• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Laverda kombajni

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Svi imaju povratnu na bubanj. Osim naravno df-a. Inace uredno izgleda nadam se da ce te dobro sluziti.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Vidim ja da neko voli talijane :)
Samo neka radi i nije ništa lošiji od ostalih...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Svaki je dobar onoliko za koliko vremena mozes naci dio. Sta da ja kazem kojem mi je blize Ukrajina nego Italija. A u Hrvatskoj zivim.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
To valjda zbog Talijanki :(mm): . Mislim da bu mi ovo preporod u odnosu na starog Claas Senatora. Kabina, hidromat, sječka, rotofreze, pa kad se samo sjetim da nebum više moral malčirati kukuruzovinu, ni moliti narod oko sebe da pokupi slamu...
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Čestitam kolega na kupnji, mislim da nisi pogriješio i stvarno kombajn izgleda super!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Hvala kolega :) .

U čemu je razlika kod kombajna sa povratnom masom na bubanj i bez toga?
Ne kužim baš o čemu je tu riječ:icon_scratch:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kad vraca povratnu na bubanj jos ga dodatno opterecuje, dok df sa onim svojim rotorom odma ovrsi sto dodje od povratne te vrati na sita i ne opterecuje dodatno bubanj. Tako da bi teoretski trebao imati vecu propusnu moc sa istim gabaritima.
Uz to nema onu dugacku cijev, nema lopatice, dugacki lanac, te je ostalo pristupacnije. Jos i elevator ovrsene mase moze biti siri sto je vazno u kukuruzu kad on moze biti usko grlo pri velikim brzinama i prinosima.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Da ova duga opcija nevalja nebi ju imali svi drugi kombajni.
Svaki je dobar dok ide...
To mase kaj se vrati na bubanj pa nebi bas smjelo opterećivati ga nejde slama nego sitno na povrat...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nemaju je zbog patenta. Ako je i istekao nece zbog ponosa kopirati. Kako bi to zvucalo claas kopirao df.
Pa tek su s mediona na tucana premjestili motor da nije odma iza kabine.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
To mi malo čudno , bez veze da je motor odma iza kabine, nema mjesta za bilo kaj na motoru delati, ti motori mi zgledaju ko sardine u limenki
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Čestitam kolega nek te dugo služi, bez greške :). Daj nam malo informacija o njemu.. Koliko ks, koliki je bunker, koliki je žitni heder??
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Čestitam kolega nek te dugo služi, bez greške :). Daj nam malo informacija o njemu.. Koliko ks, koliki je bunker, koliki je žitni heder??

Hvala na čestitiki. Ima 170 ks , bunker 4 tone, radnih sati ne znam jer sat ne radi :icon_scratch: , žitni heder je 3,9 m kosa .
Trebalo mi sat i pol da sam ga opral , bil je u blatu od glave do pete :(rofl): .
I kak dobro ide taj hidromat,pa to je ludilo ,čista muzika u odnosu na prethodnika :icon_kidra:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Moraš požuriti po proviziju :eek::

Aha, :icon_rofl:
Sluh ga muči, čuje samo dok mu kažeš uzmi, dok mu kažeš daj onda ne čuje.

Provizija bi mi bila da sam vas dva videl ovak.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=us_rHc8X-dI
[/YT]

:(party):
 

Najnoviji postovi

Na vrh