• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lonicera caerulea (Haskap)

gorman

Član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
50
Ako si u eko proizvodnji - košnja trave, ptice grabljivice i mačke.

Eventualno možeš postaviti mamce oko parcele, na i na samoj parceli, ali nikako direktno u zemlju već moraš improvizirati mjesta za mamce od cijevi i sl. kako ne bi potrovao ptice i divljač.

Iz iskustva - najbolje su mačke. :)
 

Crow

Novi član
Tu od
23 Velj 2016
Poruka
20
Postavio sam par fotki iz voćnjaka uz kratak update pa kog zanima...

LINK

Jako lijepo, tako nekako i ja svoj nasad zamišljam za koju godinu. Evo dvije slikice. Sadnju smo obavili u 11. mjesecu prošle godine, i sad za vikend planiramo malo opet porahliti zemlju. DJeluje suho, ali to je samo na površini centimetar ispod zemlja je fino vlažna.
 

Prilozi

  • Haskap1.jpg
    Haskap1.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 191
  • haskap2.jpg
    haskap2.jpg
    45 KB · Pregleda: 158

gorman

Član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
50
Haskap i zdravlje

Sve kritike i prijedlozi su dobrodošli (znam da ima tipfelera). :icon_wink:

Planiram s vremenom dodavati još sadržaja na ovu temu, ali mislim da je ovo sasvim dovoljno za početak.
 

Branimir84

Novi član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
28
Pozdrav svima,

baš sam danas bio u rasadniku Drijenu - Lučko, te su dobili ogromne sadnice Haskapa (oko 1 metar u visinu) Roksana, Indigo treat, Wojtek koje prodaju po 30kn. Ima i ostalih vrsta, no te su manje. Za početnike su ove sadnice super zbog veličine, samo pazite da su sorte kompatibilne.
 

Branimir84

Novi član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
28
Kako vam je prošla berba?

Da li možete napisati kolko ste dobili kg na koju količinu i na starost sadnica Haskapa?

Ja sam dobio 350grama na 25 sadnica Haskapa(stim da ostalih 25 uopce nije rodilo) koje su stare 1.5 god.
 

mastodont

Novi član
Tu od
20 Tra 2016
Poruka
7
Pozdrav,

ima li tko iskustva prihrane haskapa s tekućim humusom?
Gdje se može nabaviti gotovi tekući humus ili ga spravljate sami
 

plavaboba

Novi član
Tu od
9 Ožu 2017
Poruka
9
Najbolje ga napravit sam :)
Humus staviti u hulahopku, namočiti u vodu i staviti melase i upogonit neku zračnu pumpu da cijeli dan prozračuje vodu. Tako se namnože dobre bakterije i takav čaj od humusa ili komposta je super za prihranjivanje folijarno i za zalijevanje..
 

lepoglava

Novi član
Tu od
7 Lip 2014
Poruka
4
Poštovani,

da li Vas mogu kontaktirati u vezi Vaše plantaže haskapa. Naime, ovih mi je dana odobren projekt nasada haskapa u mjeri 6.3.1 i to za sadnju 1000 sadnica, pa me zanima gdje ga nabavitii koje su prema Vašem iskustvu najbolje sorte za naše podneblje.

Hvala, Nataša Veić
098/605-845

Lepoglava
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nije vezano za temu ali kakav ste poslovni plan imali kada ne znate koje sorte, gdje i za koliko kupiti?
 

lepoglava

Novi član
Tu od
7 Lip 2014
Poruka
4
Poštovani,

u poslovnom sam planu navela nabavu sadnica, ali zanimaju me Vaša iskustva sa kanadskim sortama te da li postoji još netko zainteresiran za nabavu istih.

Hvala
 

Antula

Novi član
Tu od
20 Ruj 2017
Poruka
1
ima li itko iz dalmacije da uzgaja borovnice ili sibirsku? ja se isto mislim upustiti u to ali...:s:
 

Deltach

Član
Tu od
23 Stu 2015
Poruka
29
Au..
Plus nas pdv :)..
Malo se skupo cini..
Fuckas drzavu di nam 5500 eura izgleda ko cijelo bogatstvo :)..
 

Deltach

Član
Tu od
23 Stu 2015
Poruka
29
Ja bi uzeo jedno 500 do 1000 kom kanadskih sorti. Po mogucnosti jedno 3 razlicite sorte..
Samo jos gledam od kuda i koje.
Javite ako ce te ih nabavljati :)
 
Posljednje uređivanje:

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Uzeo bih nekoliko biljki za probu.U poljo. apoteci imaju samo sorte Boreal Beauty i Aurora.Jesu li kompatibilne za oprasivanje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh