• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,370
20230815_184749.jpg 20230620_103754.jpg
Ovako to izgleda. Gore slika je rad sa 4 noža, masa samljevena skoro 1/2 je prašina, za 15 dana nema ništa ide nova.
Slika druga rad sa dvije rezne ostrice, ostaje dosta mase. U oba slučaja je trava veća od 1 metra. Stim što je druga slika rad kad je sve mnogo zelena masa.
Međutim to nije skup zahvat da svako ko ima ovakav malčer uradi duple noževe pa se prilagodi potrebi. A onda u radu će vidjeti šta bolje paše. Uglavnom svima kojima sam ugradio ova 4 noža na kružnicama, niko ne stavlja dva. Svima bolje paše tako.
 

tomek wolf

Novi član
Tu od
13 Tra 2021
Poruka
21
Pozdrav svima,

Koji biste malčer preporučili za Torpedo 4506? Neki "best buy" za cca 5000 kvadrata livade...
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
113
Možda se kolege neće složiti sa mnom, ali ako bi išao na klasični malčer, preporuka bi bila Mateng Menasor (bočni pomak)160 ili Mega metalov 150 (ili 170). Ako bi išao na roto malčer, oni Kralji-ing su se pokazali kao neki best buy.

Nek i drugi kolege daju svoje mišljenje :)
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Pozdrav, recite mi dal netko ima na roto malčer u gumu sa prednje strane, pošto mi baca dosta travu po traktoru kad idem u rikverc
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Možda se kolege neće složiti sa mnom, ali ako bi išao na klasični malčer, preporuka bi bila Mateng Menasor (bočni pomak)160 ili Mega metalov 150 (ili 170). :)
Mateng Menasor ima lagane čekiće, dok mi se na Megametalovom dopada kaj mu je cijev rotora fi 160 i čekići od kilu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Mateng sam i ja malo gledao. Al ne ovaj koji navodiš, nego G.US bez hidro pomaka
Imam ti ja FUS 145 s pomakom na prodaju.
Jaci nego GUS a menasor nemas ispod 180.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Evo jednu sam stavio gumu, još ću jednu, sredina će biti malo slobodna da ju nož ne reže, kad probam javim utiske, problem je bio bacanje trave po traktoru kad rikverc malčam, a na jednoj parceli su jarkih okolo, pa moram rikverc ići,,,,, E sad dal ju nareckati na trake jedan dio po dužini ili ostaviti u komadu, ako se pokaže dobro stavio bi pločice kao na malčeru.
 

Prilozi

  • IMG_20240508_191120.jpg
    IMG_20240508_191120.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 39

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,959
Uh nemam sliku.. Bila je u komadu, al ne skroz do dolje.. Dok mi ju je trava savinula prema nutra da ju nož nije zarezal.. Tak sam nekak složil..
I pomoglo je dosta 💪💪
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
72
Pozdrav, koje ulje sipati u getribu od malčera? Kupio sam panex malčer i od tad se naradio prilično a nikako nisam mjenjao ulje pa bi to sad odradio. Može hipenol ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh