• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Eto mene neki dan brat bio kod tokara i neznamo još točnu cijenu ali mislim da će biti oko 6000 kn dijelovi i posao tokara.Znači komplet uređenje glave+ novi klipovi karike i cilindri +set dihtunga i semeringa!Jel bi bilo potrebno mijenjat još što kao npr uljnu pumpu,klackalice mada ja mislim da nema potrebe!
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Evo danas otvorena getriba s prednje strane.Reverzer je u redu ali otišao zupčanikRadne brzine uopče nema zubi gdje ubacuje sinhron zbog toga jer se odljepio onaj komad sa sinhrona koji usporava zupčanik prilikom šaltanja.Došlo je i do problema naime neide mi taj zupčanik van jer bi prvo trebalo skinuti osovinu na kojoj su birači za brzine a nju drži jedan vijak koji ima četvrtastu glavu no nažalost on je puknuo pa je za sad obustava radova!Ako znate možda gdje nabaviti te zupčanike slobodno javite!
http://img844.imageshack.us/img844/5281/w89t.jpg
http://img835.imageshack.us/img835/4093/n9k5.jpg
http://img842.imageshack.us/img842/9876/9nfl.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Al ga šerafate pod otvorenim nebom i na šljunčanoj podlozi, nadam se da nabude manjka djelova! Sretno i da čim prije proradi!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
A fučkaj ga ak nemaš kud zgurat traktor pod krov,jednostavno si prisiljen i vani radit. Ja prošlu zimu montirao motor na traktor a po leđima snjeg sipao. Ima naš kolega zagorac zaliha da mu nije zima i naviknut je radit mehaniku po vani pa nema brige da neče to uspješno završit. Evo ja se ovim putem javljam da dođem pomoč šarafit ak ništ dr limariju na kraju i čep na bocu od vina il žestice ovisn kaj se bu pilo:icon_fU::icon_fU:
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Nažalost nisam imao kamo staviti traktor pod krov a ako bude trebalo napravit ćemo krov nad traktorom.Još jedno vrijeme ništa od slaganja nikak nać sponzora.Zvao nekog čovjeka preko oglasa rekao mi je 1000€ z zupčanike bogami ja ih bum s fleksericom i švas aparatom napravil.Kolega Željko budemo se čuli prije sastavljanja!
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Zupčanici kupljeni!Grupa A i B i sinhroni i ukapčalica.Još da nađem vremena da složim.Još treba sinhron 1 brzine!
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
Pozdrav evo imam pitanje za vas el ta elektronika dobra na takvim traktorima starijim traktorima il nista nevalja pitam ovak iz znatiželje po iskustvima.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ti svako malo pitas nesto o toj seriji ovako iz znatizelje.
dobra je dok radi. kad se pokvari onda nista nevalja.
ako te toliko zanima ta serija, jesi li barem letimicno prosao teme o tim traktorima? sta si zakljucio?
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Eto nije me bilo dugo samo da kažem da je Massey složen.U getribi izmjenjeni zubčanici A i B grupe s sinhronima i konus kamo naliježe sinhron od 1 brzine.Bila je i napuknuta vilica za šaltanje zec-kornjača.I kompletno uređen motor.Stavljeno novo zadnje staklo naručeno iz Vrbovca ali je za dva tjedna puklo neznam zašto?Jedino me još muči kaj mi ne kaže dobro okretaje motora!
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Generalka 1000€ zupčanici getribe 1000€,piksiranje prednjeg kraja 1500kn!
A traktor kod mene ne potroši više od 350-400 litara plavog dizela!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Bil si na vrijeme upozoren da zaobiđeš toga trgovca. Skrpa i pofarba, kupi najjeftinije gume i postavi cijenu. Neznam kakvi su drugi, no dotični strojeve "uređuje" za prodaju.

Prijatelj je tam davno kupil Samea i kuplung je mijenjal nakon mjesec ili dva...

Svaka se škola plaća. Nadam se da si ti svoju sad potpuno platil i da nebu više troška.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Generalka 1000€ zupčanici getribe 1000€,piksiranje prednjeg kraja 1500kn!
A traktor kod mene ne potroši više od 350-400 litara plavog dizela!

to su cijene s rukama? pa i nije tak puno...
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Sve je odradio tokar i posao i materijal!Ruke su bile moje sam sam slagao.Ja sam bio svjestan kod kupovine da traktor ne može biti ispravan za tu cijenu i mislim da nakon svih dosadašnjih ulaganja još uvijek sam povoljno prošao!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Ak si ti zadovoljan i ja sam.
Imal sam dojam da te nasanjkal.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Jedno pitanje.Jel se može na rotacionoj pumpi goriva podešavati količina goriva.Pumpa je Lucas CAV.Traktor nikad ne dimi npr. Ideš višom brzinom uz brijeg i traktor bude skoro pa ugasio ali nema dima da mu je teško.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Vidim slabo se tu piše.Dosad sam uradio par preinaka na svom MF-u koje su me živcirale.
One lampice s zecom i kornjačom sam preselio sam u sat iznad temperature jer su svaki put trebao se saginjati da vidiš u kojoj je brzini.Šaltanje zec kornjača preselio sam na gumb na tom mjenjaču jer kad bi netko vozio prilikom ubacivanja u prvu bi prešaltao bi prvo zec ili obrnuto_Objasni ti čovjeku ne do kraja k sebi mjenjač.I maknuo sam auspuh sa sredine haube da ide pokraj kabine kao na kombinirkama.Trenutno nemam slike ali ako nekog zanima poslikat ću.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Mene zanima..svakako super rješenje za lampice kornjača zec..Auspuh me ne dira,tj meni ne smeta ovako kako je.
Mi smo na zadnjoj šajbi složili amortizere i bravu i okvir pošto toga nije bilo kada smo kupili..još da poberem 3ha kuruze i posudit ću plug da napokon usprobam u oranju traktor.iako se neki dan pokazao u izvlačenju kombajna.reko ako sada ne propiša valjda niti nebude..
 

Najnoviji postovi

Na vrh