• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini Powerfarm 105 gubi snagu

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Pozdrav ekipa!
Imam prvi problem na svom Landiniju. Kad se traktor dobro ugrije pod opterećenjem, npr. nakon izoranih pola rali jednostavno počne gubiti snagu i malo više dimiti crno. Okretaji u leru mu padnu za nekih 200-300 okretaja, a na punom gasu radi nekako nemirno. I to se događa samo pod većim opterećenjem, oranje i rotodrljača. Kad se ohladi opet ide skroz normalno dok se dobro ne ugrije.
Drugih nikakvih simptoma nema, temperatura vode je normalna. Posumnjali smo da treba štelati ventile, ali u servisu kažu da je još prerano (ima 850rh) i ni oni nisu sigurni šta bi moglo biti.
Jel ima netko neku ideju o čemu se radi? Motor je Perkinsov, isti takav je na Lindneru i vjerojatno na još nekim traktorima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ako ni ovi u servisu nisu sigurni kaj bumo onda mi :scratch
Filteri goriva i filter zraka ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sumnjaju na ventile a boje se dignuti poklopac ? ..hm..
Promjeni ti serivs dragi M.M.
Kako budu skontali ubrizgavanja ako ih je trta ventila .
Kakvi je to motor , daj neke spekifikacije ,link,pdf ?
 
F

fićo

Guest
Daj napiši koji serija traktora koje ubrizgavanje neke podatke?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Mi smo sami posumnjali da su ventili za štelanje jer je štelanje predviđeno za 1000 rh, ali u servisu kažu da je to samo nepotrebni trošak i da nisu imali traktor s tim motorom kojem je na 1000 rh stvarno bilo potrebno štelati ventile...Uglavnom nabrojili su par stvari koje bi mogle biti, između ostalog i filter goriva koji smo baš zamijenili pred par dana.
Motor je Perkins 1104D, 4400ccm, turbo.

Uglavnom danas je stari promjenio filter goriva, opet je stavio zamjenski samo drugi proizvođač od ovog kojem smo stavili pred par dana. Mislili smo stavljati original, ali začudo jednostavno ih nema u Bjelovaru i okolici...(zna netko gdje ima original Perkins filtera?).
I umjesto plavog dizela probao je na eurodizel i izorao nekih pola hektra bez ikakvih problema, kaže da traktor ide ko blesav.

E sad u čemu je problem? U filteru goriva (ali napominjem da je ovo već treći ili četvrti od istog proizvođača, ali samo je sad bilo problema) ili možda u plavom dizelu?

Sad je krenula kiša i tko zna kad ću ga opet dobro upregnuti da se vidi jel radi normalno, a glupo mi je dovlačiti servis iz Osijeka (zastupnik je Euromakina) pa da mi naplate samo putnih troškova da padnem na dupe...
 
F

fićo

Guest
Filtere za perkinsa imaš orginal u vrbovcu i rijec kod zastupnika maseya
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav ekipa!
Imam prvi problem na svom Landiniju. Kad se traktor dobro ugrije pod opterećenjem, npr. nakon izoranih pola rali jednostavno počne gubiti snagu i malo više dimiti crno. Okretaji u leru mu padnu za nekih 200-300 okretaja, a na punom gasu radi nekako nemirno. I to se događa samo pod većim opterećenjem, oranje i rotodrljača. Kad se ohladi opet ide skroz normalno dok se dobro ne ugrije.
Drugih nikakvih simptoma nema, temperatura vode je normalna. Posumnjali smo da treba štelati ventile, ali u servisu kažu da je još prerano (ima 850rh) i ni oni nisu sigurni šta bi moglo biti.
Jel ima netko neku ideju o čemu se radi? Motor je Perkinsov, isti takav je na Lindneru i vjerojatno na još nekim traktorima.

Ja sam na bageru imao sličan problem,,,i nema šta nismo mijenjali,,i filtere i ac-punpu,,,i šta ti ja znam,,,i na kraju je bio elektroventil šta gasi dovod nafte kad ugasiš motor,,,i to na način kad je bio zagrijan dobro,,,počeo bi popuštat elektroventil i gubio bi snagu,,,,nakon nekog vremena je počela se i gasit,,,i nikako je upalit dok se ne uhladi,,,,,,,,,,zato pogledaj i ako možeš vidi da ga moreš skinut i nakon toga kako če se ponašat...............
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
@fićo za vrbovec sam se i sam sjetio, ali sam mislio da oni imaju samo prodaju traktora, a ne i dijelova. To mi je relativno blizu i najvjerojatnije ću tamo po par filtera da imam na lageru

@ Bagerista lako moguće da je i kod mene taj problem, vidjet ću kroz neko vrijeme ako će se opet ponoviti, ali simptomi su identični, samo što se moj još nije ugasio sam od sebe, ali primjetio sam manji broj okretaja u leru, što bi mogla biti posljedica manje količine goriva u cilindrima
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
što bi mogla biti posljedica manje količine goriva u cilindrima
kad bi imao premalo goriva za ler onda se ne bi ni približio većim okretajima, naročito pod opterečenjem
 
