• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Na srednjoj ručici pored volana imaš 4 položaja.
Sredina neutralno,jedan stepen dole ti je spuštanje (prisilno) a drugi stepen dole ti je plivajuce.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Plivajuči hidraulik ti je na drugom zubu prema dolje!
Znači prvi zub je prisilni hidraulik a drugi plivajuči!
Ručica hidraulike ima 4 položaja,,,
1-gore
2-neutral
3-prisilni dolje
4-plivajuči
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Aha, našao sam to kad ubacim u taj 4-ti stepen, brat kaže da idalje poteznice vrše pritisak, pošto je on držao, ali to tek da se oseti, dal bi bilo bolje da se stavi točak na plug? Hvala unapred
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pa u pravilu svi i imaju kolirni točak na plugu ko ore sa t-40,ja na jednom plugu imam a na drugom nemam,ide to i bez točka kad se ispraksiraš!
Dubinu možeš podesit i na cilindru pomoču onog graničnika!
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Ok, hvala vam, još jedno pitanje za koliko para bi moglo da se nadje sve ono napred, servo upravljač sa rezervarom za ulje, znači samo da se povežu creva sa uljne pumpe, pošto mi curka ulje tu po malo na dihtunge.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemaš to račuma kupovat drugo!
Ako ti volan normalno radi osim što curi onda samo zamjeni gumice,nije ništa komplicirano.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Aha, našao sam to kad ubacim u taj 4-ti stepen, brat kaže da idalje poteznice vrše pritisak, pošto je on držao, ali to tek da se oseti, dal bi bilo bolje da se stavi točak na plug? Hvala unapred

Po ovome bih rekao da ti je filter ulja u hidraulici zaprljan , nebi bilo loše da ga skineš opereš i produvaš.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Po ovome bih rekao da ti je filter ulja u hidraulici zaprljan , nebi bilo loše da ga skineš opereš i produvaš.

Aha sad malo glupo pitanje, izvinite što vas smaram, gde se nalazi filter? :(sweat):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Sa desne strane pored stuba za upravljanje (kućište volana) nalazi se rezervoar hidrauličnog ulja , na vrhi ima jean poklopac kojeg drže četiri vijka i na sredini imaš veliki čep za sipanje.
E taj cijeli poklopac skineš (odviješ ta 4 vika) i onda si došao do filtera koji je sačinjen od više segmenata koje opereš u nafti ili benzinu pa posle izduvaj zrakom i sve lijepo vrati nazad.

Evo slika možda ti pomogne , samo umjesto ovoga filtera pod brojem 9 obično bude željezni filter iz više segmenata
http://www.autosoft.ru/online/acat/data/ltz/40/132.gif

Ovakvih više elemenata
http://mtzrostov.ru/gallery/mtz/gruppa-42-otbor-mocshnostiperednie-gruzy/element-filtrujucshij/
, gledaj da ih sve očistiš jer oni ostano dole u ovoj posudi pod brojem 10
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Sad nesto razmišljam, je l razmišljao neko od vas da stavi na t40 gume od rakovice 14.9 28? Dal bi bilo izvodljivo?
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Dobro jutro, od sinoć novi problem sa traktorom, počelo je da se čuje kad ubacim u prvu i drugu brzinu, kao da lupka. U ostalim se ne čuje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nemora da znači , prije treba to dobro ''oslušnuti''.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Šta bi mogao da bude drugi uzrok lupanja? čuje se blago dum, dum, ko kada bi udarao flaše jednu u drugu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Može biti svaša , može biti da je opiljak upao u zupčanik ili negdje zub iskrivljen ili fali , teško je reći na daljinu.
 

LTZ T40

Novi član
Tu od
17 Ožu 2011
Poruka
7
pozdrav
da li je neko probao ili gledao druge da pobijaju bagremovo kolje u redove za maline ili ogradu, pomoću poluga traktora. da li je hidraulika dovoljno jaka, ili odiže traktor ili krivi klip cilindra ili šta već može biti. u mome slučaju je lagana zemlja, uzorana duboko, izfrezana i vjerovatno bi prvo išao sa nekakvim šiljkom u zemlju pa tek onda pobadao kolac, žašiljen naravno . traktor je T40.
hvala
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
I ja razmišljam o tome, mislim da bi moglo pošto je traktor težak, samo je pitanje da li će kora da se ljušti, mislim kako ćeš da vežeš buntruk za poteznice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh