• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Imam jedno pitanje: jer se dobi u letenju ali na hrvatskem cevi iz pumpe za gorivo do injektorjev? U sloveniji nema tega, serviser za te traktorje mi rekao, samo po naročilu.
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
jel paše radni sat sa belarusa 820 na ltz 60? onaj sa obrtajima i radnim satima..
jučer u šidu se zajebo u gužvi i žurbi i uzmem krivi, na ltz-u je do 25oo obrtaja i 30km/h a ovaj je do 3ooo obrtaja i 40km/h
ovako mi razmak izgleda jednako i pozicionirano sve isto, stari mi se raspo a ako ovaj ne paše nebi bezvere rastavljo one plastike oko njega
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Re: Ltz t-40

Novi sam vlasnik LTZ 55 iz 1999. Iz prednjeg reduktora curi ulje, nakon preveženih desetak kilometara. Kako to najbezbolnije riješiti? Nedostaju vrata kabine i stražnje staklo, gdje se to može nabaviti? Također planiram ugradnju prednje hidraulike. Gdje se može nabaviti sustav poluga i cilindra od stražnje hidraulike. Hvala iskusnim forumašima na pomoći!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Bilo bi jasnije kada bi rekao odakle sa reduktora curi ulje?
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Na žalost, dok ne skinem kotač vidim samo na felgi tragove ulja u donjem dijelu. Sutra ću malo bolje pregledati, možda otkrijem poziciju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Vjerovatno semering na rukavcu točka , provjeri i ležajeve.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Danas je pedesetpetica krenula u brazdu. 3x13" i još malo uzbrdo u prvoj brzoj, bez naprezanja ide do dubine 25 cm. Idealni su uvjeti za oranje (vlažnost i zbijenost tla). Imam problem sa podizanjem pluga, jako sporo podiže, a kad se zagrije ulje, nemože ni podignuti do kraja. Kako moraju biti postavljene pozicije ručica, ili postoji još neki razlog. Gdje se kontrolira količina ulja u hidrauliku? Volan okreće sasvim lagano.
 

Zlatkozagy

Novi član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
4
pozdrav svima... mjerač ulja je na rezervoaru hidraulike , meni je takav problem radio ventil za grijanje kabine , to sam skinuo i blindirao rupe i nakon toga nema problema više s sporim dizanjem
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Imas na rezervaru mjerac ulje u hidr.pretpostavljam da sa desne strane pored sica imas rucku za pustat i dizat hidrauliku koja ne radi prisilno prema dole?
Kod volana imas 3 rucke za hidr,gore-dize-neutralno-prisilno dole i plivajuči položaj!
Volan ti je sa orbitrolom pretpostavljam i nema veze sa hidraulikom,a to sto ti tesko dize je u 95%slucajeva hidraulična pumpa slaba!
Za pumpu se može kupit set za reparaciju i zamjenit one gumene djelove koji kad propuste počmu mješat ulje pa se to dogodi kao kod tebe!
Pumpi ima 3 vrste proizvođača a i po jačini isto tako!
Pumpa nije skupa mislim da je ista kao i na t-40 a u tom slučaju nekošta više od cca 100 eura a ima i za 300 kn!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nebih rekao da je kod nega orbitrol , hm , nisam siguran.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Kod mene jedan u selu ima orbitrol a neznam točno koja je godina mislim da je 2000?
Može bit i da nema?
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Imas na rezervaru mjerac ulje u hidr.pretpostavljam da sa desne strane pored sica imas rucku za pustat i dizat hidrauliku koja ne radi prisilno prema dole?
Kod volana imas 3 rucke za hidr,gore-dize-neutralno-prisilno dole i plivajuči položaj!
Volan ti je sa orbitrolom pretpostavljam i nema veze sa hidraulikom,a to sto ti tesko dize je u 95%slucajeva hidraulična pumpa slaba!
Za pumpu se može kupit set za reparaciju i zamjenit one gumene djelove koji kad propuste počmu mješat ulje pa se to dogodi kao kod tebe!
Pumpi ima 3 vrste proizvođača a i po jačini isto tako!
Pumpa nije skupa mislim da je ista kao i na t-40 a u tom slučaju nekošta više od cca 100 eura a ima i za 300 kn!

