• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Laverda kombajni

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Kod nas je kupljen, a čovjek ga je prije godinu dana uvezao iz Italije.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Pazarena ta u Sloveniji 3700
Da i u ovoj je u hidraulicnom sistemu ATF, tako mi je i covjek rekao tako da je to sigurno, ceovjek je vlasnik od 94.godine.
Nema kukuruzni adapter pa me zanima da li bi ona mogla nositi sestoredni sklopivi adapter oko 2500kg tezak?
Radila bi dosta i po brdovitom terenu.
I kolika je otprilike tezina 5 rednog adaptera?
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Jel postoji zastupnik za laverdu u RH?
Dvoumim se za laverdu ili toplinera,laverda mi vise nekako odgovara i cijenom i godistem,ali zbog tih dijelova me malo strah
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Za leverdu se isto nađe dijelova ali nije lako ko za DF koje možeš na kiosku kupit.

Za DF kombajne zadnjih 25 godina koliko ih imamo nismo niakd ništa morali kod ovlaštenog zastupnika kupit jer sve je dostupno ovako po trgovinama i kod privatnika.
 

Ivanko

Novi član
Tu od
21 Kol 2019
Poruka
21
Pozdrav zanima me kakvi su laverda kombaji, jesu li im djelovi dostupni, kakvi su se pokazali, jer razmisljam o kupovini toga kombaja pa me zanima tih par stvari ja razmisljam o modelu fiatagri laverda 3400
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Jednostavan, pouzdan, i kao firma i kao model, ako je u dobrom stanju sigurno dobra kupnja. Dijelovi nikakav problem.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Pozdrav zanima me kakvi su laverda kombaji, jesu li im djelovi dostupni, kakvi su se pokazali, jer razmisljam o kupovini toga kombaja pa me zanima tih par stvari ja razmisljam o modelu fiatagri laverda 3400

Dobri kombajni.
Vrlo jednostavni, sve je pristupačno na njima, čemu god da treba prići. Vrlo su kvalitetno urađeni. Imaju dobru limariju, vrlo jak lim i pocinčan što je super.
Motori Iveco, odlični, nikada problema sa pregrijavanjem, male potrošnje.
Što se tiče dijelova, ležajevi i remenje su standardni tako da u svakoj prodavnici ima, ostalih dijelova ima i kod nas ali u Italiji su jeftiniji, koliko je kod nas zamjenski Poljski toliko je u Italiji originalan, imam komšiju u Italiji koji dolazi svaki vikend pa mi on donese.
Što se tiče modela 3400, bolje bi bilo izabrati 3550 oni su sa hidro pogonom što je ogromna razlika u odnosu na varijatorski pogon preko remena, i 3550 je 130KS, a 3400 100ks, a iste su veličine tako da bi 3550 bio daleko bolji izbor.
Ako te još šta zanima pitaj?
 

Ivanko

Novi član
Tu od
21 Kol 2019
Poruka
21
Dobri kombajni.
Vrlo jednostavni, sve je pristupačno na njima, čemu god da treba prići. Vrlo su kvalitetno urađeni. Imaju dobru limariju, vrlo jak lim i pocinčan što je super.
Motori Iveco, odlični, nikada problema sa pregrijavanjem, male potrošnje.
Što se tiče dijelova, ležajevi i remenje su standardni tako da u svakoj prodavnici ima, ostalih dijelova ima i kod nas ali u Italiji su jeftiniji, koliko je kod nas zamjenski Poljski toliko je u Italiji originalan, imam komšiju u Italiji koji dolazi svaki vikend pa mi on donese.
Što se tiče modela 3400, bolje bi bilo izabrati 3550 oni su sa hidro pogonom što je ogromna razlika u odnosu na varijatorski pogon preko remena, i 3550 je 130KS, a 3400 100ks, a iste su veličine tako da bi 3550 bio daleko bolji izbor.
Ako te još šta zanima pitaj?
 

Ivanko

Novi član
Tu od
21 Kol 2019
Poruka
21
Dobri kombajni.
Vrlo jednostavni, sve je pristupačno na njima, čemu god da treba prići. Vrlo su kvalitetno urađeni. Imaju dobru limariju, vrlo jak lim i pocinčan što je super.
Motori Iveco, odlični, nikada problema sa pregrijavanjem, male potrošnje.
Što se tiče dijelova, ležajevi i remenje su standardni tako da u svakoj prodavnici ima, ostalih dijelova ima i kod nas ali u Italiji su jeftiniji, koliko je kod nas zamjenski Poljski toliko je u Italiji originalan, imam komšiju u Italiji koji dolazi svaki vikend pa mi on donese.
Što se tiče modela 3400, bolje bi bilo izabrati 3550 oni su sa hidro pogonom što je ogromna razlika u odnosu na varijatorski pogon preko remena, i 3550 je 130KS, a 3400 100ks, a iste su veličine tako da bi 3550 bio daleko bolji izbor.
Ako te još šta zanima pitaj?
Hvala ti puno ako me bude jos sta zanimalo pitat cu 👍
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Imam 3700 hidromat već par godina. Zadovoljan sam. Promjenio sam nekoliko remenja i ležajeva, sve lako dobavljivo. Pukao mi je jedan rukavac na zadnjem mostu (to sam dao zavariti) i općenito mu je zadnji most nekako slab. Motor je Fiat 155 ks, atmosferac, ne troši previše. Imam kosu 3.9 i kukuruzni 5 redi i ne mogu ga preforsirati. Bubanj je 135 na njemu.
Problem mi stvara težina kukuruznog adaptera pa moram stavljati utege na već spomenuti zadnji most (kod mene su brda). I ne sviđa mi se što mu je bunker dosta naprijed pa mi čim ima više kukuruza unutra još više diže zadnji kraj.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Pogledaj u bunker i kod elevatora zrna i vidio budeš što se zadnje radilo, i to je to. Mada izgleda kao neka univerzalna, ja na Faru imam žitnu ko što je tvoja na ulazu,tj.s lijeve strane.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
U bunkeru je pšenica, a kad sam vidio korpu došli mi 100 upitnika, i još na sitima je puno klasiva ne ovršenih!
Bar da nemoram kupovat drugu....
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Neovršeni klasovi mogu biti iz više razloga, previše "otvorena korpa" tj. nije dobro podešen ulaz i izlaz bubnja, loše "šlaglajsne" obično poderane po sredini gdje dolazi povrat neovršenog klasja, ili neodgovarajuča korpa. Ovu tvoju još nisam vidio, postoje korpe s limovima, ali opet idu bliže ulazu bubnja.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Tražeći po netu sam naletio na ovu sliku, to bi mila takva korpa, mijenja se prednja polovica!?

sin_serie_feature_00074_1440773186_cs1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh