• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

LOZNICA prikolice

F

fikuss

Guest
Zanima me da li netko zna nešto o prikolicama LOZNICA.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Re: PRIKOLICE LOZNICA

Bas tu Loznicu sam dobivao po cjeni od nekih 17 000Kn kad sam kupovao svoju MAJEVICU u bas toj trgovini... Ocito da im je cjena skocila u ovih mjesec dana ;)

IMT kiperica stoji samo 5m dalje od ove i mogu ti reci da su sanduci jednaki, ali ova Loznica nekako ne ulijeva povjerenje, posebno osovina izgleda nekako, da ne kazem, jadno...


Ne znam odakle si, i za sto ce ti prikolica trebati, ali za tu cjenu se cini kao OK ponuda, iako moras biti spreman da ce zito iz nje curiti, jer i Loznica i IMT sanduk nisu sastavljeni dobro i na prednjoj stranici mozes u zatvoren sanduk gurnuti prst na sastavu stranica...

Ove s rinfuz otvaranjem nisam vidio, a vjerovatno ih imaju na lageru, pa idi i njih provjeri.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: PRIKOLICE LOZNICA

no sad bez smjeha :lol:
a kaj je to rifuzno otvaranje? :scratch
pretpostavljam neki manji otvor koji možeš otvorit i zatvorit po potrebi.
ili je nešto drugo.
 
B

Bobo

Guest
Re: PRIKOLICE LOZNICA

Rinfuzno otvaranje to je ono kad s donje strane otvoris stranicu. Kad nemas rinfuzno otvaranje stranicu moras otvarati na sebe i ako je prikolica s povisenjima pune zita 100% lomis obadvije ruke a dobra je i sansa da pogines... s rinfuz otvaranjem samo otvoris stranicu, ona se drzi s gornje strane na "sarnirima" i zito iscuri van, vratis kipu dolje, zatvoris zasun i to je to...

Manji otvor koji spominjes se zove šuber...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: PRIKOLICE LOZNICA

hvala Bobo.
evo opet sam za nekaj pametnji.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: PRIKOLICE LOZNICA

Pošto sam do prije godinu i pol prodavao te prikolice mogu nešto reći iz iskustva.

Prva i osnovna stvar je za koju namjenu tebi treba prikolica. Ako je to nekoliko puta na godinu prevesti zemlju, malo drva iz šume i nešto slično onda je to dobar izbor za tebe. Nećeš je previše platiti niti ćeš moći baš puno očekivati od nje. Ali uz dobro održavanje i ako ćeš paziti sa utovarom služit će svrsi.

Istina je što je Bobo rekao, realna cijena te prikolice je nekih 18.000,00 kn (takva cijena je bila dok sam je imao u ponudi). Ono što toj prikolici treba jesu bolje gume od 7.50×16.

Ako ne tražiš previše od prikolice onda definitivno razmisli o toj ponudi, ali isto tako malo provjeri debljinu lima stranica i poda (općenito su te stranice malo lošije perforirane i nisu toliko čvrste pa bi bilo bolje da je malo deblji lim) i debljinu osovine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,065
Re: PRIKOLICE LOZNICA

ako je slucajno kupis
obavezno ali OBAVEZNO provjeri zategnutost vijak na njoj posto je moj drugar kupio i svi srafovi se poodvrtali , i na osovini kocnicama i ono sedlo sto drzi klip za kipanje , sva se odsarafila
da ne povjerujes koja nemarnost
skoro sam bio u fabrici gdje se proizvode isli raspitivali se za nove stranice i nisam odusevljen onim sto sam vidio , bolje mi je organizovana neka privatna prosjecna bravarska radionica nego "fabrika" prikolica , iskreno ocekivao sam da je to na nekom malo ozbiljnijem nivou

i da cim je kupis uzmi i ofarbaj je posto ona njihova boja nije ni za qrac :? zahrdjat ce ti za nepunu godinu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: PRIKOLICE LOZNICA

Bobo kaže:
Rinfuzno otvaranje to je ono kad s donje strane otvoris stranicu. Kad nemas rinfuzno otvaranje stranicu moras otvarati na sebe i ako je prikolica s povisenjima pune zita 100% lomis obadvije ruke a dobra je i sansa da pogines... s rinfuz otvaranjem samo otvoris stranicu, ona se drzi s gornje strane na "sarnirima" i zito iscuri van, vratis kipu dolje, zatvoris zasun i to je to...

Manji otvor koji spominjes se zove šuber...

To je istina ako su glup i ne razmišljaš,nego samo ajde da se ide ;)
 
F

fikuss

Guest
Re: PRIKOLICE LOZNICA

Bio, vidio i odlučio.

Bio sam u Pleternici te vidio istu prikolicu i mogu reći da i nije tako loša.
Pitao sam ih za vijke da li su dotegnuti i sve ostalo...
Oni kažu da na svakoj prikolici prije isporuke naprave takozvani nulti servis - kao na traktoru, odnosno da pregledaju sve vijke i poštelaju sve što treba na njoj.
Mogu reći da prikolica koju sam vidio (bile su dvije, jednu su upravo tovarili na kamion s traktorom i vozili je kupcu) kod njih izgleda jako dobro. Ofarbana je super - navodno će sve prikolice biti takve jer su oni sada jedini uvoznici za Hrvatsku, stranice dosta dobro dihtaju. Vidio sam i onu IMT prikolicu koju je netko spomenuo i mislim da je dosta lošija od Loznicine i dosta skuplja (29.900,00 Kn).
Mislim da ću uskoro kada dobijem neke novce kupiti takvu prikolicu jer koliko meni godišnje treba ova če služiti godinama...
Prikolicu s povišenjima još nisu dovezli, biti će uskoro i kažu da će biti jako dobra i imati će rinfuzu. Vidjeti ćemo..
 
B

Bobo

Guest
Re: PRIKOLICE LOZNICA

Njihove price objesi macku o rep, i samo gledaj prikolicu i pazi sto kupujes... Sto se vijaka tice, lazu ko psi, jer sam ja tamo kupio majevica prikolicu, pa sam kotace i sve ostale vijke morao dotezati sam... Nulti servis malo morgen.

Prica on svasta da ce biti uvoznik za ovo za ono pa jedini, pa na kraju nije, samo ti prica ono sto zelis cuti jer sam ja tako prosao.

Loznicu bez povisenja mi je nudio po 17 000Kn jer po meni ona vise ni ne vrijedi, a onu IMT i njezinu cjenu necu ni komentirati. Sad tebi prodaje istu tu prikolicu po znatno visljoj cjeni. Da su kojim slucajem pale cjene prikolica, tad cjenu ne bi korigirao i dobio bi ju i ti po 17 000...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,065
Re: PRIKOLICE LOZNICA

fikuss kaže:
Bio, vidio i odlučio.

Bio sam u Pleternici te vidio istu prikolicu i mogu reći da i nije tako loša.
Pitao sam ih za vijke da li su dotegnuti i sve ostalo...
Oni kažu da na svakoj prikolici prije isporuke naprave takozvani nulti servis - kao na traktoru, odnosno da pregledaju sve vijke i poštelaju sve što treba na njoj.
al u kurcu ;)
bobo je 1 000 000% u pravu
samo price bla bla bla , a kad mu postavis jedno najbanalnije pitanje koje zadire samo malu u neke tehnicke detalje kolutaju ocima k'o zimina pred klanje , jao sta sam takvima prodavcima na sajmu radio :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
saslusam ona njihova sranja i onda postavim samo jedno pitanje i dobijem odgovor "sacekajte malo ima tu jedan momak koji se razumije u to , samo da ga pozovemo" :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
oni misle da ja dosao da gledam one sisate devojcice , :lol: :lol: papci
prodavci nauce samo jednu pricu sa papira k'o pijevac pjesmu , oni malo spretniji procijene kupca pa im pricaju bajke koje bi on volio cuti
 
F

fikuss

Guest
Re: PRIKOLICE LOZNICA

Stigla je napokon prikolica s povišenjima.
Bio sam u Pleternici i vidio sam je uživo i ipak tu uzimam.
Prikolicu možete vidjeti i na:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

vedo

Guest
Ja posjedujem prikolicu FAK loznica,5 tona nosivosti,s duplim točkovima 8)

 
B

budanec

Guest
možda zna netko bar približno koliko košta ova s povišenjima ???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal se tko u zadnje vrijeme raspitivao oko cijena za ove prikolice?? Ima li koji vlasnik iste da nam iznese kakva su iskustva s njom??
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ziveo sam blizu loznice . fak loznica nisam siguran da uopste vise radi. radili su u saradnji sa imt . prikolice za traktore i mkt imt509. nisu lose prikolice ali zavrsna obrada i farbanje je lose radjeno. brzo koroziraju . mislim da su prekinuli sa proizvodnjom .
 
B

Bobo

Guest
Ovo sto se danas prodaje pod imenom Loznica, nije vrijedno spomena... lose odradjene, nosivost mozda imaju koja je deklarirana ali nemaju dosta cvrstu sasiju, bar ove sto sam ja gledao... cjeli sanduk se klima, osovine i felge tanke, onako, vidi se da je pravljena sto jeftinija da bude...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači bolje da ni ne gledam ove nove prikolice što prodaje onaj lik u Pleternici???
 

Najnoviji postovi

Na vrh