• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 130

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
@darkec
Odličan je, održavan, sve lijepo posloženo!
Jesi li te dodatke sam slagao ili?
 
D

darkec

Guest
Na koje dodatke misliš?Utovarivač nam je ostal od starog masseja pa smo ga deli na ovog.Ali to baš nije za njega,na zemlji si bogec kad zagrabiš korpu.Ali na tvrdom ide nekak.Rollbar je bil na njemu kad smo ga kupili jer je uvežen iz njemačke a kod njih je to već dugo obavezno.
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Nakon cjeloljetnog rada, dogodilo se ovo! Ogradice, rollbar, boja - ono je što se vidi, ali sve je bilo posve rastavljeno, promijenjeni filteri, gumice, napravljena ručna kočnica.... ne znam ni sama što sve ne.
A i isproban je- šuma, oranje, prijevoz gnoja.
Jasno, i registriran! :D
 

Prilozi

  • DSC04481.jpg
    DSC04481.jpg
    83 KB · Pregleda: 756
  • blista.jpg
    blista.jpg
    69 KB · Pregleda: 615
  • DSC04497.jpg
    DSC04497.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 797
D

darkec

Guest
Dolazil sam povremeno u ovu našu temu,ali nije bila aktivna.Kad ono ti si bil vredan i sređival traktor.Sad izgleda bolje od mojeg.Kaj ste to auspuh pripasali od imt-a?Kak ste rešili registraciju,ono s godinom proizvodnje?Kaj se tiče ulja u planetarima imaš dva šarafa jedan ispod i jedan napred.Ovaj kaj je s prednje strane kad ga odšarafiš i na njega ide ulje van znači da ga ima dosta.Na taj isti šaraf i nalijevaš ulje unutra.Na donji šaraf naravno puštaš ulje van.Kaj se tiče intervala izmjene tu ti nemrem baš puno pomoći jer neznam točno.Mislim da je dosta da ga mjenjaš svake 2 godine ovisi koliko radiš,možda može i rjeđe.Vrsta ulj mislim da je hipenol.Kak rade kočnice na njemu?
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Uvijek sam u dilemi kako objasniti stvar kada dođe do ovakve zabune. Dakle, ja sam zapravo djevojka, a ovaj "striček" na prvoj slici je moj tata, on je sredio traktor. Doslovno sve sam. Ja sam više bila promatrač, dodavač i ispitivač, i tu sam za "odnose s javnošću" :D
Nadam se to sada neće upropastiti ovu temu, ipak je to manje bitno. Ovdje se ionako priča o traktoru.
Ali i ja sam ga isprobala, oo da :D

Kočnice mislim da su uredu, naravno da ne rade savršeno ali nema nekih problema. Zašto, moguće su neke poteškoće?
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Aha registracija, ma nije nitko ništa ni pitao. U papirima piše da je godina prizvodnje 1980., i to nikome ne stvara problem. Ništa, pregledali su svjetla, žmigavce, pitali za visinu rollbara, mislim da još nešto, ne sjećam se više što, i to je to. Plati i briši :D
 
D

darkec

Guest
Meni uopće ne smeta to kaj si žensko,dapaće drago mi je vidit curu koja se zanima oko mehanike a pogotovo oko traktora.Takve su danas u manjini.Napisal sam ti u svom postu oko ulja u planetarima mada je to bilo logički za zaključiti.Kaj se tiče kočnica nemreš ni očekivati savršeno od traktora s 40 godina na leđima.Samo treba paziti ak jedan prestane kočiti jer onda željezo od pločice hoče pojesti disk koji je onda zeznuto složiti.Ak koče slabije možda se može malo poštelati na pedalama.Evo opet sam ja razvezal nadugo,valjda ne smeta.
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Napokon neka promjena!
Naime, trebalo je promijenit ili popravit pumpu, bila je napukla. I na jedinom mjestu na kojem se mogla kupiti su nam rekli da ju treba naručiti iz Engleske jer takvih kod nas nema. I da će bit tu za mjesec dana.
Prošla su već i tri, a nitko je nije ni naručio a kamoli da je stigla. I onda su rekli da postoji majstor koji reparira. I pumpa gotova za dva dana! :D
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Nema nikoga ovdje? A baš imam pitanje. Ne radi sat iliti brojač radnih sati, kako ga osposobiti? Gdje se može spojiti? :(:
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Nema nikoga ovdje? A baš imam pitanje. Ne radi sat iliti brojač radnih sati, kako ga osposobiti? Gdje se može spojiti? :(:
sajla se sa sata spaja naprjed kod vodene pumpe sa desne strane kada sjedis u traktoru pogledaj da nije sajla pokla
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako je MF-130 sajla se spaja isto ko na IMT-539.Kod AC-pumpe.S lijeve strane AC -pumpe direkt na bregastu osovinu.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
D

darkec

Guest
Evo malo točnije slike:

Označeno to je sajla koja se spaja na blok između anlasera i alternatora.Dali ti radi kazaljka ili ne broji radne sate?Jel imaš uopće sajlu?Ak imaš sajlu a kazaljka ne radi to se može provjeriti tak da odpojiš sajlu na bloku i na vrh sajle spojiš bušilicu i probaš zavrtiti malo.Ak radi znači da je problem na bregastoj.Ak ne radi kazaljka onda je problem u satu.Ak samo ne broji radne sate onda to možeš i ostaviti ak ti ne smeta.Na mojem ne broji sate valjda više od 10 god.Eto opet ja nadugačko,valjda ti pomogne kaj.
@ lisnik:jel to tvoj traktor na slici?Jel to 155?Zanimljiv sistem kopčanja kose.Jel ima pogon prek motora ili nekak drukčije?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Aha, hvala svima na pomoći. Ova druga slika je riješila sve nedoumice. Nedostaje sajla, bit će i to sređeno. :)
 
K

kikac

Guest
Lako da bi mogel biti 70 godište.Jel znaš možda kad je uvežen,jer su nekad znali godinu uvoza staviti kao godinu proizvodnje ili je tu možda kasnije nekaj krivo prepisano...Kaj se toče kose koristim bočnu original massey kosu koja ti je slična ko dubrava samo ima malo rjeđe zube.Kaj se tiče auspuha on ti ima original bočno kod motora ispuh,a oni jači modeli 133 i 135 itd ti imaju auspuh prema gore.

pozdrav ja sam novi na forumu,i imam jedno pitanje.ja imam mf 130 69godina traktor je ok stvarno je odlican ali me zanima što se tiče orginal kose od mf ,dali se još nešto može prikopćati na tu hidrauliku(gdje kačim kosu)ili ne!!!!!
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Napravljena generalka. Sve je počelo jednog dana obavijesti: "Traktor nam je bolestan.." Miješali su se ulje i voda. Nakon što je sve rastavljeno do neprepoznatljivoti, uočena je neka pukotina. Pa su krenule muke. Već se spominjala i prodaja. :(
Ali nekako je sve ipak uspješno posloženo. I sad je ljubimac stalno u akciji!
 
D

darkec

Guest
@kikac:neznam kakav ti imaš sistem kod mene je sve mehanika i prek sajle je spojeno na ruke od hidraulike nazad.Dole na trubi je jedan kolotur koji vodi sajlu,pa kad dižeš i spuštaš zadnju hidrauliku tak se diže i kosa.A kaj bi ti htel tu spojiti?Mislim da bočno nemre ništa drugo ići osim kose.
 
K

kikac

Guest
@kikac:neznam kakav ti imaš sistem kod mene je sve mehanika i prek sajle je spojeno na ruke od hidraulike nazad.Dole na trubi je jedan kolotur koji vodi sajlu,pa kad dižeš i spuštaš zadnju hidrauliku tak se diže i kosa.A kaj bi ti htel tu spojiti?Mislim da bočno nemre ništa drugo ići osim kose.

pa ja imam nosač bocne kose koj je spojen s nekakvom uljnom pumpom i posebno podizem zadnju hidrauliki i posebno srednju, ja mogu odjedanput kositi i odmah iza s grabljama grabati,jer mi je sve razdvojeno.a vidi sam slike mf130 ima isto kai i ja tako i na bok je pistavio nekakvo vitlo ili tako nesta nevidi se dobro na slici,spojeno se tamo gdje se kosa spaja s remenom ispod traktora i tako valjda samo je stavio lancanik umjesto remenice i stvarno luda stvar.
 
D

darkec

Guest
Taj tvoj sistem još nisam videl na masseyu,videl sam takav sistem na starom jd-u.Jel imaš još jednu ekstra ručku ili nekak drukčije napravljeno?Jel možeš staviti kakve slike?
 
K

kikac

Guest
Taj tvoj sistem još nisam videl na masseyu,videl sam takav sistem na starom jd-u.Jel imaš još jednu ekstra ručku ili nekak drukčije napravljeno?Jel možeš staviti kakve slike?

pa na toj pumpi imam jednu ručicu i snjom prebacivam prednji ili zadnji hidraulik a kad stavim na sredinu rade mi obadva zadnji ima posebno svoju ručku a pokraj nje je za prednji hidraulik.stavit cu slike ovih dana pa da se vidi kako je napravljeno ali mislim da je to ručni rad netko je to naknadno napravio
 

Najnoviji postovi

Na vrh