• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

M

Marka31

Guest
za ove traktore nisam uspio naći temu osim tu i tamo neki post a planiram jedan kupiti jer mi izgledaju kao jeftinija varijanta MTZ-a. imaju prednju vuču iako sam saznao da nefunkcionira nizbrdo, nizbrdo ni netreba vuca nikakva dolje ide sam, visoki su što u šumi je plus a isto tako težinska točka mu je nisko pa i na brdskom terenu nemi trebalo problema.
zanimaju me iskustva, mišljenja, preporuke.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
sve ti je isto kao i na T40 , samo drugačija estetika i jači motor koji će da ti brzo satre mjenjač
i T40 brzo lomi mjenjač pa ti sad misli šta će da bude sa ovim

nemoj se zavaravati mišlju da ti prednja vuča ne treba nizbrdo

pročitaj temu LTZ T40 i dobit ćeš odgovore na svoja pitanja
 
M

Marka31

Guest
nadao sam se da je bolji i kvalitetniji od T40 jer dosta je mladji. inžinjeri su valjda nešto naučili na greškama što izgleda nije točno.
što se tiče prednje vuče dosada je nisam imao na traktoru pa mi je problem bio skrenuti naručito po slinavom vremenu ili izaći iz kolotraga, isto tako trebala mi je često kad vučem teret uzbrdo ipak je to onda dupla konjaža ako se nevaram a nizbrdo s 542 u 3 sporoj se spustim od svuda samo pazim da neiskoči iz brzine i to je to.
ali ako je tako da sve odgovore dobijem u susjednoj temi onda se ova može zatvoriti.
nadam se da te nisam izgnjavio jer sam mu se radovo ko djete na tuti a sada polako više nisam siguran u odabir. možda se na kraju ipak odlučim za neku drugu marku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
manje potrebe taj traktor može da zadovolji , sa njim se mora malo nježnije rukovati
recimo ne smiješ koristiti sporohodnu 5 i 6 u teškim potezanjima , možeš ih koristiti samo gdje ti treba odredjena brzina kretanja (balirka,berač,sakupljači itd)

čak naprotiv , materijal kod novijih je lošiji nego kod starijih

nemoj porediti spuštanje IMTa 542 i ovoga traktora jer je znatna razlika u opterećenju prednje osovine , LTZ je ''glavatiji'' od imtejca i prije će da ''poleti'' niz brdo
ja pretežno za svaku mašinu iznosim mane , nemoj da te to buni , jednostavno sve što ne spomenem da je loše kod mene ima prolaznu ocjenu :roll:

recimo jedan ogromna prednost LTZejaca je da imaju ''mrtvu'' blokadu prednjeg diferencijala što rijetko koji traktor u toj kategoriji ima :prayer:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Savo,kad si je vec spomenuo,ajd nam bar i objasni sta je to "mrtva blokada", i cemu bi prakticno sluzila ?Nalazim na oglasima po Banatu neke jako povoljne LTZ sa D-144 pa me zanima tvoje misljenje....Moze li se on spustiti i montirati felne od Vladimirca 28" a napred neke manje pa da bude vocarsko-vinogradarska varijanta u stilu IMT 536-546 kao ovaj Belarus 8011L:


Mislio sam da samo nabavim manje felne i stare zavarim a izbusim rupe u novom rasporedu!?Znam da vise ne bi imao istu brzinu ali bi zato snage na kardanu imao na pretek.....
Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
pojam mrtva blokada sam već opisao nekoliko puta po raznim temama ali eto ponovit ću
LTZovi u prednjem diferencijalu nemaju klasično srce sa trkačima kao svi ''normalni'' traktori
ajde da uprostimo malo , zamisli ranjirasti zupčanik na jednoj naricnovanoj osovini , sa vanjske strane te osovine je jedna klackalica koja će pri usporavanju prednjeg točka u odnosu na zadnji jednostavno da zapne za neki od ricnova i potjerati točak da vuče
za svaki točak je poseban sitem klackalice tako da oni rade totalno nezavisno jedan od drugog , znači skineš jednu poluosovinu onaj drugi točak će da vuče jer nema nikakve veze sa ovim skinutim
znači svaki od ova dva mehanizma radi nezavisno ali ipak točkovi nisu blokirani , onaj kojem je lakše će i prestati da vuče a ti to nećeš ni primijetiti

