• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3050

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da mu je ispravan mjenjač onda bi vrijedio te novce ali ovako ni čut
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Mjenjač ne radi, kabina hrđava, motor mora da je vrhunski hahaha... ne znam zašto bi to vrijedilo te pare. U taj traktor treba ulupat, još 5-6 tisuća eura

I opet bi imao stari krš
 
O

Odessa88

Guest
Mjenjač ne radi, kabina hrđava, motor mora da je vrhunski hahaha... ne znam zašto bi to vrijedilo te pare. U taj traktor treba ulupat, još 5-6 tisuća eura

I opet bi imao stari krš


Meni nekako deluje jeftino.Dobro samo sto mu ne radi menjac.Pa za 5900 ni kod nas nema sta da kupis bas posebno jedino IMT-a nekog al opet povoljno.Al opet kad se poredi ovaj i Imt mislim da je bolji ovaj.
Pa ja za moj 539 83 sam dao 3200 eura.Jeftinije nisam mogao da nadjem.
Koliko ima konja ovaj????
Jel bolji ovaj 3050 ili 577???
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
uspoređivati 577 i 3050 je nemoguće, mf ide 40km/h ima mjenjač sa strane i kabinu 6 klasa iznad 577, a ovaj konkretno ne vrijedi 5900, jer ako mu je otišao mjenjač i sve drugo je pri kraju, za da bi sve doveo u red treba ti 10000.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Pitanje kakav je kvar na mjenjaču?

AKo treba cijeli mjenjač slagat to košta negdje kao i ovaj traktor..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
pa kak ne bi vredio te novce!? pa necini se u losem stanju! da mu je mjenjac ispravan cijena bi mu bila 9000
dado koja bi mu bila realna cijena po tvom?
el to 70KS?

Da to je traktor 70ks i da mu je mjenjač ispravan onda bi vrijedio te novce ali ovako max 5000€ jer ti massey su jako loši što se tiče elektronike,barem u mojemu kraju su se pokazali loši.
traktorič je ovako solidan za lakše poslove,mjenjač sa strane,40km/h sve to stoji ali mi se čini da je precjenjen s time da mu mjenjač nevalja,bolje si nađi nekog zetora 6340,imt 577,df-a 3.70, jer i za mf-a su skupi dijelovi za popravak
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Da to je traktor 70ks i da mu je mjenjač ispravan onda bi vrijedio te novce ali ovako max 5000€ jer ti massey su jako loši što se tiče elektronike,barem u mojemu kraju su se pokazali loši.
traktorič je ovako solidan za lakše poslove,mjenjač sa strane,40km/h sve to stoji ali mi se čini da je precjenjen s time da mu mjenjač nevalja,bolje si nađi nekog zetora 6340,imt 577,df-a 3.70, jer i za mf-a su skupi dijelovi za popravak

ma nekupujem ja to,vec lik koji je pokrenuo temu!
nebi ja to nikad kupio, bolje mu preporuci FIATA 70-90, ili 680, nemaju elektronike,a nista se ni nekvari na njima!jeftini dijelovi, motori nepoderivi, mjenjaci odlicni(mislim na raspored brzina), a i sami traktori jako su jeftini

dobro, neko je gore napisao da je nemoguće uporedjivati imt 577 i MF3050, i to je tako,
ali da ides usporedjivati FIATAGRI 70-90 i ovog mf-a, mislim da bi fićo dobio puno vise pluseva
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja uvijek dajem prednost fiatu, dobar i jednostavan, a te mf-ove su zakomplicirali malo previše...što je je, za traktore iz 80.-ih je to bio space shutle ali nije i nakon 20 godina, jer svaka žica kroz koju prolazi struja i svaki strujni dio na traktoru nakon 20 god korištenja jako gubi i izgubi kvalitetu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ja uvijek dajem prednost fiatu, dobar i jednostavan, a te mf-ove su zakomplicirali malo previše...što je je, za traktore iz 80.-ih je to bio space shutle ali nije i nakon 20 godina, jer svaka žica kroz koju prolazi struja i svaki strujni dio na traktoru nakon 20 god korištenja jako gubi i izgubi kvalitetu.
Kvalitetu gubi i željezo:)

Uvijek dajem prednost elektronici na traktoru,jer kroz rad na traktorima se vidi da je to zakon.Tko ima jedan traktor s puno elektronike a drugi bez vidi razliku,i sigurno rado sjedne u ovaj sa elektronikom..

E druga je sad stvar što u nekim krajevima,kao npr;kod mene nema dobar servis za takvu vrstu MF-a,koji su puni eelktronike pa se onda ljudima ne sviđaju takvi traktori..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kvalitetu gubi i željezo:)

Uvijek dajem prednost elektronici na traktoru,jer kroz rad na traktorima se vidi da je to zakon.Tko ima jedan traktor s puno elektronike a drugi bez vidi razliku,i sigurno rado sjedne u ovaj sa elektronikom..

E druga je sad stvar što u nekim krajevima,kao npr;kod mene nema dobar servis za takvu vrstu MF-a,koji su puni eelktronike pa se onda ljudima ne sviđaju takvi traktori..



Ljepo rečeno, slažem se i ja sa time.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
nadem ti ja majstora da ti sredi mjenjac a
to bi te kostalo oko 55 000 kuna.............

toliko sam ja platio.
 
Z

Zdravan

Guest
Radim jednom čovjeku Masey Ferguson 3050, problem je u tom sto je odjednom samo ostao bez prednje vuče, jeli zna netko od čega bi trebao krenuti i jeli netko imao takav problem već..
Hvala unaprijed..:))
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
najvjerovatnije zastekao elektroventil prednje vuce ili se raspale lamele..

a mozda i provrtila prirubnica na kardanu ..
 
M

Mirsad050

Guest
Kardanska osovina

Dobar dan,
imam Massey Fergusom 30 50, snijele su se risne na osovini koja pokreće kardan, ne mogu nigdje da nađem da se prodaju te osovine, pa ako neko ima informaciju bio bih jako zahvalan.
Dužina osovine je negdje oko 95 cm, debljina je 2,5 cm,
hvala i lijep pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh