• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčer za Labin SS handmade

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pozz svima

znam da u posljednje vrijeme puno zapitkujem i da sam možda mnogima sa time dosadio ali šta ću kad nema druge nego da vas upitam za savjet.

Naime našao sam čovjeka koji je pravio traktorske malčere i zna šta radi pa sam ga pitao da mi napravi jedan malčer (helikopter) za moj SS.

Šta vi mislite o reduktoru?Koji bi mogao poslužiti da neizgleda sve preglomazno i preteško?
Koji je omjer odnosno koliko brzo bi se trebao obrtati nož helikoptera u tom slučaju?. Cilj mi je stroj bude robustan i da sječe onako kako treba da bude a ne da mrlja travu i da se zagušuje.Najverovatnije da će biti otvoreni jer želim da razbacuje travu oko sebe.

Vaše sugestije prihvatam rado ma kakve one bile.

:partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Sa zadnje strane mora biti zatvoreni, na nebi postal invalid kad nož udari u kamen ili se, nedaj Bože, odlomi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Sa zadnje strane mora biti zatvoreni, na nebi postal invalid kad nož udari u kamen ili se, nedaj Bože, odlomi.


da da to obavezno,nešto poput ovoga:



ovaj bi bio super,nije bio ni skup ali ode.bio kod njuškala
 
S

staffmen

Guest
mislim da je ovo roto kosa...
ima dva noza...
moze se prikljuciti na mondiala, a ima i ovu dodatnu prirubnicu pa se moze prikopcat na specijala.

mene takoder zanima od cega bi bio dobar diferencijal ali za roto kosu...s njome bi kosio dvoriste. Znaci travu koja se kosi svaki tjedan.
zahvat bi napravio 80cm. Motor je 8ks benzin. 330ccm.
po nekom mom razmisljanju ako moze vrtit frezu bez problema sirine 70cm (makar tu je omjer 2:1) mogo bi vrtit roto kosu 80cm a trava nikad nije preko 15cm.
a i moze se nakon prvog prolaza ici sa npr 60cm zahvata ako je pretesko.
I napravio bi da je jedan noz samo za bocnim izbacivanjem trave.

kaj predlazete. mozda dif od lade?

seljacic sry ak ti se mjesam u temu. Al i tebi bi isto ovak nesto odgovaralo samo umjesto noza mozes metnuti disk.
Ili noz ako oces roto malcer.
SS ima dvije brzine vrtnje pa bi na 500 /min kolko ima u prvoj dobio 2000 na kosi sa diferencijalom od lade.
a na drugoj brzini ~950/min oko 4000 al to je ipak pretjerano:lol::p:rolleyess:


po ovom da treba imat 70m/s obodne brzine.
ako samdobro izracunao na 80cm zahvata broj okretaja noza bi trebao biti 1800/min
to i nije tako puno.
Ispravite me ako grijesim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mislim da je ovo roto kosa...
ima dva noza...
moze se prikljuciti na mondiala, a ima i ovu dodatnu prirubnicu pa se moze prikopcat na specijala.

mene takoder zanima od cega bi bio dobar diferencijal ali za roto kosu...s njome bi kosio dvoriste. Znaci travu koja se kosi svaki tjedan.
zahvat bi napravio 80cm. Motor je 8ks benzin. 330ccm.
po nekom mom razmisljanju ako moze vrtit frezu bez problema sirine 70cm (makar tu je omjer 2:1) mogo bi vrtit roto kosu 80cm a trava nikad nije preko 15cm.
a i moze se nakon prvog prolaza ici sa npr 60cm zahvata ako je pretesko.
I napravio bi da je jedan noz samo za bocnim izbacivanjem trave.

kaj predlazete. mozda dif od lade?

seljacic sry ak ti se mjesam u temu. Al i tebi bi isto ovak nesto odgovaralo samo umjesto noza mozes metnuti disk.
Ili noz ako oces roto malcer.
SS ima dvije brzine vrtnje pa bi na 500 /min kolko ima u prvoj dobio 2000 na kosi sa diferencijalom od lade.
a na drugoj brzini ~950/min oko 4000 al to je ipak pretjerano:lol::p:rolleyess:

dobrodošao si na temi,ideja ti je ok i podaci o brzinama okretanja.ali mi neide u prilog taj diff od lade jer bi to sve bilo male XXL i preteško a ja bih htio da bude koliko toliko i estetski riješeno a bogami i da prilikom kačenja nemoram zvato cijeli komšiluk da pomogne.

Jel ima manjih diff odnono reduktora ua ugradnju?
 
S

staffmen

Guest
pa cuj kad usporedis velicinu specijala i dif od lade i nije tako prevelik.
naravno racunaj da ces jednu poluosovinu odrezati.
a i to je najjeftinije rjesenje.
mislim da su reduktori dosta skupi. a i jos moras raditi prihvat za mtk.
ovak kod diff samo odrezes poluosovinu na duzinu koju oces, stavis lezaj ako ga nema stavis onu prirubnicu za kardan od specijala, i stavis neku plocicu dimenzija oko 10x20 sa dvije rupe di dodu serafi kojima pricvrstis sve to za mtk.
naravno treba to dobro nacentrirat.

evo primjer
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/roto-kosa-frezu-goldoni-zamjena-oglas-2228192

jedino ja bi jos dodao lezaj na osovinu.
malo je ruzno napravljeno al sigurno sluzi svrsi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
dobrodošao si na temi,ideja ti je ok i podaci o brzinama okretanja.ali mi neide u prilog taj diff od lade jer bi to sve bilo male XXL i preteško a ja bih htio da bude koliko toliko i estetski riješeno a bogami i da prilikom kačenja nemoram zvato cijeli komšiluk da pomogne.

Jel ima manjih diff odnono reduktora ua ugradnju?

a jel bi odgovarao dif. od pande...:scratch
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vjerujem da bi, ako ga možeš nabaviti....prijenosni omjeru su manje više isti
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
mislim da je ovo roto kosa...
ima dva noza...
moze se prikljuciti na mondiala, a ima i ovu dodatnu prirubnicu pa se moze prikopcat na specijala.

mene takoder zanima od cega bi bio dobar diferencijal ali za roto kosu...s njome bi kosio dvoriste. Znaci travu koja se kosi svaki tjedan.
zahvat bi napravio 80cm. Motor je 8ks benzin. 330ccm.
po nekom mom razmisljanju ako moze vrtit frezu bez problema sirine 70cm (makar tu je omjer 2:1) mogo bi vrtit roto kosu 80cm a trava nikad nije preko 15cm.
a i moze se nakon prvog prolaza ici sa npr 60cm zahvata ako je pretesko.
I napravio bi da je jedan noz samo za bocnim izbacivanjem trave.

kaj predlazete. mozda dif od lade?

seljacic sry ak ti se mjesam u temu. Al i tebi bi isto ovak nesto odgovaralo samo umjesto noza mozes metnuti disk.
Ili noz ako oces roto malcer.
SS ima dvije brzine vrtnje pa bi na 500 /min kolko ima u prvoj dobio 2000 na kosi sa diferencijalom od lade.
a na drugoj brzini ~950/min oko 4000 al to je ipak pretjerano:lol::p:rolleyess:


po ovom da treba imat 70m/s obodne brzine.
ako samdobro izracunao na 80cm zahvata broj okretaja noza bi trebao biti 1800/min
to i nije tako puno.
Ispravite me ako grijesim.

Ovo su idealni parametri za košnju, ako je omjer 1:4 u diffu za nekih 70-80cm.
Mislim da je to neki idealni zahvat za rad.
Nedostatak krutog vezivanja za Mtk(diffom) je da ne možeš izvesti visinsko podešavanje makar to za malčer i nije jako bitno
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
a zašto preko remena kad imaš kardan....:scratch
 
S

staffmen

Guest
sigurno da je moguce, al i puno puno zajeb***je nego roto malcer ili kosilica
 
B

BAGERISTA

Guest
radi sigurnosti

Ima remenje,,,koji prenose snagu,,,naći oni su stavljenio da zaklize ako je nešto slučejno.......zato i je pogon preko njih,,,,ovdje se nalaze ispod onog poklopca,,,,tako je kod mene na mojem.........
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
[/IMG]
UX6S37SA.jpg
[/URL][/IMG]
evo moje roto kose il malcera,od ladinog diferencijala,radi ekstra stavio sam dva noza od traktorske kose nemam sad sliku odozdo nozeva.manju trvicu ne oseca. a kad ga teras onom najsporijom rubi siblje do santim ko nista.ovako kosim rikvercom ili drugom ko ima inventitor.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh