• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,564
Čini mi se da se nekad, dok se još žito ručno želo (jesam "Metuzalem" ;) ), djetelina sijala u žito, ali ne znam koliko prije žetve. Niknula je nešto prije žetve. Ako ima još koji "Metuzalem" kao ja, nek me ispravi ako sam kaj pobrkal.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,881
Koliko si išao postotka zobi a koliko lucerke
Nemreš gledati krupno i sitno sjeme u postotku.
Staviš 30kg/ha lucerne i 40kg/ha zobi

Čini mi se da se nekad, dok se još žito ručno želo (jesam "Metuzalem" ;) ), djetelina sijala u žito, ali ne znam koliko prije žetve. Niknula je nešto prije žetve. Ako ima još koji "Metuzalem" kao ja, nek me ispravi ako sam kaj pobrkal.
Vjerojatno za Josipovo (19.3.), dok žito nije tak veliko da sunce ugrije zemlju kak bi sjeme proklijalo
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,689
Čini mi se da se nekad, dok se još žito ručno želo (jesam "Metuzalem" ;) ), djetelina sijala u žito, ali ne znam koliko prije žetve. Niknula je nešto prije žetve. Ako ima još koji "Metuzalem" kao ja, nek me ispravi ako sam kaj pobrkal.
Čini mi se oko sredine 4 mjeseca se sijela djetelinu u pšenicu I za vrijeme žetve već Jr bila oko prednja. Slamanje se morala maknuti što prije a ju ne u uruši. Otprilike tako se radilo s tim da žito nije smjelo biti pre gusto
 

Luka93

Aktivni član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
128
Nema cijene. Dobije se manja količina za uzgoj i treba samo povratno javiti neke informacije.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,461
Koja je to manja količina,i na koji način dogovoriti da šalju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh