• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mali samonosivi traktorski atomizer-prenamjena

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Ako se ne varam u prvoj je ventil i ako nema dovoljno pritiska onda tekućina ne ide dalje , mislim da je kolega rekao da je oko 1 bar,on na svojem atomizeru može zatvoriti pojedine izlaze na samim diznama.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Mislim da su membrane protiv kapanja, nikad ih nisam dirao ni skidao.
Dizne kupi lechler, velicinu po izboru.
Dizna se skine, kombinirkama rastavi, pripazis da ne pogubis dijelove, operes i sastavis.
Peres ih kad zacepe ili preventivno, od volje ti...
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Ima li netko iskustva sa diznom koja povećava domet-kolika je ta dobit u metrima?
 

Prilozi

  • DSCN8911.JPG
    DSCN8911.JPG
    12.9 KB · Pregleda: 9

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Ja sam namontiral takve dvije dizne na najviše pozicije atomizera. Jedna za lijevu, a druga za desnu stranu. Bacaju dosta visoko tako da lovi gornje grane lijeske koja je sada visoka cca 3-4 metra. Zadovoljan samo kako rade. Na njoj su dvije dizne koje se mogu koristiti. Jedna je baš za visoki domet, a druga prska malo niže.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Drugi put prskanje-prihrana maslina sa atomizerom. Još nisam nabavio diznu sa povećanim dometom pa imam pitanje da li je netko montirao ove dizne od Masive i koliko to povećava visinu prskanja. Isto me zanima da li je navoj na njoj R 1/4"?
 

Prilozi

  • Dizna Masiva1.jpg
    Dizna Masiva1.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 8
  • DSCN8906a.jpg
    DSCN8906a.jpg
    17.3 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20240427_173830-1.jpg
    IMG_20240427_173830-1.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 8

Najnoviji postovi

Na vrh