• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

malčiranje slamom između folija

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
da li netko malčira između redova slamom,ja sam špricao i nije mi uspjelo špricanje vjerovatno je smrznuo herbicid a sad mi je sve preveliko, posebno dinje da ponovim špricanje malo sam okopao pa sam mislio metnuti slamu da više ne raste trava ali me strah da se ne naleže kakve gamadi ispod ,da li netko ima iskustva
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
da li netko malčira između redova slamom,ja sam špricao i nije mi uspjelo špricanje vjerovatno je smrznuo herbicid a sad mi je sve preveliko, posebno dinje da ponovim špricanje malo sam okopao pa sam mislio metnuti slamu da više ne raste trava ali me strah da se ne naleže kakve gamadi ispod ,da li netko ima iskustva

Prvo,nije jasno koja je površina pod dinjama.Ukoliko se radi o tisućama kvadrata,to je i posao i količina slame koja je potrebna,jer tanak sloj ionako neće pomoći.Kada zbog vlage počne trunuti može,a i ne mora biti problema,ali će ih biti sigurno kada zaostala zrna pšenice proklijaju i počnu rasti.I meni ti je ta genijalna ideja pala prošle godine na pamet u cvijeću,pa je ispalo ono-lijeni više rade.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
da li netko malčira između redova slamom,ja sam špricao i nije mi uspjelo špricanje vjerovatno je smrznuo herbicid a sad mi je sve preveliko, posebno dinje da ponovim špricanje malo sam okopao pa sam mislio metnuti slamu da više ne raste trava ali me strah da se ne naleže kakve gamadi ispod ,da li netko ima iskustva

Ja sam slamom nastirao većinom između gredica niskog paradajza.Glavna uloga malča mi je bila da se smanji vlaga te time razvoj bolesti.Pokazalo se jako učinkovito. Ako je na debelo nastrto većina korova koji bude niknuo neće se uspjeti probiti kroz slamu. Problem je ako se nastira po izniknulom korovu, tada se dosta korova probije. Ja sam uvijek prvo prošao totalnim herbicidom a onda stavljao slamu. Sa glodavcima nisam imao problema, bar ne više nego na gredicam bez slame. Ako su ti problem travnati korovi možda bi bilo dobro da pošpricaš nekim selektivnim herbicidom (npr. fusilade - karenca oko 50 dana)
 
Na vrh