• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tako je. kod 14-15kmh.
ali se moze ukljuciti tako da ostaje upaljena, da ju ne gasi automatski.
 
S

slobo_66

Guest
Imam jedan problem,tesko mi se salta mjenjac ali samo ona rucica gdje su brzine,ona druga gdje je ,A ,B i R salta normalno.....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pojasni kako se tesko salta?
dugacak hod mjenjaca i ne osjeti se kada udje u brzinu? ili?
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Evo ja bih trebao sutra ići pogledati jedan MF 3060 u Vrbovec pa bih pitao jel zna netko nešto o tom traktoru ili je uvoz pošto je pod kontakt na Njuškalu (http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-massey-ferguson-3060-oglas-6814562)
navedena firma Traktorpoll.Inače do sada smo sve radili s malim traktorom TV 730.No pošto smo počeli sad malo više treba nam jači traktor a ja mislim da je to dosta povoljno kad ljudi prodaju Univerzale i Štorčane po pedesetak tisuča kuna.Kod mene taj traktor ni neče biti maksimalno iskorišten ali bolje par KS viška nego manjka.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Cijena izgleda povoljna.Ja se takvih bojim,pogotovo zbog elektronike,a i potrošnje,ali ja sam totalni laik.Možda ga je netko od forumaša več gledao,pa da napiše malo više.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Toga se i ja bojim.Pogotovo tih mjenjača s tim kalanjem brzina!A i nekak mi se čini da je težak 4223 kg(tractordata)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nije toliko tezak. ima 3800kg i potrosnja je zadnje cega se treba bojati kod njih. zakopcaj mu iza stroj odgovarajuce velicine i ugodno ces se iznenaditi potrosnjom.
treba ga isprobati detaljno pa vidjet ima li sta sumnjivo.. proci sve brzine, probati hidrauliku, nesmije nikakva lampica svijetliti na kontrolnoj ploci..
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Toga se i ja bojim.Pogotovo tih mjenjača s tim kalanjem brzina!A i nekak mi se čini da je težak 4223 kg(tractordata)

zasto pa kalac rijetko kad odlazi,ja nisam cuo nijednog da mu je otiisao,,a moze samo jako jako pmoc
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bilo koji "kalač" sigurno vise vrijedi u radu nego njegov eventualni popravak ako crkne. Ako je ispravan i da ga se ne ide namjerno trgat mora izdrzati puno vise od desetak godina.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Mala pomoč oko brzina.Koji je to mjenjač ako ima na lijevoj ručki brzine1,2,3,4 kornjaču i zeca a na desnoj A,B i dva rikverca?Ako ga stavim npr u 1 brzinu na zeca kaj mi znači A a kaj B.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
A i B su ti "kalanja". Imas grupe brzina kornjacu i zeca i u svakoj grupi mozes saltat u bilo koju brzinu i onda opet u bilo kojoj brzini ga "kalas" brze i sporije ovisno koliko ti snage treba u kojoj brzini.
Nebrini i ja sam iz IMTa sjeo u traktor sa 32+32 brzine i skuzio sve za 2 minuta pa nema razloga da neces i ti.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
32+32 brzine.
kornjaca zec su ti spore i brze brzine. mijenjas ih tako da izbacis u ler i mjenjac lupis prema sebi (nemoras prejako, vidio sam neke da mijenjaju kao da ga hoce otkinuti :lol: )
na drugome mjenjacu A i B su ti transportne i radne brzine te rikverc u svakoj od te grupe.
e sad, vec sam pomalo i zaboravio. B su radne, u 4. ide mozda 15ak kmh maksimalno. 1. sam koristio za oranje na 3050.
A koristis na cesti kao sto ime kaze, u transportu :)
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Što li će mu tolike brzine?Znači ako stavim na B(radne) imam 4 spore radne i 4 brze radne.A ako stavim u A imam 4 spore transportne i 4 brze transportne.Ako sam dobro shvatio!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Što li će mu tolike brzine?Znači ako stavim na B(radne) imam 4 spore radne i 4 brze radne.A ako stavim u A imam 4 spore transportne i 4 brze transportne.Ako sam dobro shvatio!

Bez brige svaka brzina dobro dodje pogotovo kad ga upregnes
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tako je. spore brzine sa tim mjenjacem sam svega nekoliko puta koristio.
recimo 1. radna spora je mozda par stotina metara na sat.
sto vise brzina, to bolje. lakse nadjes idealnu za posao koji radis

power znas da ima, ne? pored ehr-a, jedna od ona 3 gumba. znaci uz svaku brzinu jos kombiniras i power..

recimo sada na 3080 imam 16+16, na drugom mjenjacu nemam A i B nego samo rikverc i naprijed i nisam bas zadovoljan sa izborom brzina..

brze i spore ne mozes saltat u voznji, dok A - B mozes, ali oprezno. zna zakrcat ako je velika razlika u brzini.
ja sam recimo u brdo sa 3050 pod teretom iz 4.A, dok bi dovoljno usporio, saltao u 4. B i onda po potrebi prema dolje..

mozda zvuci malo komplicirano, ali nakon sat dva rada brzo pohvatas sve..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Mislim da je to onajj zeleni gumb pored EHR-a, kalaš brzinu na pola još ak se ne varam.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
brzina koju saltas bez kvacila. kao sto antonio kaze, zeleni gumb ispred ehr-a. tamo su prednja vuca, spera i power..
 

Najnoviji postovi

Na vrh