• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Leyland traktori

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Pošto nisam našao na forumu ništa o tim traktorima, zanima me jel ih tko ima i kakvi su?
Naime imam priliku uzet jednog Tip 154 74 god. sa četri cilindra i 25 ks. Danas sam ga gledao i izgleda mi jako sačuvano za svoje godine, ima negdje oko 5000 radnih sati.
Služio bi mi za pripomoć mom Universalu 445, znači nebi radio neke teške poslove

Izgleda ovako kao ovaj treći plave boje
http://www.vintagegarage.com/lregs.html
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
A di ćeš naći djelove za njega? Bolje uzmi zeku 2511, pa nije problem s djelovima.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Slažem se sa Bauštelcem, taj traktor ima BMCov diesel motor(zna se nači u brodicama) i znam da je za njega kod nas problem za dijelove, a za ostatak traktora, vjerujem još i teže...Jedino ako to smatraš izazovom...;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
A znam da su djelovi problem, o tome sam se već bio raspitivao. Znam da su kod mene u okolici bila takva dva traktora i kolko se sjećam vlasnici su bili super zadovoljni sa njima, čak mislim da je još jedan uvijek u upotrebi.
Pošto nemogu nikome prodat svog TV-a 419 onda bi se mjenjal sa čovjekom za tog Leylanda.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Probao sam ga vozit i kolko vidim jako je sličan MF-u 25. Motori nisu ni približno slični barem na prvi pogled, ali mi se sviđa šta ima 9 brzina za naprijed i 3 za natrag, te 2 brzine kardana i iznenađujuće je jak za svojih 25ks. Malo me muči šta mu je prednji kraj lagan al ako ga uzmem to ću riješit sa nekakvim utezima naprijed ili ću natočit vode u prednje gume da ga malo optereti da mogu vozit stražnji utovarivač za stajski gnoj.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
Probao sam ga vozit i kolko vidim jako je sličan MF-u 25. Motori nisu ni približno slični barem na prvi pogled, ali mi se sviđa šta ima 9 brzina za naprijed i 3 za natrag, te 2 brzine kardana i iznenađujuće je jak za svojih 25ks. Malo me muči šta mu je prednji kraj lagan al ako ga uzmem to ću riješit sa nekakvim utezima naprijed ili ću natočit vode u prednje gume da ga malo optereti da mogu vozit stražnji utovarivač za stajski gnoj.

sve je to divno i krasno al kaj ako ti rikne npr za godinu motor a ne mozes najti djelove za njega. onda ga samo mores gledati i plakati se, bez uvrijede....moj savjet ti je da kupis neki drugi traktor dal to bio zetor, imt ili nekaj trece al da si siguran da bus mogel najti djelove za njega i da nisu prekupi.i da je barem 40 na dalje ks pa da mozes normalno raditi s njim...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
ma znam ja to sve, najviše me i muči kaj nema djelova za njega ama baš nigdje. Dosta sam razmišljao i čini mi se da ću ipak na kraju odustat od njega. Nije mi baš toliko hitno da moram imat još jedan veći traktor tako da će TV do daljnjega ostati kod mene.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Takav traktor sam ja imal u stvari moj otac . kaj se tiče prijenosa tu mu nema premca i kaj kažeš za tu snagu . Mana mu je lagan prednji kraj mi smo stavili utege od nekog IMT motokultivatora na prednje kotače .Največi problem su dijelovi i colne mjere . Nama jepukla kardan osovina nova je došla iz jugoturbine i morali smo mijenjat dizne koje nam je donio jedan čovijek iz njemačke i bile su dosta skupe . od kuda je taj jer znamza 4-5 u okolici Duge rese.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
ima ga moj susjed,al ne radi puno s njime,i ima jedan u belajskoj vinici...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
ima ga moj susjed,al ne radi puno s njime,i ima jedan u belajskoj vinici...

ajd molim te pitaj kako su zadovoljni sa njima i kako je sa djelovima, jel paše nešto od kojeg drugog traktora?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Ovaj je iz Pećurkovog brda

čekaj malo,imali su oni pilari šlati jednega,samo ga dugo nisam vidio....
ajd molim te pitaj kako su zadovoljni sa njima i kako je sa djelovima, jel paše nešto od kojeg drugog traktora?
ovaj susjed je stariji čovjek i baš ne radi puno,doslovno puno,s njime tako da nije mjerodavan,a i baš ga ne viđam često.....
stalno ga pali na guranje a jučer ga je nešto jako teško upalio i dimio je ko parnjača....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Da to je taj.
Kolko mi se čini taj traktor baš i ne radi nešto previše.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Da to je taj.
Kolko mi se čini taj traktor baš i ne radi nešto previše.

bolje ti uzmi onoga carrara od njih ako je na prodaju....;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Za taj neznam, samo mi je ovo ponudio u zamjenu za TV-a:scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
imaju tigtone-a sa kabinom,dobro izgleda..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ja bi to uzeo ..to je "dobri stari"

znam, a kaj ću kad mi ode recimo AC pumpa, ili ak trebam koju diznu promjenit, za kratko vrijeme mi može recimo proć kvačilo, gdje ću ga nać. Nije problem u lameli ona se i da reparirat ali korpa i potisni baš i ne. To su sve neke stvarčice koje se troše i sa vremenom ih moraš mijenjat oćeš nećeš. O motoru neću ni razmišljat ako slučajno rikne.
Kad bi znao da neki djelovi pašu od nekog drugog traktora ili da mogu recimo stavit kompletan motor primjerice od fiata ili fergusona gore onda bi ga vjerojatno i uzeo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh