda da je bio problem u plavom dizelu. Kad se opet krenulo u oranje samo na plavi nakon nekih pola sata opet traktor nejde i nejde. Onda smo pomiješali eurodiesel s plavim i traktor puca od snage...i tako se potrošila ta jedna bačva plavoga i kasnije više nisam imao problema, ali nisam ni radio teške poslove...eto sad opet ustvari ništa ne znam dok ga dobro ne opteretim, ali 99% da je nešto bilo kemijano u toj turi plavog dizela
 

Najnoviji postovi

Na vrh