Pokušao sam pojačati pritisak, smanjiti dotok na volan i na tome dobio poboljšanje za cca. 10%. Sutra naručujem pumpu i ide zamjena. Primjetio sam da je bivši vlasnik kombinirao neke dijelove sa t 40 i ltz 55a, tako da ima svakakvih neuobičajenih kombinacija. Danas mi kod povlačenja drugog traktora iskočio iz 3. brzine. U 1. se sasvim uredno nosi sa plugom 3x13", na otprilike 80 % snage u vrlo teškoj zemlji. Ručku za dizanje i spuštanje pored sica nema. Položaj ručica je također promijenjen: gore, spušta - neutralno - diže - dolje: prisilno spušta.
 

Zlatkozagy

Novi član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
4
iskakanje iz brzine se može pokušati riješiti na polugici koja zaključava brzine kad je papučica kvačila puštena, a što se tiče dijelova motora i mehanike ltz55a- t 40 su 90% isti barem na mojem a iz iskustva znam da polovni dijelovi od t40 iz70tih su puno kvalitetniji nego novi koji su rađeni bog te pitaj gdje i pod kakvom kontrolom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ako hoćeš da vratiš komadne samo zamijeni mjesta crijevima koja idu na klip.

Jedno iskakanje iz brine nije ništa strašno , možda jednostavno nisi uklopio dobro mjenjač , ako se problem bude ponavljao onda interveniši.
A za početak probaj kada je ugašen traktor da rukom uz malo više sile probaš izbaciti ručicu na ler , polako pritišći kvačilo uz stalni napot da izbaciš u ler i gledaj na koliko pritisnute papuče se oslaobađa brava.
Isto to uradi i u ostalim brzinama pa uporedi sa trećom.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Imas na rezervaru mjerac ulje u hidr.pretpostavljam da sa desne strane pored sica imas rucku za pustat i dizat hidrauliku koja ne radi prisilno prema dole?
Kod volana imas 3 rucke za hidr,gore-dize-neutralno-prisilno dole i plivajuči položaj!
Volan ti je sa orbitrolom pretpostavljam i nema veze sa hidraulikom,a to sto ti tesko dize je u 95%slucajeva hidraulična pumpa slaba!
Za pumpu se može kupit set za reparaciju i zamjenit one gumene djelove koji kad propuste počmu mješat ulje pa se to dogodi kao kod tebe!
Pumpi ima 3 vrste proizvođača a i po jačini isto tako!
Pumpa nije skupa mislim da je ista kao i na t-40 a u tom slučaju nekošta više od cca 100 eura a ima i za 300 kn!

Jučer stigla nova pumpa iz "Gibnja", piše Made in UKRAINE, i zamijenjena. Još mi ostaje podesiti pritisak na 160-170? Na staroj pumpi nema nikakve oznake proizvođača već samo naknadno ukucane oznake pumpe. Kad uhvatim vremena pokušat ću je reparirati za rezervu. Da li je potrebno odzračivanje ili će pumpa izbaciti zrak na odušak ?

iskakanje iz brzine se može pokušati riješiti na polugici koja zaključava brzine kad je papučica kvačila puštena, a što se tiče dijelova motora i mehanike ltz55a- t 40 su 90% isti barem na mojem a iz iskustva znam da polovni dijelovi od t40 iz70tih su puno kvalitetniji nego novi koji su rađeni bog te pitaj gdje i pod kakvom kontrolom
Gdje se nalazi ta polugica? Da ne istražujem!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zlatkozagy

Novi član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
4
polugica je ispod kabine s desne strane , pričestiš kvačilo i pratiš pokrete i primjetičeš je... na sebi ima sa svake strane kontra maticu mislim da je ključ 13 mm a probaj kao što je savoris rekao, ubaci u neku brzinu a onda pusti kvačilo pa probaj izbaciti iz brzine ako iskoči treba tu polugicu malo poštelati da zaključava brzine ako ne izbaci ,probaj ubaciti u brzinu i napni mjenjač kao da izbacuješ iz brzine i polako pritišći papuču kvačila, iz brzine bi trebao iskočiti negdje na pola pritisnute papuče ako nije tako poštelaj navedenu polugicu...:(sweat):
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80


imam problem, na sliki imam označeno, gdje mi curi olje na obe strani. menjani su bili semeringi. ve kdo, zašto, je imel mguče kdo slične probleme?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja ne vidim ništa da je označeno na slici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh