• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Legalizacija objekata

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Postoje avio snimak od 1968. Kuće koje su vidljive na tom snimku se smatraju legalno izgrađene i za njih nije potrebna legalizacija. Provjeri u županijskom uredu vidi li se ta kuća na snimci. Taj podatak nešto košta (par sto kuna), ali onda te upoznaju s daljnjim postupkom. Geodetske usluge su dosta skupe za nas obične smrtnike, a neki geodeti pokušavaju čak naplatiti više elaborata nego je potrebno (vlastito iskustvo).
Dogradnju nemoj spominjati, ako je geodet ne bu htel ucrtati jer se ne vidi na karti (ako je napravljena iza 68. i toliko je velika da se usporedbom sa snimkom to primijeti, onda buš donesel odluku kaj dalje. U slučaju nelegalne dogradnje eventualnih problema vjerojatno možeš imati tek kod prodaje te nekretnine.
Ovo je moje znanje (od prije dosta godina) o toj problematici, ali možda se u međuvremenu nekaj promijenilo pa ne treba sve shvatiti zdravo za gotovo bez provjere.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Imanje

Novi član
Tu od
2 Lip 2021
Poruka
10
Pa iskreno neznam dali to uopce trebam,posto pise samo oranica.Gdje cu prijavit adresu,neznam koji je postupak,ima li sankcija?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Jel kuća ima adresu, struju, vodu, kućni broj?
Jel tko živi(o) na toj adresi?
Ako još živi, nek te prijavi na tu adresu, a dalje sve možeš sam.
 

Imanje

Novi član
Tu od
2 Lip 2021
Poruka
10
Ima sve to,sad nitko ne zivi.Al prodavalac je bio prijavljen na toj adresi do nedavno je zivjela u njoj.

IMG-610529e016f9a40adefca5ce7d715918-V.jpg
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Podigni avio snimak u katastru ak je kuca vidljiva nemas problem
 

Imanje

Novi član
Tu od
2 Lip 2021
Poruka
10
Ima avio snimak,jedan dio je nadogradjen.Ja bi to sve legalizirala.Daje mi jeftinije 10000kn da ja to rjesim.Neznam kolko bi to kostalo sve.Radi se o Djurdjevcu.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Na aviosnimku dali se vidi ? Nemoj sam sebe tuževati ak ti neko nemože dokazati da je nešto dograđeno.
 

Imanje

Novi član
Tu od
2 Lip 2021
Poruka
10
Vidi se na snimci,ja kupujem tu kucu.Hocu samo sve legalizirat i zanima me koliko bi kostalo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Teško će ti na tvoje zadnje pitanje odgovriti netko na forumu. Moraš se informirati na drugim odgovarajućim mjestima. Ako kreneš rješavati i prikupljati informacije na način naveden u postu 281, uz malo truda doznal buš koliko košta to kaj želiš. ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,740
A zakaj ti to treba?
Mi imamo sve legaizirano, ali nikaj nije ucrtavano nakon toga.
Nije ti ucrtano upravo zbog toga jer niste napravili Geodetski elaborat za upis u Gruntovnicu i Katastar. Kolega to ti je nečiji dobro plačeni posao uz dašak monopola, jednako kao HR javni bilježnici ili HR agencije za prodaju nekretnina. Ako to nisi znao prisili se da meni sada vjeruješ.
Nastavak ove poruke vidi u privatnoj pošti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh