• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
da li možda još tko zna nekog bošistu u Hr da radi te ruske pumpe?
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
to bi ti u Šidu na vašaru bilo oko 1000 do 1500 kn..donose i Rusi i Bugari i Mađari ruske djelove, samo zavisi koliko ti se isplati ići i tražit..
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
kako se isključi ono smeče od fine hidraulike? ima neki ko šarafić i to ide gore-dole i ništa ne znaci, i još neka kao kočnica sa ljeve strane ali od toga isto ništa
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
Pumpa je stigla več i montirana traktor ispravan sve je uredu :))
 

Prilozi

  • 10743317_10202737518021371_1135311769_n.jpg
    10743317_10202737518021371_1135311769_n.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 763

t40sb

Novi član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
16
pozdrav,,kupujem traktor,,a sad me zanima vaše mišljenje,u pitanju je ltz 55ili60,,meni se osobno više svidja 55 jer je sve kao na t 40 kojeg sam vlasnik 20g,,ali gledao sam i 60 u radu i puno je življi i bolje ide,ali čuo sam za problem mjenjača i motora,pa sad neznam
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
mjenjač je isti pa sad ti računaj
ja sam isto imo T40 (1979.god) od 94. i prošle god u 6. mj smo uzeli Ltz 55a isto skoro sve, malo veća kabina i udobnija, mjenjač isti, samo je reduktor sa desne strane sjedala što je bolje. Po šumi nekako ima osjetno više snage od T40. Max brzina je 27km/h mjereno gps-om i sa onim pokraj ceste. Potrošnja ista kao i T40, sad zavisi kako je pumpa naštelana..
Komšija ima Ltz 55 ali 92.god i nema fiju hidrauliku ko i moj. Samo toči i vozi 5 dana onda 6. dan sve malo prešarafaš kao i T40 i svi ostali rusi.
za 60-ku nemam neki kom jer je nisam imo a malo gledajući i čitajuči.. kažu svi da Jumz i Tornado verzije 65-ica nisu ni za k. malo radiš pa gedore u ruke, korpa kvačila da im je mana i lamela, prejak motor za kvačilo i to..
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
pozdrav. posedujem LTZ 55, 92 godina. ima hidravlični volan i ručni vklop prednje vuče ( predelano). Kupio sem ga 5 mesecev nazaj, a sada imam nekaj malih problema:

- treba, da kuplongo nastavim
- pušča mi cilinder hidravlične dizalice
- pušča mi reduktor prednjog kolesa- treba da ¸menjam semering.

A drugače sam zadovoljan sa ovim traktorjem. ide 35km/h, i dovolj je jak za dvigovanje drv i za prevoz po cjesti.

fotografija0390.jpg


fotografija0394.jpg


Slika predelava ručnega vklopa prednje vuče:

fotografija0395.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Koliki je posao to za predelat,,to bi i meni dobro došlo na mom t-40....daj koju sliku....:cool2:
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
ob priliki poslikam.

nisam ja predeloval, to predeluje mehanik iz Gornje radgone ( blizu maribor, slovenija). celotna predelava: ručni vklop prednje vuče i predelava servo volana znaša oko 1300 eur.

gdje kupujete rerzvne dele za ltz? jaz imam najbližjo trgovino v Lenti, madžarska. obstaja tudi spletna trgovina- e shop za dele?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ovo uključivanje prednje vuče je čista glupost
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
pa nije glupost. Če živiš u ravnici, nije problem, ako živiš u hribih, je pa problem, če voziš v dolino. ltz 55 ima bolj slabe zavore u primerjavi s ltz t 40. Ko vozim drva iz šume, vklopiš pogon, pa ne rabiš dosti zavor. Si siguran, da se ustaviš.

Jaz sem kupil tak traktor, je imel že predelan pogon i orbitrol namontiran- servo volan. s temi predelavami postane LTZ 55 okretnejši ter bolj zanesljiv traktor. Meni je bolji nego imt.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
To preuređivanje prednje vuče nemože da se napravi kako treba , srce nema trkače nego klackalice kao uključivače i nema svrhe iskključivati kardan
Neki uzmu pa blokiraju jednu klackalicu i time dobiju fiksnu prednju vuču JEDNOG TOČKA a drugi ostaje na sistemu ASS (ako stane-stane) , što je još veća glupost jer pri spuštanju može doći do zanošenja i prevrtanja
A najveća glupost koju sam vidio je da je čovjek blokirao obje klackalice i prenja osovina je fiksna , pri skretanju i okretanju gume pišu crno po asfaltu , o lakoći volana da ne pričam
 

marin1967

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
5
Traktor LTZ 60 ab imam 3 god. i nisam imao do sada nikakav kvar. Prije zime prilikom oranja mi je otkazao zadnji pogon na desnom kotaču. Uključio sam blokadu (šperu ) i lijevi me je kotač i 1. vuča izvukli iz njive. Zanima me dali je tko imao sličan kvar i što bi moglo biti.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Savoris, ti si dobar mehanik, što se tiče ltz, pa me zanima: koliko je zahtevno, da popraviš hidraulični cilindar od hidravličnega dvigala? kako ga razstaviš i predihtaš?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Misliš kako reparirati klip hidraulike , odnosno zamijeniti gumice u njemu ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pa to ti je barem na njima jednostavno!!
Skines cilindar o ona cetiri dugacka sarafa i sve je rastavito i mjenjas gumice.
 

dubravko1

Novi član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
2
Marin,tebi je sigurno nesto puklo.Da li si pokusao prvo odspojiti prednji pogon? Kako znas da je desna strana u pitanju?
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
Naj jeftinije je u Letenju kod Goričana u Mađarskoj.

Prijatelju dali si ti šta kupovao u Letenju?Ja trebam dijelove za generalku za t-40,čuo sam za nekakvog "Agrarus"....dali si čuo za toga,on je u Letenju?
Kakav je kvalitet?:(rofl):
 

Najnoviji postovi

Na vrh