sve je konstruisano tako da nema nikakvog straha od motanja točkovima i razlike u predjenim putevima , znači sve je savršeno osim što nema mogućnost ručnog uključenja prednje vuče nizbrdo
duplak i sistem uključivanja prednje vuče je idealan za ravničarske i blaže terene , kod mene je ipak nešto strmije i prednja vuča na spuštanju je prijeko potrebna

a za spuštanje točkovima da bi dobio nešto voćarsko ne vjerujem da bi se usrećio , on je visok oko 260cm sa kabinom , i da ga spustiš 20cm opet ništa ne dobijaš jer i visina od 240cm je velika za voće
a spuštanje za više od 20cm mislim da nebi imalo smisla zbog klirensa

eto odužih ga i ja :rolfer:
 
D

dako

Guest
Evo ove godine sam radio drva u "rupi" gdje je moj zetor 5011 bespomoćan (možda i nije ali osobno imam premalo staža na traktoru da bih se upuštao u egzibicije) pa sam zvao prijatelja sa ltz 55 i vitlom,moram reći da sam se oduševio,izvukli samo za 2 dana 40-tak metara drva u trupcima i kompletnih bukava bez ikakvih problema,jedini problem je što nema utege pa se malo propinjao.Vlasnik traktora kaže da je jedan od boljih koji je imao i da mu je jedina mana kardan koji hoće puknit ako ga grana udari.Njegov brat ima ltz60 i kaže da stalno šarafa po njema,najveći problem je prejak motor za mjenjač tako da svako malo mora na servis.

ltz55 u akciji:


sirovina:




 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Jel točno da LTZ 60AB ima 70 ks??
ja sam na jednom ruskom sajtu procitao da ima 72ks ,ja imam ltz60av sa motorom d248 vucem drva sa njim mogu da kazem da je bas jak,neki kazu da mu je snaga smanjena na pumpi inace je motor kao kod mtz82,
 

Joja565

Novi član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
9
pozzz ljudi ja sam novi na forumu.moze mala pomoc kupio bih neki traktor pa sam naletio na ltz 55a.neznam kakvi su to traktori pa ako ima ko saznanja kakva o njima.kakve su masine na njima i getribe znam da su lose getribe na onima 60-kama jel su takve i na njima ili...puno hvala unprijed.

evo i slike tog traktora
prodajem-ltz-55-a-4x4-slika-10499596.jpg


prodajem-ltz-55-a-4x4-slika-10499594.jpg


http://www.njuskalo.hr/image-bigger/traktori/prodajem-ltz-55-a-4x4-slika-10499595.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
jel ima ko neki priručnik za LTZ 55a ? imam knjigu od t 40 i sve je to isto što se tiče motora i hidraulike.. samo ona fina hidraulika i žice mi idu na živce :fiery:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Neznam baš ni da će ti knjiga pomoći oko fine hidraulike , vrlo nezgodan sklop
Pokušaj naći knjigu od 82ke , mislim da je ista kocka za finu hidrauliku
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
kupio sam ltz 55a 99g uređujem ga i naravno trebam neke informacije o traktoru ..
gdje da tražim pumpu visokog pritiska?
da li paše sa nekog drugog rusa možda t 40?
i slobodno možete pisati što znate o tim traktorima i neka iskustva... hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Paše od svakog rusa , ustvari paše a ne paše , potrebno je malo doštelovati
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
Hvala, probat cu ako ima u vinkovcima, u Šidu trgovina ili? da li možda netko zna gdje je toćno u Mađarskoj trgovina Čurguj ili? I mozda netko ima kontakt broj?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
U Šidu imaš nekoliko trgovina a imaju vašar koji se održava svakog 15tog datuma u mjesecu i tu dolaze ovi likovi iz NSa koji prodaju ruske dijelove , oni su povoljniji po cijeni
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
E hvala vam u gibnju sam naručio 2850kn za razliku od gea 90 kod njih je 4000kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh