• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nemam slike , neznam na koje konusne misliš ? One na ulazu u mjenjačku kutiju? Reverzer?
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Da,na reverzer mislim...vec sam spominjao da imam malo nekakvog zujanja u mjenjacu,ovih dana je traktor bio u malo tezem poslu,i primetio sam kad prebacujem na reverzeru napred-nazad tako i zujanje mijenja zvuk,tj. kad pocne zujati ja stanem,mrdnem reverz. gore-dole i zujanje nestane...ali kad mi ukljuci prednju onda to isto zujanje dolazi do jos veceg izrazaja,tj. zujanja!kod mene majstori jednostabno izbjegavaju raditi ruse,a hteo bi resiti taj mjenjac dok je jos u dobroj funkciji,da mi ne napravi kakvo vece sranje....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Vjerovatno su ti ležajevi dobili malo zazora , moguće ona dva mala da su pri kraju koji su u desnom zupčaniku reverzera.
Rasklopiš pa sve pregledaš , polako bez žurbe , nije to tako komplikovano osim ako skidaš donji snop , onda je to erotika :(devil):
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
jel zna netko točnu debljinu vijka što spaja reduktor sa poluodovinom.vec treci put sam složio sve kako treba i opet mi curi ulje iz getribe na semerinzima poluosovina.ali puno manje i samo na vecem obrtaju,znači 6,brzina sa više od pola gasa,ti vijci mi nisu 100posto po rupi nego malo tanji pa sumnjam da mi tu vibrira i zato curi ulje.ali barem getriba više ne zvoni,:fiery:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ispod kape vijka mora da bude gumica koja dihtuje. Konusna gumica , može i O-ring.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
iz getribe curi,znam jer mi je u reduktorima čisto ulje a u getribi skroz tamno.nešto drugo je u pitanju,a najvjerojatnije poluosovine nisu u centru sa bubnjevima od kočnica jer su raznetavani i stavljeni vijci.i na ljevom reduktoru unutarnji ležaj osovine mi ima lufta pa još jedan mogući uzrok.uglavnom katastrofa četvrti put isti poso moram radit,a da ima s tim posla bogami ima,poludit cu od rusa.:(punch):
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Jel zna neko semu za ovaj alternator?Gde je plus,minus,kontrolna lampica posto ne mogu da desifrujem ova slova.
84f77d963f67b71865bb409ef0326c6b.jpg
d0e77412e14dabad9bf73cc75db66314.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Da sam hteo da kupujem kupio bih od yuga 45a za 10e i zdravo.Nego necu :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelj ima ltz t40 i namjerava zamijeniti zadnje gume, što će se dogoditi ako ne zamijeni i prednje a ima automatsku prednju vuču?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ništa naročito , možda pri rikvercovanju sa punim volan se bude palila ali samo možda.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Danas u sumi sam imao priliku malo raditi sa ltz 60ab starija maska ona.Traktor je jednom recju sila.Cekrk vlaka ma kako god on ide li ide.Jaci je prilicno od t40,drugaciji raspored brzina i nema sporohodne vec samo neku kao puzecu.Covek sa njim radi vec 6 godina i izvukao je sume i sume.Nikad nista radio na njemu nije redovno odrzavanje i gas.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
moj t 40 isto nema spore samo jednu pužnu,93 god.nego dimi u leru kad mu stisnem gas do kraja ali pošteno plavobjeli dim,ovako na leru neprimjetno malo dimi,pali odlično a čini mi se da i troši dosta više nego bi trebao po pričama članova foruma.i jel može neko reći di se podešava pritisak hidraulike i kako provjeriti tlak servo volana.hvala,pozdrav svima.:(talk):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Vjerovatno ti i karike i dizne nisu baš najbolje.
Troši li motorno ulje?

A zašto bi provjeravao hidrauliku ? Nema snagu?
 

Josipt40

Novi član
Tu od
5 Ruj 2016
Poruka
2
Pozdrav svima na forumu.Otac je nedavno kupio traktor t40.Imam par pitanja u vezi njega.Citao sam malo razgovore ali nisam naso sta me zanima tocno.Dali je normalno da izbacuje gorivo i dim na malu cjevcicu s prednje strane motora dok na auspuh ne dimi,tj jako malo izbacuje dima?Paljenje je super i odlicno radi.Naso sam tu na forumu nesto i u vezi hidraulike da postoji nesto za namjestanje dizanja.Uvijek kada pokusam dici poteznice moram dati gas,ne puno ali moram.Kada je hladan dize normalno ali kad se zagrije malo uspori.Dali je to problem?Kolika je radna temperatura do koje se moze ici da se ne pregrije.Dali je isto ko i na traktorima s vodenim hladenjem?
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
koliko vidim ne troši ulje i na iberlauf ništa ne puši samo na punom gasu dimi ali dosta,ne ler gasu mi nece dizat moram gasirat da podigne pogotovo kad ga opteretim ali snage ima dosta.kako provjerit pritisak servo volana.hvala ti savo.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Jedno pitanje.
Posto je moja prednja vuca otisla i bandak i nije bilo kardana ubacio sam drugu prednju vucu na trakor.Sve radi savrseno ali kardan cese o karter.Zasto ne znam.E sad da li idu izmedju kolevke i sasije neke platne ili samo one bolcne? Kardan ne baca ali cese.Sta moze da bude?
Danas mu namontirao krov.
88e5031b343063faa2258adfe265b48a.jpg
a477d0ae2ffa05114cd465d0ba30f839.jpg
95c007b25208520f23de8206c490fd44.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

Najnoviji postovi

Na vrh