• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 130

S

siku

Guest
Prije nekih 2,5 mjeseca smo kupili mf 130 i bil je u dosta dobrom stanju , mi smo ga još doradili brenze , generalka motora itd i sad nikako ne možemo naći koliko ima ks ? može li iko pomoć
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
ja imam mf130 vec 10 god nisam imao neki veci problema jedino muku mucim sa alnaserom nesto mi sporo vrti pa samim tim imam problema dok ga upalim nosio majstoru i kaze to je dotrajalo nem racuna da ga sredjiva on ima na bendiksu 12 zuba.Isti je format alnasera kao kod darkeca na slikama .E sad dali neko zna dali moze od neceg drugog alnaser ili sta snjim hvala i sretna 2015 svima na forumu
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
36
Koliko ti je jak akumulator?U čemu bi bil problem s anlaserom ,potokari se kolektor stave nove čahure i četkice,osim ak nije nekaj sa statorom ili rotorom.Nisam siguran ali možda bi se mogel propasati od imt 539.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
akomulayor je 100ah rotor je mjenat prije 2god jos pogledat negdje kod drugog majstora ako mogne da preradi od imta 39 samo neznam kako sa bendiksom
 

Ilika

Član
Tu od
9 Tra 2015
Poruka
30
Ima massey 130 godište ili 1965 ili 1966 problemi sa hidraulikom ije htejela dizat i zablokirala je otprilike na sredini.Taj proglem smo riješili ulje je bilo staro i ulazila je kiša u ulje zato nije htjelo radit stsvili novo ulje sve radi diže gore dole al čim zakacim kaki stroj tere bilo što nemože dignut.
 

darkob

Novi član
Tu od
25 Kol 2016
Poruka
1
D.D.
novi sam na forumu, trebam pomoć.
tražim , trebam blok motora ili cijeli motor ili možda cijeli traktor MF130.
ako neko slučajno nešto od toga ima za ponuditi može me kontaktirati na
broj 098/241-996.
hvala unaprijed !
 

nesa

Novi član
Tu od
30 Srp 2019
Poruka
10
Moze li pomoc ko zna...anaser za masey Ferguson 130 dali pase od nekog drugog vozila hvala ljudi ...
 

Sejdic

Novi član
Tu od
24 Velj 2020
Poruka
1
Čini mi se da ne vidim već otvorenu ovu temu. Nedavno smo kupili naš prvi traktor, massey ferguson 130, 1980. godište. Prilično je zapušten, očito nitko nije ništa popravljao kako treba, nego samo pokrpao.
Čak smo se u jednom trenutku pitali- jesmo li pogriješili?
Je li netko imao ili ima takav traktor, što mislite, što kaže iskustvo?

I kakav je originalni auspuh na njemu? Znam da neki imaju dolje, a neki prema gore, ali ne znam kakav treba biti na ovome. Stavljen je neki neprimjereni.
Dali znate gdje se mogu naci djelovi za 130
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Koliko bi vrijedio mf130 sa kosom.
Ima susjed i pitao mene koju cijenu bi stavio.
Pošto nisam u tome doma,neznam kakva im je cijena.
Traktor je stajao 20 godina.
Nanovo obnovljen,izmjenjena ulja i filteri.
Reklo bi se spreman za rad.
Pa bih molio za nekakav savjet realan za cijenu.
Nije prekupac,naslijedio je traktor od tate.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ma niš... To je problem za koji nema dijelova. Ima planetar s dva zupčanika, poluosovine se rasklimaju. Nek bu zadovoljan s 10t kn.
 

Nagib 007

Novi član
Tu od
2 Srp 2020
Poruka
1
Dali je problem odraditi bremze kod massey 130?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bucko20

Novi član
Tu od
6 Velj 2022
Poruka
1
Evo malo točnije slike:

Označeno to je sajla koja se spaja na blok između anlasera i alternatora.Dali ti radi kazaljka ili ne broji radne sate?Jel imaš uopće sajlu?Ak imaš sajlu a kazaljka ne radi to se može provjeriti tak da odpojiš sajlu na bloku i na vrh sajle spojiš bušilicu i probaš zavrtiti malo.Ak radi znači da je problem na bregastoj.Ak ne radi kazaljka onda je problem u satu.Ak samo ne broji radne sate onda to možeš i ostaviti ak ti ne smeta.Na mojem ne broji sate valjda više od 10 god.Eto opet ja nadugačko,valjda ti pomogne kaj.
@ lisnik:jel to tvoj traktor na slici?Jel to 155?Zanimljiv sistem kopčanja kose.Jel ima pogon prek motora ili nekak drukčije?
Kako da pogledam ovu sliku,nece da mi otvori
 
Tu od
14 Sij 2023
Poruka
1
Da li moze na mf 130 da se ugradi motor od 560 I sta je potrebno od prepravki
Ako je neko radio pomoc dobrodosla ili na broj
069 3332787
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh