• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja ti sadim jedan plastenik oko 500 kom početkom 4 mj i berem ih do početka 7 mj onda idu van pa sadim papriku kao i sve ostalo prodajem na tržnici tako da ti točne prinose ne znam nešto upišem nešto preskočim ove ću se godine potruditi preciznije voditi evidenciju pa ćemo u jesen znati više
pozdrav!

A da probaš dinero od ez odličan krastavac izuzetno rodan odličan ja sam ga sadio.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
A da probaš dinero od ez odličan krastavac izuzetno rodan odličan ja sam ga sadio.


Ništa siki ovdje gdje ja prodajem na tržnici bolje prolazi xx kornišon pa sadim Regal salatara nešto malo tek toliko da se nađe. Imama nešto os lani Camana Rijak Zwaan i to je to.
pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ništa siki ovdje gdje ja prodajem na tržnici bolje prolazi xx kornišon pa sadim Regal salatara nešto malo tek toliko da se nađe. Imama nešto os lani Camana Rijak Zwaan i to je to.
pozdrav!

Iz istih razloga sam i ja prestao gajit salatare proljertos na zelenoj moj kor. za salatu 6 kn a salatar 4 i nemogu ga prodat pa ti ga onda gaji.
 
S

salel

Guest
Moja kolegica prošle sezone digla lovu na sunčanom potoku.Kaže nikad manje uložila a bolje prodala.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Moja kolegica prošle sezone digla lovu na sunčanom potoku.Kaže nikad manje uložila a bolje prodala.

sunčani potok je salatar ali mali neznam kako bi prolazi u mojim planovima.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ha ha, koja fora. Napraviš sam pretpostavljam :)

ma kakvi,kupiš,samo neznam gdje. nije još došlo do nas,japanci počeli prije nekoliko godina,europljani prošle godine uvezli pa reko nova stvar ajmo probati,samo kome prodati jer nije baš jeftina stvar ali bi se kao atrakcija sigurno prodavala,samo koliko kalupi dođu. saznam sve ovih dana pa javim. jesi vidjeo slike krastavaca što sam postavio? i breskve ću raditi ove godine za probu,samo ako nađem kalupe,ima nešto ali nije još sigurno.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
http://www.instructables.com/id/Grow-a-square-watermelon/


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=eJrYyWBBtNE[/YT]

Kalup za lubenicu nije teško napravit, valjda :scratch Samo mi nije jasno kako se lubenice ne skuhaju u takvim kalupima, ili bilo koje drugo povrće u kalupima. Ovo sa lubenicom bih volio i ja probat.

Mogu si zamislit reakciju ljudi na tržnici. Vjerovatno bi se pojavila inspekcija u roku od 5 minuta :rolfer:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pa to i je problem što nemožeš sam napraviti,to je vjeovatno posebna plastika sa određenom bojom,propusnosti svjetla itd. nemožeš to sam.kod mene ima puno proizvođača,i onda dođem ja i bacim kockaste breskve i lubenice i krastavce u obliku srca,da ne spominjem druge oblike hehe. a mislim ja i na žene pa tražim prikladan kalup za krastavce :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pa i ne,većina ima 20kg,a to su ti kalupi,nema ova više kila,a kad nebude mogla rasti stat će.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Dinje

Pozdrav da li je netko sadio Brennus dinje i koja su iskustva.
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja sam prošle godine samo prodavao što se tiče dinja i lubenica,nšta sadio :),ove godine možda i posadim nekoliko za probu sa ovm kalupima ako nađem.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
pa to i je problem što nemožeš sam napraviti,to je vjeovatno posebna plastika sa određenom bojom,propusnosti svjetla itd. nemožeš to sam.kod mene ima puno proizvođača,i onda dođem ja i bacim kockaste breskve i lubenice i krastavce u obliku srca,da ne spominjem druge oblike hehe. a mislim ja i na žene pa tražim prikladan kalup za krastavce :)

a jel taj ima bodlje:finga:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Gdje se može kupiti rasada kalamljenih lubenica? Poz



Ja sam proizvodim rasadu ali još nisam odlučio kalemiti morao bih vidjeti gdje ima manje pakovanje podloge za kalemljenje pa probati netko kalemi dijne na vrg tikvu ali kažu da se osjeti razlika u okusu (lošiji)

Pozdrav!

P.S. u zki biltenu sam vidio podlogu titan ali nisam zvao!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh