• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Bilo je u Karlovcu.
Potraži na netu, možda još ima negdje
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Bilo je u Karlovcu.
Potraži na netu, možda još ima negdje
Koliko sam cuo, firma je zatvorena pred nekolko godina... u rijeci je na postajama imala Rijektrans biodizel, u Istri Etradex al vise nemaju. Je zna netko drugi nesto vise provjereno?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
A što će ti biodizel?

Kupi u lidlu jestivog ulja za 7kn/l dodaj eurodizela i teraj....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Kak sam davno rekel, bio dizel je čisto pranje novaca, baš poput elektrani na bio masu. Bez subvencija se ne isplati.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Dečki da pitam za mišljenje što mislite da u plavi dizel dodati zelenog ATF jel bi mu smetalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Imal sam slučaj da je čovek izmješal crveni atf.
Polepilo je uloške na dizama da nisam mogel rastaviti uložak a boš pumpa je iznutra bila isto sva puna nečeg ljepljivog. Nemrem ti opisati kak je to izgledalo.
Teškim mukama smo spasili neke djelove.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Ok hvala na odgovorima, zakljčavam pitanje, i čvrsto odlučujemo da se to ne radi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Dvotaktol je ok ak misliš zbog boljeg podmazivnja stavit ulje u naftu.
Pred par godina kad je PVP bila na reparaturi, sam majstor mi je to predližio. Kako je rekao, barem jedno dva rezervara potroši sa dvotaktolom a poslije kak hoćeš.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
bok, neznam jel pitanje za ovu temu, al ću probati...
od nedavno imam diesel mtk, a neki dan podignuo poljoprivrednu iskaznicu, i kaže mi žena u APPRRR da sad mogu i s tom ePI kupovati plavi dizel... kako nisam nikad to do sad radio u zivotu, mi može netko u par crta napisati koje su obaveze/ uvjeti ili kontrole prilikom kupnje plavog dizela?

hvala
 

davidescuvkci

Novi član
Tu od
12 Srp 2016
Poruka
14
ekipa imam pitanje. imam nekih 100 litara lože, koja stoji par godina u rezervoaru za grijanje, dali se ta loža može sipati u traktor. imam yanmara starijeg, može li mu što biti ako sipam pola ložu pola dizel? hvala
 
Na vrh