• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ko je lonac o ko poklopac to je neka druga priča.......
A zato što si je tako koristio zato si brzo i ostao bez nje :icon_fU: ''otupio'' si zube koji uklapaju jer nisu držali svojom punom širinom i onda kada krene da iskače posle ni da je neznam čime pritiščeš ona će da iskače.

Uostalom , šta ja znam , eto vi znate kako se koristi :icon_thumright: rezultati govore :(giggle):
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
pa 4-5god kirije sa blokadom i nije tako brzo, barem ne po radnim satima :)

sad ulog od 2oo tinjak kn svaki 3-5god mislim da je uredu za takvo uključivanje blokade, možda griješim ali meni je tako lakše, stisnem ju i ko je j..e nek bude uključena koliko mi treba
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ljudi savo zna više od nas tu svih skupa stoga ne pocjenjuj te čovjeka kad je u pravu.Blokada ili špera nema nikakve veze sa samim mjenjačom ili spojkom te motorom.Ako je blokada u potpunosti ispravna ona se lagano uskopčava kada odnos brzine vrtnje kotača nije prevelik. Za iskopčavanje kvačilom dogodi se to da pogonska sila na diferencijal se smanji odnosno nestane te onda opruga koja vraća polugu u isključen položaj dovoljno je jaka da savlada otpor između dva planetara koja su do sad bila zablokirana.Međutim to samo važi kako i kolega Savo kaže vrijedi u pravocrtnom gibanju te kad diferencijal nije zablokiran pod opterećenjem podrazumjevam to prilikom skretanja.kad jedan kotač po pravilu radi veći luk a drugi manji.
Sve u svemu blokadu treba koristit razumno jer se mogu dogodit velike havarije u diferencijalu ili bočnicima. Blokada se prvenstveno koristi kada vozilo kreće se ravno uz minimalne korekcije smjera.
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
Nisam ja nigdi reko da savo ne zna, nego da je tako blokada radila godinama u svim mogučim položajima, čak i sa jednim točkom u zraku i sa 3 točka i namotano i svakako.
Idući put kad negdi zapadnem tebe ču zvat da me izvučeš jer će uglavnom stat u skretanju di je vise razvaljeno.. Pa niko nije bas toliko lud da 'zlouporabljava' blokadu, kad treba tu je kako god da se traktor kotrlja, makar na krovu bio. To se radi na rusu koji to trpi normalno, jednom se mora nest pokidat na svakom traktoru. Ljep je kad to nije na tvom traktoru ali eto, ima ljudi koji hvale Zetor i onda kad se pokida ili zapadne tamo di je rus prošo onda šute (istiniti primjer, nez oznaku ali oko 70ks, prednja vuča novijeg god zetor) to sto vlasnici rusa pricaju o svojim kvarovima na traktoru starom 40 god je normalno
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Meni blokada ne radi.U gornjem je položaju i ima otpora samo koliko opruga dozvoljava tj lako ide i vraća se ali ne hvata.Sta je otišlo i koliko je otprilike ta popravka novaca ako je neko radio?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Može biti samo iskrivljena viljuška ili se nešto otkačilo sa mehanizma koji uključuje.
U najgorem slučaju ona ricnovana obujmica i deklo srca diferencijala.

A kako je nestala , odjednom ili postepeno si je gubio?
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Traktor sam tako kupio.Do sada mi nije trebala.Kad ne lezi vraže teško oranje parcela 2kj 30cm dubina,blokada ne radi,napatili smo se i ja i on kao nikad...


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Matozdenci da li možeš da mi premeris dužinu poteznice od početka tamo gde ode ona manja šipka napred prema motoru pa vamo preko glavne noseće cevi do kraja poteznice kod klina.Znaci ukupna dužina.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Majstori,pomjesale se brzine na mojem T40..odakle da krecem??da idem van sa sjedalom,rezervarom i dalje ili???
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Skini samo birač brzina,malo je zeznito odvrnit onaj jedan zadnji šaraf!
A kako ti se to moglo dogodit?
Provjeri i pregledaj oprugice da nije koja pukla kad skineš birač!
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Gdje tocno to moram odraditi??ispod rucice mjenjaca ili??neznam kak se jevdogodilo i zbog cega..bio sam u oranju,izaso iz brazde i gotovo nemrda nikud vise..kad sam u obradi zemlje drzim ga u drugoj cjelo vrijeme a sa malim mjenjacom samo radim napred nazad..uglavnom nemogu ga uopce stavii u 5.i6.rucica je u polozaju lera a on ide,i kolko mi se cini u 6.neznam..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Da ispod ručice mjenjača,ako ti se bude isto dogadjalo(vjerujem da hoče) skidaj sjedalo,rezervar i poklopac na mjenjaču pa pogledaj šta je u kvaru(vilice,zupčenici i tako redom ima na doljnjoj osovini jedan seger koji sprečeva da se jedan zupčanik nešeta slobodno kad ispane ili pukne pravi sranja)
Budeš več vidio šta ne valja!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Skini samo poklopace sa strane gdje su šipke od birača i vrati tu šipku u neutral.
Ako si siguran da je u 6toj skini lijevi poklopčić samo i gurni šipku od 5 i 6 u neutral.
Nemoram ti napominjati da moraš pritisnuti kvačilo dk guraš šipku jer to mnogi zaborave.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Sa strana mjenjačke kutije izatočkova,to ti je kompliciranije pogotovo ako je traktor blatan!
U gornjem djelu mjenjačke kutije u pravcu birača brzina!
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
E pa ovako ja sam nov ovde i molio bih ako možete malo da mi pomognete imam ltz t40 već nekih 5 godina, kupio sam jer sam bio mlad sa 18. God i čovek mi ga uvalio jbg nisam znao šta kupujem, e mene interesuje kako da uključim plivajući mod za oranje? Hvala vam unapred
 

Najnoviji postovi

Na vrh