B

BAGERISTA

Guest
@fićo za vrbovec sam se i sam sjetio, ali sam mislio da oni imaju samo prodaju traktora, a ne i dijelova. To mi je relativno blizu i najvjerojatnije ću tamo po par filtera da imam na lageru

@ Bagerista lako moguće da je i kod mene taj problem, vidjet ću kroz neko vrijeme ako će se opet ponoviti, ali simptomi su identični, samo što se moj još nije ugasio sam od sebe, ali primjetio sam manji broj okretaja u leru, što bi mogla biti posljedica manje količine goriva u cilindrima

Meni se je k...i napio,,i na kraju me to d...lo:evil:,pogledaj kad ti se desi ili prije ga makni i probaj bez njega,,,
Kod mene je isto na početku bilo ko kod tebe,,poslje je počelo sve više,,i tokad si na cesti ili negdje,,da bi barem bio kuči napravio tako.malo si pogledaj ako možeš s njega skinut iglu,,,nači da nemože ugasit na ključ,,,probaj ništa te ne košta,,,a i nakraju da staviš novi,ako nije skup opet dobro....
Nadam se da če bit to po opisu kako si dao..sve drugo je puno skuplje:madmana::madmana:
 
F

fićo

Guest
Pogledaj ace pumpu ako je ima. i prije prespiji crijeva od goriva da idu direkno bez filtera za probu. Dali ima elektronike na sebi?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
kad bi imao premalo goriva za ler onda se ne bi ni približio većim okretajima, naročito pod opterečenjem

Upravo to se i događalo, na mjestu si mogao stisnuti gas i on bi se razvrtio preko 2000 okretaja ali bi imao drugačiji zvuk nego što je normalno, a pod opterečenjem uopće nije primao gas, npr. pod rotodrljačom od 2,5m koju inače tjera ko od šale nikako nije mogao nabrati preko 480 okretaja kardana, ili u oranju mu jednostavno padaju okretaji kako više oreš tako da šaltaš u jednu niže pa još neko vrijeme ide pa onda moraš opet šaltati u nižu i na kraju si sporiji od puža...

Ne kužim se previše u mehaniku, a i sve me strah dirati po njemu, prekomplicirano je to za mene. BGERISTA i ja se nadam da je to, jer sve drugo bi bilo preskupo. Sad odmara u garaži, tko zna kad će se opet moći u polje pa ću javit kako se ponaša.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Njemu samo fali čorbe. Negde je nakaj najvjerojatnije poštopano (možda ima kakav filter u rezervaru :scratch).
 
L

ler

Guest
žare

da pitate čovjeka dali je traktor iz uvoza to jest iz francuske
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da pitate čovjeka dali je traktor iz uvoza to jest iz francuske
pitaj ga ti a tebe pitam kakve to ima veze ?
MM , ja ne znam kakve taj motor ima kerefeke od elektroinke, ako neki senzor zeza elektronika odmah prebaci na sigurnosni režim rada odnosno na pola snage , pola okretaja itd.
Ako pak senzor daje krivi signal kompjuteru onda imaš ludu mašinu koja se ponaša van svake pameti .
Jedan od čestih kvarova dizela je kontrola protoka zraka ..probaj skidati konektor pa probaj raditi , ako kompjutor detektira mrtav senzor prebacuje na sigurnosni režim .
Kaj ja znam , provjeri dotok zraka , nafte ..s elektronikom ništa osim servisa
 
F

fićo

Guest
Tko kaže da samo servis može riješiti elektroniku?
Pitam ćovijeka dali traktor ima elektroniku zato što ja imam uređaj za dijagnostiku svih novijih traktora i to mi je posao.
U pravu si za protok zraka ali to je većinom problem na autima,traktore većinom muće kontakti na ECU itd.
Mi sada samo možemo nagađati šta je na tome traktoru!
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Možda sam trebao naglasiti na početku da je traktor star 2 godine, ima 850 rh i do sad nisam imao ni najmanjih problema s njim.
Što se tiče elektronike na traktoru nema je previše, samo šperu uključujem na gumbić sve ostalo na žgance, a elektronika na motoru...nemam pojma. Motor je original Perkins EURO III norme i mora imati više elektronike od nekog 20 godina starog Perkinsa, ali koliko točno ne znam.
Motor je pretrpan razno raznim lajtunzima, crijevima i posudama, turbinom i ako nešto ozbiljno rikne naravno da ću zvati samo servis.

Puknuti mislim da ovo nema veze s elektronikom, nego baš nešto s izgaranjem goriva nije bilo u redu i baš se svi simptomi poklapaju s onim šta je BAGERISTA rekao, ali sad neću ništa znati nekoliko dana dok ga dobro ne upregnem.

Ako se i može spojiti na komp ne vjerujem da bi javio neku grešku jer traktor najnormalnije radi sve dok se jebački ne ugrije pod dobrim opterečenjem.
 
B

BAGERISTA

Guest
A ništa,,,sačekat pa vidit,,kad ga dobro ugriješ,,,čemo vidit,kako če dalje teč situacija......:scratch
Po meni bi moglo bit baš to,,,možda griješim,,ali volijo bi da je tako,,ipak taj komad ne košta puno,,mislim čak da je najeftiniji popravak.....:?
 

Najnoviji postovi

Na vrh