• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 155

R

riste

Guest
Zdravo, ja želim da kupim Massey Ferguson 155, ali postoje 2 varijante i 3,3L Perkins AD4.203 motor sa 4 cilindra i 54k.s., a drugi 2.5L Perkins A3.152 motor sa 3 cilindra 45k.s, moje mišljenje je da je bolje ili 3 cilindra ja sam u pravu ako neko ima iskustva let pishe.pozdrav
 
R

riste

Guest
Zdravo, ja želim da kupim Massey Ferguson 155, ali postoje 2 varijante i 3,3L Perkins AD4.203 motor sa 4 cilindra i 54k.s., a drugi 2.5L Perkins A3.152 motor sa 3 cilindra 45k.s, moje mišljenje je da je bolje ili 3 cilindra ja sam u pravu ako neko ima iskustva let pishe.pozdrav

??????????
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ima moj stari takvog traktora, znaci MF 155, 4 cilindra, mislim da je 74 godina..
Ima negdje oko 10000 rs i jedino kaj je na njemu mjenjano je vucna lamela..
Ja sam nekad nekaj radil s njim, ali vise ne tak da to on nikako ne odrzava pa je dosta traktor propal..
Masina je u dobrom stanju, pali i u - temperaturama bez greske, jedino kaj je propisal na oba semeringa radilice..
I prvog kraja bi mu trebalo piksirati, jer se vec jako tesko mota..
A jos mi smeta na njemu kaj nema normalnu kabinu, nego onu nekakvu polu kabinu s onima ceradama i staklom koje se podize odnapred, po meni bolje da nema onda nista nego tu skalameriju..
Sve u svemu, dobar traktor ako ga se redovito odrzava..
 

Janko

Član
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
46
Dogovorio kupnju MF 155g ,motor 4 cilindra i ima neki MULTIPOWER:(::icon_e_confused: , čovjek kaže da traktor ga dobro služi dvije godine a taj multipower nije dirao. Nezna kaže uopće čemu to služi ! E sad što je to?? Traktor sam isprobavao i vozikao cijeli sat. Čini se sve u redu i traktorčić mi se jako dopao.
Možda netko zna nešto više o tim traktorima i multipoweru. Unaprijed zahvalan:(blush):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
To ti je "powershift" kalač brzina. Koristiš normalnu brzinu i kad traktor nema snage (recimo tvrdo tlo), s MP-om "skratiš" onu brzinu u kojoj radiš, motoru poraste brzina, a kad ponovno dođeš na mekšu zemlju, opet produžiš brzinu.
Znači traktro umjesto 6 ima 12 brzina.
Napominjem da se brzine ne smiju kalati na nizbrdici, jer u skraćenim brzinama motor ne koči.
Imaj na umu da je to stari traktor i pitanje je jel MP ispravan.
 

Janko

Član
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
46
Shvatio sam,kako znati da je neispravan? Ako je traktor će biti za nekih 20% sporiji ili što:confused: Primijetio sam ako uključim taj MP i na uzbrdici stisnem kuplung on nemože nazad,nešto u getribi ga bllokira. U nekom momentu nemože mjenjač iščupat iz brzine ni glavni ni onja kornjača zec?Koliko li košta popravak istog MP? Samo da pitam ako MP nevalja traktor bude samo sporiji ili što:(:
Svakako puno hvala na odgovoru !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Tak se inače ponaša kad je ispravan.
Šaltaš brzine jedino u direktnim (zec).
 

Janko

Član
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
46
Hvala ! Našao na Britanskom forumu također istu tvrdnju:(nerd): :(hi): :(whew):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Eto, ako laže koza, ne laže rog :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ovi s MP-om uvijek imaju 3 brzine.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Ako se Multi ponaša kako je opisano onda radi..To nije nikakv problem ni popravit ni nist,,A ne popravlja se tako dugo dok god radi..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Moj tast ima sa 4 bez MP. Odlican traktor 4 brzine kratak okretan i jak. Minus colovi sarafi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pitanje u vezi Mf-a 155. Prije 2 zime je traktor palio na velikom minusu bez grijaca a sad nece niti sa grijscem bas cim tem zraka padne ispod 4- 5 stupnjeva treby ga dugo verglat da upali najcesce izvuce akumulator pa ne upali. Kad je toplije pali na zub. Od cega krenuti od ac pumpe povratnog ventila ?Pregled dizni ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ako ima dima na auspuhu, onog bijelog ko da papu biraju, onda i nafte ima ali možda ne u pravilnom mlazu i trenutku. Znači pumpa i dize na remont za početak.
Naravno, prije toga treba provjeriti dali nafte ima. Filteri, dovod goriva....
 

Najnoviji postovi

Na vrh