• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koliko si na kraju dao za njega? ona cijena za koju je bio na njuskalu ili ti je nesto pustio?
s obzirom na novce nije los.. samo neka nebude kvarova.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Spustio je za 300 eura +njegov prijevoz znači oko 500 €,jedino me muči to ušaltavanje u radne brzine!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Dobar izbor i cijena nije loša.

Samo polako sa šaltanjem, redovito ulje mjenjaj i neće biti problema.

Moje iskustvo sa 30xx je više nego odlično.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Evo par slika!Nadam se da sam ih dobro postavio!
20130212150310.jpg

Slike sam uredio da se malo ljepše to vidi:)

MF ljepo izgleda,stanje je dosta dobro..:icon_pidu:
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Hvala kaj si uredio slike!I ja se nadam de će poslužiti!Nikako da prestane padati snijeg pa da sredim još par sitnica na traktoru i to je to!
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
cestitke na kupnji i nek te sluzi dobro ja sam gledao taj traktor i razmisljao o kupnji ali odustao bas me zanima jel bus zadovoljan nekak imam fobiju od tih uvezenih traktora
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pročitao sam sve o seriji 30xx i 3060 ali nigdje nisam našao odgovor na slijedeće pitanje.Nekad mi se desi da kad ubacim mjenjač u radne brzine i pustim kuplung čuje se kak zakrči iz getribe.Naišao sam da može biti neki ventil jer te brzine šalta na ulje ili neke pločice u getribi pa ne ušalta dovoljno?Jel netko imao kaj slično?

E ja ću ti probati dati savjet. Brzo vozi traktor kod majstora ili sam rastavi onaj dolje ventil, ne elektro od zeko-kornjača, već onaj drugi na ovom drugom mjenjaču. Najvjerojatnije ti je u njega zašla neka špena ili neki drugi komadić nečega i onda ne ubacuje kak se spada u brzine. Ja sam taj problem imao i koštalo me šparanje 10-ak tisuća kuna. Isti se problem dva puta popravljao. Pukla je vilica, otišao sinhron, mijenjaš ulje i filter koji te koštaju cca 3 tisuće kn, premda bih ti to preporučio odmah, jer vjerojatno nije prijašnji vlasnik promijenio. To radiš svakih 1000 sati svejedno.

Uglavnom skinite taj ventil i očistite, vjerojatno je u njemu greška, i vjeruj, svako odgađanje je skupo, a čišćenje ventila je najjeftinije.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Probat ču prvo očistiti taj ventil.Ali gledajuči po radioničkom priručniku ulje šalta između transportnih i radnih dakle kad ideš lijevo desno s mjenjačem a npr radne i radni rikverc i transportne i transportni rikverc se šaltaju mehanički znači trebao bi biti mehanički kvar.Meni zakrči samo u radne a u transportne ne niti u oba rikverca ne.I kako je gore rečeno da krenem malo u rikverc u radnoj rikverc pa prešaltam u radnu naprijed radi i nijednom ne zakrči!Kao da ne uzubi do kraja!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Tako je pocelo i kod mene ali ja sam vozio i vozio dok nije sve riknulo.............
To ti je prvi znak da mjenjac mora na remont sada ti je dobio lufta na iglicastim lezajima sljedece odlaze sinhroni pa osovine i viljuske....Bolje rjesavaj odmah jer ce ti kasnije biti preskupo.,

Taj sto ti je prodao je vjerovatno jako dobro znao sta mu je zato je i isao jeftino !!!!!!!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Jel mi može netko izmjeriti duljinu zadnjih vertikalnih poluga za hidrauliku,one fiksne ili štelajuće.Znaći od sredine gornjeg bolcna do sredine donjih dviju rupa(može gornje).Kod mene kad digneš plug odvoji ga samo nekih desetak cm od tla!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
pa imas na polugama dvoje rupe i prebaci klinove na ove višlje..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Koji traktor je u pitanju... Ja mislim da trebaš one gornje poluge što idu iz hidraulika odvrnuti i podesiti. Bar je tako na Zetoru, a probaj i ovo što je kolega zeko rekao.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
MF 3060 stavljeno jest u gornje rupe ali mi se još nekak čini da je to prenisko.Plug je dvobrazni 14 cola okretač.Dal se može orbitrol volana reparirati.Kad mi se zagrije ulje okrečem volan u prazno kotači ne reagiraju!
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Sve zavisi na kakvog naletiš!Evo ja sam ga kupio dosta jeftino ali ima popravaka na njemu a što se tiče elektronike onaj kompjuter se da zaobiči da ga ne koristiš.Najvažnije je da je mjenjač u redu mada najprije ode reverzer.Kod mene su otišli sinhroni u reverzeru i uopče nemam radnih brzina koristim samo transportne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh