• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lubenica i dinja

  • Temu pokrenuo marijogrgic
  • Datum prvog posta

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@salel @asestic Hvala.

Zanima me je li sortna karakteristika da kad se pojede lubenica da tjera na malu nuždu ili je to do vrste gnojidbe i slično. Eto ako netko zna ja bi moliom da mi to odgovori. Hvala
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
@salel @asestic Hvala.

Zanima me je li sortna karakteristika da kad se pojede lubenica da tjera na malu nuždu ili je to do vrste gnojidbe i slično. Eto ako netko zna ja bi moliom da mi to odgovori. Hvala

Slušaj prijatelji nema ti to veze ni sa sortom ni s gnojidbom ja ti ne pretjerujem s gnojivo lubenica ti je po sastavu oko 90 voda kada pojedem 5 kg lubenice pajdo cijelu noć pišanje imam kupca čiji je sin izvadio bubreg on ti svako drugi dan dolazi po lubenicu kaže da je odlična za čišćenje.
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne bi se složio prijatelju sa tobom. Neke lubenice izrazito tjeraju na malu nužda i takve me zanimaju. U Boboti sam prošle godine jeo takvu lubenicu, to je strah. Kad sam došao poslije mjesec dana kod istog proizvođača nije to bilo to. Ne znam jel to do sviježe lubenice? Znate one lubenice kad se najedeš, pa ti teško, napiri te.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
:rolleyess::partyman::finga::finga:pa normalno kad si prije lubenice maznio gajbu piva,ladnog,pa sad lubenica kriva
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ne bi se složio prijatelju sa tobom. Neke lubenice izrazito tjeraju na malu nužda i takve me zanimaju. U Boboti sam prošle godine jeo takvu lubenicu, to je strah. Kad sam došao poslije mjesec dana kod istog proizvođača nije to bilo to. Ne znam jel to do sviježe lubenice? Znate one lubenice kad se najedeš, pa ti teško, napiri te.


Ja ti govorim iz svog iskustva jer ih ja proizvodim i uvijek jedem svježe i ne može bez pišanja a sadim sorte Nirit seeds imaš ih na www.virginia.rs
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja ti govorim iz svog iskustva jer ih ja proizvodim i uvijek jedem svježe i ne može bez pišanja a sadim sorte Nirit seeds imaš ih na www.virginia.rs
Pozdrav!

Vjerujem da imaš kvalitet, ali nisam se slagao sa količinom pojedene lubenice i nužda ;) Mene neke napire, budeš težak i podriguje ti se. A ova što mi se sviđa si poletan, pune enrgije i trčiš na toalet ;) Noću se čak budiš. Budem probao razne pa ću izanalizirati ;) Hvala svakako!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Vjerujem da imaš kvalitet, ali nisam se slagao sa količinom pojedene lubenice i nužda ;) Mene neke napire, budeš težak i podriguje ti se. A ova što mi se sviđa si poletan, pune enrgije i trčiš na toalet ;) Noću se čak budiš. Budem probao razne pa ću izanalizirati ;) Hvala svakako!


Prema tvom iskazu dijagnoza može biti sam puno zaštite i karence!
Pozdrav
 
J

Joplin

Guest
Pozdrav dečki :gitarist:

Zna li netko di ima kupiti sjeme lubenice sorta Madera (f1) i Bonta (f1)?
Kontaktirali smo razne distributere po RH pa su rekli da nemaju ili će nabaviti (naravno,ništa od toga).

Možda znate i za neku vrstu na čijoj je kutiji naslikan bik ili bizon :confused:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ljudi molim za pomoć. Kako se zove ovo kod lubenice? Jel to poleganje rasade ili?

lubenicaraskolmedium.jpg

lubenicamedium.jpg


Ova deblja nema to.
lubenicabezraskolamediu.jpg


Hvala
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
to nije polijeganje rasada, kak se to zove nebih znao(to još nisam vidio), jel to samo na jednoj biljci ili imaš na više njih. ako je samo na jednoj biljci to mora biti neka vrsta genetske deformacije
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ljudi molim za pomoć. Kako se zove ovo kod lubenice? Jel to poleganje rasade ili?

Ova deblja nema to.

Hvala
Imao sam takav slučaj i skužio sam da se to pucanje javlja onda kada su mi kontejneri lubenice bile na jarkom suncu,e kad sam malo zasjenio to se više nije događalo. Pozz.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Biti će da je to Plevak, bilo je iznad radijatora i iza izo stakla i ostartala. Zasadio sam ju u zemlju ali neće biti sreće :-/ Morat ću ta mjesta presaditi, no ionako je to sjeme iz trgovačkog lanca za par kuna. Poz
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
E ovako prošle godine sadio sam oko 400 kom sadnica dinja na foliju ,zadovoljan sam bio samo jako mi je rasla trava između redova ,bio sam kod jednog tipa kod njega ni travke, kaže mi prešpricaj s totalom između redova samo pazi da neide na dinju,da nema vjetra itd.I ja tako i napravim večeras pošpricam,pazio sam da neode na dinje i na kraju dođe mi stari i kaže sve će ti to otić u k....c,to se nevidi golim okom ali da je dovoljno sasvim malo da sve izgori,sad sam ja ko na iglama šta će biti,jel ima ko iskustva s tim ,da li sam zajebo stvar?
 
M

MOCO

Guest
kako si prošao znati ćeš u sljedečih desetak dana, dovoljno je da ti i maglica padne na neki komadić biljke, a opet ako ništa ne padne neće joj ništa ni biti zato mislim da ako si pazio možda ti ode samo par biljčica-ne sve. Ako vidiš da se negdje pojavljuje žuta točka na listu -odmah ga odreži.

Meni je odnijelo na bašću kad sam špricao kukuruze s lumaxom i tikvice,krastavce i salatu koji su najviše dobili odrezali smo list koji žuti i te su se biljke sad oporavile-al bilo je gusto skoro 3 tjedna i sad je susjedova bašća ko gora zelena dok moja tek kreće.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
izgleda da nisam zezno dinje, super su, dosta brzo rastu,nego imam pitanje ,dva reda sam pokrio agrilom,super se razvijaju,sad neznam kad skinuti agril,prijatelj mi je rekao kad počnu cvjetati, sad gledam biljke su još relativno male ali poneka ima cvijet dali treba skinuti agril ili da još sačekam da se razrastu i posve iscvatu,i još jedno pitanje čime špricati protiv plamenjače i kako često
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
izgleda da nisam zezno dinje, super su, dosta brzo rastu,nego imam pitanje ,dva reda sam pokrio agrilom,super se razvijaju,sad neznam kad skinuti agril,prijatelj mi je rekao kad počnu cvjetati, sad gledam biljke su još relativno male ali poneka ima cvijet dali treba skinuti agril ili da još sačekam da se razrastu i posve iscvatu,i još jedno pitanje čime špricati protiv plamenjače i kako često

Agril se skida kad počne cvjet ali ne samo poneki nego kad zapravo počne cvatnja a zaštita dinja i lubenica je ista kao za krastavce preparati su isti nije potrebno često špricanje samo treba paziti na uši one mogu sve uništit.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Posadili mi ove prelomite staklene lubenice, i neke se primile, imaju finu lozu, ajde da vidim jel će i plod odnjeti. Inaće je sjeme za 3 kune vrečica.
 
I

ihorzic

Guest
sadim krastavce kornišone a lubenice i dinje probno,
uzeo sam hibrid i sad me zanima šta činit ?
Netko kaže trgaj zaperke netko nemoj .
Koga da slušam ?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
sadim krastavce kornišone a lubenice i dinje probno,
uzeo sam hibrid i sad me zanima šta činit ?
Netko kaže trgaj zaperke netko nemoj .
Koga da slušam ?

Šta misliš onaj koji sadi nekoliko ha lubenica i dinja kako bi on trebao kidati zaperke. Ja nikad nisam kidao i neću.
 

Najnoviji postovi

Na vrh