• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lezvjeran

  • Temu pokrenuo lezvjeran
  • Datum prvog posta
L

lezvjeran

Guest
Poštovanje!
Zovem se Vjeran, zaposlen sam u MUP-u, a u slobodno vrijeme se bavim vinogradarstvom, te sam nedavno zasadio 300 stabiljka Gođija, a na jesen ću zasaditi 600 kom sibirske borovnice (Lonicere kampschatice) i 100 stabala aronije
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću - kolega Vjerni!, dobro nam došal, čitamo se ...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Poštovanje!
Zovem se Vjeran, zaposlen sam u MUP-u, a u slobodno vrijeme se bavim vinogradarstvom, te sam nedavno zasadio 300 stabiljka Gođija, a na jesen ću zasaditi 600 kom sibirske borovnice (Lonicere kampschatice) i 100 stabala aronije

Pozdrav! Mislio sam da je sibirska borovnica zapravo drugi naziv za aroniju (imam 3 komada posađena od proljetos onako eksperimentalno) možeš li mi to pojasniti?
Također me zanima sadnja goyi-a nisam znao da se čita "gođi"? Što misliš s tim raditi? Ja sam čuo da je to supervoće zbog velikog sadržaja vitamina i minerala. Na koji razmak ih sadiš?
 
L

lezvjeran

Guest
potražnja gođija u svijetu svaki dan je sve veća, a nadam se da će s vremenom i ljudi kod nas prepoznati super voće. ako posjeduje 10 posto onoga što mu pripisuju, onga ga se isplati konzumirat. Ja ga želim danas, sutra spremati kao sušenog, svježeg i u svim drugim kombinacijama zajedno sa aronijom i lonicerom kamtschaticom. Evo loniceru sam zasadio prije 2 dana samo imam problem, fali kiše pa dok ne bude navodnjavanja dosta vremena uzme zalijevanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,807
Dobrodošel još jen zagorec
pozdrav murjak , dobro došel vpoljoprivredu
A ti se ne upitaš da nije taj možda tu baš radi tebe :scratch
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
potražnja gođija u svijetu svaki dan je sve veća, a nadam se da će s vremenom i ljudi kod nas prepoznati super voće. ako posjeduje 10 posto onoga što mu pripisuju, onga ga se isplati konzumirat. Ja ga želim danas, sutra spremati kao sušenog, svježeg i u svim drugim kombinacijama zajedno sa aronijom i lonicerom kamtschaticom. Evo loniceru sam zasadio prije 2 dana samo imam problem, fali kiše pa dok ne bude navodnjavanja dosta vremena uzme zalijevanje.

gdje si kupovao loniceru i goji? Koliko koštaju sadnice? Tu kod nas goji bio malo skup proljetos - 40 kn. Aroniju sad već imaju sve poljoapoteke od 20 do 35 kn ovisno od veličini sadnice...
Na koji razmak sadiš?
 
B

bosniahos

Guest
-

Dobrodošal.Jake snage MuP-a a pa što je tebi trebalo sadit nešto vi imate dobre plate beneficran radni vijek a i mirovine vam nisu male.Velika greška bolje da si obrija glavu i u teretanu.Ajd živio.
 
L

lezvjeran

Guest
goji sam sam uzgojio, a loniceru sam kupio preko exotic king-a. Jedno i drugo sam sadio na razmak od 1 m od biljke, a razmak između redova 270 cm lonicera, a 280 cm goji. Goji sam zasadio prije cca 2 mj, skoro sve se je primilo i raste ko lud, a lonicera je zasađena prije 2 tj. i za sad se dobro drži
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Baš zanimljivo!
Znam da aroniju sade neki ljudi po Zagorju već masovno ali tvoj nasad gojia i lonicere su vjerojatno prvi. Svaka čast, samo napred! Možda ako bude prilike se nađemo jenput u Zaboku kad goji poraste?
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav u Zagorje i dobro došli na forum!! Jel ste već rješavali probleme oko otkupa plodova? Koliki je prosječni urod po stabljici/hektaru aronije i goji-a i kolika je otkupna cijena? I još me nekaj zanima, kak to da ste se odlučili posaditi te "egzotične" vrste u zagorje, kakvi su bili komentari ljudi. Kod mene su svi zaostali u 3pm i ne znaju za niš drugo osim jabuke,kruške i šljive.
 
L

lezvjeran

Guest
što se tiče otkupa ništa nisam tražio niti se raspitivao, a moje mišljenje je da će za nekoliko godina biti velika potražnja kad ljudi svat i probajeu plodove. Što se tiće prinosa prema literaturi je jako šaroliko. za loniceru od 2 do 6 kg, a goji sve ovisi o formiranju stabla. Komentari ljudi su svakakvi. Svi bi htjeli saditi, a nitko ne bi ništa uložio. idu na one spike ti meni sadnice daj, a dalje...Poticaji i subvencije kod nas u Zagorju nula, izvadio sam gotovinski kredit 15000 eura,tako da mi nitko ne može reći mi smo tebi dali ovo i ono.
 

Najnoviji postovi

Na vrh