• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Las2

L

las2

Guest
Vec sam duže vrijeme na forumu ali sam sad odlučio napraviti i svoju temu.
Zovem se Goran, imam 17g. dolazim i Petrijevaca (15-tak km od Osijeka).
Pošto je djed nedavno umro ja ću se baviti sa malo zemlje (1 jutro) za naše potrebe,a ostalo(4.5 jutara) radi jedan od najvećih poljoprivrednika u selu.
Strojevi:
Traktor IMT 533
Tanjurača Olt Sava 24 diska
Drljača trokrilna
Plug olt Alkar 1 brazda
Plug Imt 754 2 brazde
sijačica za žito
kultivator olt dvoredni


PS. Neznam kako dobijete koliko je plug cola pa nisam ni napisao, ako netko zna molio bi da kaže!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pozdrav!

što se tiče pluga, oznake su ti ovakve
757 - 14''
756 - 12''
755 - 10''
i po tome bi trebao biti
754 - 8''
al moram priznat da nisam nikad čuo za 754, tako da nisam 100% siguran :!: :D
 
L

las2

Guest
Što uopće znače ti coli dali koliku širinu može odorati ili je to visina klirensa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
coli ti znače zahvat pluga, odnosno koju širinu ore po jednom plužnom tijelu
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
pa i ja imam takav plug a nikad nisam znao proizvođača
inače je dedin i stoji tako 30 godina

ighj60.jpg
 
L

las2

Guest
To je isti ko i moj OLT alkar. Ja sam jako zadovoljan sa svojim super slaže brazde dok na Imt brazde nisu podjednake malo je teže namjestiti da hvataju jednako.
 
B

Bobo

Guest
Ovaj tvoj IMT plug mi je jako jako cudan...

Nosac zadje brazde kao da je skracivan, oznaka je 754 a to bi znacilo da je to 2x8" plug, daske su cudnog oblika, kao i ona upora daske koja se da stelati :scratch
 
L

las2

Guest
Djed je to kupio davne '75 on i susjed samo sto sujed nije nista diro, dok je djed stavio povišenja daske i pera. Nemam iskustva s tim plugom ali djed je pričao kako se gušio i on je u zadnje vrijeme radio sa Alkarom. Ja cu sad malo pričekati da se malo zemlja prosuši pa bi probao s Imt-om zaorati strnjak. Nadam se da nije rano za prašenje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Točno takav plug ima i moj susjed...
Samo što je njegov produžen i na prednjoj brazdi ima predplužnjak.
 
L

las2

Guest
Tek sam sada primjetio da sam su mi admini unaprijedili status.
Hvala admini!!!!!! :) :) :)
 
L

las2

Guest
Danas sam promijenio cijev za dotok goriva

a evo i uzrok promjene staroga
 

Najnoviji postovi

Na vrh