• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Stavljao je kolega od Opel Omege , kaže da ima više snage.
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
ej ljudi, dosao na red i moj motor da se pakuje. zna li neko mozda koliki bi trebao biti zazor od vrha klipa do glave motora. kod mene je na prvom cilindru 1.8mm, na drugom 1.6, a treci i cetvrti su na 1.3mm. znam da na dojcu vazdusaru treba da bude oko 1mm. sad ne znam kako bih ovaj zazor ujednacio. na sastavu cilindra i bloka imam samo tanku balarnu podlosku, a izmedju cilindra i glave nema nista. da bi smanjio zazor, jedino mi ostaje cilindar stokariti sa donje ili gornje strane.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Neznam koliki zazor treba biti ali najvjerojatnije ima pločica raznih debljina za kupiti ili se na novom klipu čelo skrati.
Zbog loše mjere današnjih dijelova na Zetoru sam ja produžival klipnjače.
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
dobio sam informaciju od starijeg majstora da za vazduhom hladjene motore ide zazor od 0.8mm do 1.2mm. na 1.2 ce kaze dimiti dok se ne zagreje. na 0.8 najbolje pali ali se vise grije, a 1mm je zlatna sredina, tako on kaze. ja problem rijesio "podrezivanjem" cilindara sa donje strane za potrebnu visinu, tako da su sad svi na 1mm. IMG_20220131_183117.jpg
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
pozdrav drugari. kako idu rusovi 😏. ja sam svog "čekija" sastavio prije 15ak dana. drzi pritisak ulja 65Psi na leru, kad je zagrijan pod jacim gasom ide do 79-80. tako da mislim da nece biti problema sa motorom. traktor sam do sada najvise koristio za prevoz mini bagera na prikolici ili vucu cisterne sa vodom. prije par dana mi iskocila roto drljaca sirine 3m. zanima me ima li ko iskustva sa T40. ja nisam radio sa tim ali mislim da ce mu biti muka za tjerati tu sirinu.
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
Upravo o tome i razmisljam. kupljena je po cijenu starog gvozdja (ali ispravna). vec sam je raskopao, lezajevi losi, semerinzi jos gori. zupcanici za divno cudo nisu losi, jedino prva dva sa svake strane od ulaznog su malo nasiljeni. pitanje je samo dal je skratiti za jedan par (cca40cm) ili za dva para tj 80ak cm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako skratiš za jedan par i onda ćeš raditi na knap , u težim uslovima biće ti jako teško.
A sa druge strane ako je skratiš za sva para sve što izgubiš na širini dobit ćeš na brzini. Ako ne radiš previše to bi bilo sasvim ok.
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
Ttako ce i biti, kad sastavim i probam, javim kako ide. uskoro cu poslati slike automatske kuke koju sam radio kao i preradu prednjeg trapa (izbacivanje opruga)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
I ja sam bio izbacio opruge sa jedne strane , ustvari sam ih izgubio.

A nema potrebe da citiraš svaki zadnji post .
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
evo, nekada 2018. preradjen prednji trap, nema vise opruga nego konusni lezajevi i gore i dole, traktor nije nesto previse radio, mozda 200tinjak sat godisnje, ali jos uvijek nema lufta IMG_20220223_194420.jpg IMG_20220223_194411.jpg
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
Da imam. Ako ti trebaju, javi samo adresu i saljem ti. Ti plati postarinu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

suba

Novi član
Tu od
17 Svi 2020
Poruka
4
Idu još kakve distance iznad i ispod oprugi kaj ih drži

Da imam. Ako ti trebaju, javi samo adresu i saljem ti. Ti plati postarinu.
Subić Mladen Lazina 93 Draganić 47201 imaš i čahure kaj drže federe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ne moraš baš javno pisati svoje podatke , mislim nije zabranjeno ako želiš.
 
  • Like
Reactions: ZJ
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
to je u Hrvatskoj? imam jednog kolegu koji radi u SL Brodu, pa cu predati njemu da ti iz Broda posalje, posto ne znam dal bih mogao ovako postom preko granice da saljem. idu podloske neke nazubljene, ne znam dal su uz opruge ili su se negdje zagubile vremenom, one drze oprugu da ne iskoci u stranu, a citav sistem da se ne razidje prema dole drzi odozdo jedan osigurac
 

Prilozi

  • prednji most.png
    prednji most.png
    123.1 KB · Pregleda: 18

Najnoviji postovi

Na vrh