• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Odlično ako imaš to iskustvo , onda ti nemam šta pričati

Ja danas nabavio kompletno zvono motora jer vidim da je moje malo napuklo pa rekoh kada budem ga rastavljao na pola da zamijenim onaj vijak u korpi da zamijenim i njega , ispalo me jeftinije nego da ga varim pošto je gus u pitanju
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sigurno je napuko sa desne strane iznad alnasera.
Kod gusa ti je najvaznije da ga predgrijes a zavar slagat jedan do drugog nikako ne siriti talinu a kad si zavrsio sa zavarivanjem onda ga sto sporije hladiti ja ga inace hladim u pjesku i soli koje zagrijem sa brenerom kao i komad koji zavarivam!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Pukao je odozdo nekako u polukrug , imam i ja malo iskustva sa zavarivanjem , skromnog ali može da posluži
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sto sam ja vidio vecinom puknu s desne strane kod alnasera pa prema onoj rupi di se stela kvacilo,mislim da se to dogadja kad se traktor propinje ili uleti u nekakav jarak i slicno i mislim da je gore ako nema utege napred?
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Uspješno je zavareno kućište reduktora. I baš kako si rekao sa predgrijavanjen brenerom.stim da je 4.5 sata vareno sa malim froniusom i spec.elektrodama za gus. U subotu je bio cijeli dan upregnut u oranju i ni kapi ulja nije pustio.djabe sam kupio injekciju hysola. Za svaki slučaj na njuškalu sam našao t40 bez motora totalno je raskupusit, a 1200traži za reduktor. Moj je skoro gotov obojan.još felge samo.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Mozes li mi kazati gdje si kupio lezajeve i koliko kostaju meni se klimaju zadnji tockovi ne jako al ih mislim promjeniti?
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
PoljotehnaPolić Bicko selo. 120kn komad. Bilo je hitno . Da se teb nisu poraspuštali vijci i bolcnovi ispali pa klimaju
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Sad mi je krivo trebo sam na lijevoj strani možda lezaje zamjenit dok je reduktor bio skinit. Kako češ vadit ležaje.? Oćeš skidat reduktor? Malo je dosadan poso stepst ležaj sa poluosovine. Sad sam se uprakso mislim da bi za 2do3 sata sam uspio razmontirat i zamjenit oba ležaja i smontirat
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Necu skidat reduktor a mislim da cu promjenit samo kuglicne lezaje njih nije problem promjeniti kad je lezaj u kucistu a nemoram niti tocak skidat samo dignem traktor tako da je tocak ni u zraku ni na podu.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ili sam ja mozda to zamjenio sa lezaima u mjenjacu tamo su vanjski kuglicni nema veze bitno je da ti je sad sve ok!!
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Negdje sam na temi ltz-a 55, 60 danas nabasao na Savorisov upis da t40 ima solidan motor koji lako može da satre mjenjač. Kod mog je sve uređeno osim mjenjača. Sa njim nikad nije bilo frke.mislim da jer baš nikad nismo išli u sporohodne. Nismo ni znali za njih dok ovdje nisam došao. Nisu ni bile potrebne.i sad ih ne koristim. Ako ne može orat u 1. normalnoj neću ni forsirat
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Neki tvornicki nemaju sporohodni sistem a dobro dodje za berac ako je 1 brz onda j e 4spora ok.ja sam radio mjenjac na svome podrobio 4 tako sam ga kupio a to se pretpostavljam dogodilo zbog segera na doljnjoj osovini koi je iskocio i onda zubcanik slododno seta po osovini te se uzubi i onda kao da je pomjeso brzine sto je nemoguce te napravi dar-mar u mjenjacu!!!!Tebi bi bilo fobro da pogledas kuglicne lezajeve na gornjoj i doljnjoj osovini nalaze ti se na rucnoj i iznad nje i nije ih problem zamjeniti a mozes vidit dali se klimaju!!
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Rucna nije u funkciji ohoho vremena otkako je zablokirala u transportu
Brat vozio a nije otkočip.hvala za savjet za ove ležaje.morat cu bacit pogled da taj dio
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dosao sam na ideju da ukljucenje blokade preradim na rucno tako bi postigo da mi je desna noga slobodna za nozni gas a nebi moro koristit rucni gas za vrijeme blokade.
Mislim da bi to bilo prakticnije!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Bilo bi možda , dok ne zaboraviš da je isključiš , a kako misliš šaltati ako ti je trenutna komanda blokade ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To sam zamislio ovako:nebih je zaboravio iskljuciti jer bi to napravio tako da je blokada ukljucena samo dok ju drzim rukom a mehanizam bi bio postavljen na blatobranu tako da nesmeta rucnoj kocnici.
Nerazumijem pitanje kako mislim saltati ako je trenutna komanda blokade?
 

Najnoviji postovi

Na vrh