• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
godina i ne mora biti ta po konedati.....
ja kad sam kupovao svog, sam htio kupiti 3115 i traktor je bio po tablici 1995 godina i u papirima prva registracija je bila 1996. na kaj mi je bilo ćudno. ali stvar je bila u tome jer je traktor rađen bio po naruđbi.......
recimo auspuh je imao uz kabinu s desne strane kako recimo imaju noviji. a usis zraka je imao uz kabinu s lijeve strane imao je 4 para priključnih kiper ventila, i gume extra široke s felgama koje se šire u mjesu smamo trebaš popustiti i krenuti. i imao je na kabini staklo za preglednsot u slučaju da imaš utovarivač........... bio je maksimalno oćuvan i odličan traktor, ali mi je bilo dosta novaca 17000e, pa je stari odusto, pa smao poslje plakali za njega.
malo kad smo razmislili da i nije to tolko puno s obzirom kakovom je stanju bio i s kojom opremom, jbg otišo je za 4 dana od kako ga čovjek uvezo iz njemačke....

tako da godine mogu biti a i ne moraju, jer nekad narudžba može se isporućiti u starijem modelu ako kupac tako zahtjeva da je cijenom nešt jeftiniji u samom startu....tako je meni rećeno prošlui jesen kad sam planirao uzet deutz-a :oops:

Ma sve je to moguce... samo 25t eura dati za traktor star 16g da pita 15-16 dalo bi s3 pogledati ali po ovoj cjeni netrrba vrijeme trositi. meni se nudi NH od 100ks sa dosta opreme 2008g. Kupljen 2010 sa 400r/h za nekih 30t eura vise manje...q
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
sada vise ne ,bio sam skupio nesto love pa sam htio kupiti jaci sa utovarivacem ali nesto mi je iskrslo pa nista dok ne bude barem 10000 € na lageru za nadoplatu..

mozda poslje zetve..
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Jel ima neko možda tegove za MF 3060, originalne, za prodati? Komšija ih traži već neko vrijeme.
 
M

Monsun

Guest
E ljudi imam problem sa MF 3060, mjesa brze spore i brzine kada pritisnem kvacilo gori lampica da je u zecu i kada krenem nakon nekoliko metara zakrci mjenjac i prebaci u spore a pritome ni jedna lampica ne gori ni kornjaca ni zec zatim opet kad pritisnem kvacilo vrati se u zeca i opet kad krenem isto se desava. Dalije je neko imao kakvog iskustva sa tim sta mi je ciniti sta da radim?
 
B

BAGERISTA

Guest
I ne vozi,,,,jer češ napravit mlade u mijenjaču....:?:?:?
Nek to neko vidi ko se dobro razumije..
 
M

Monsun

Guest
Sada je ostao samo u kornjaci i ne mrda nikuda ide normalno ali isto nema ni jedne lampice ne sija dok ne pritisnem kvacilo onda mi se upali lampica od kornjace i lampica za pritisak ulja u mjenjacu i da jos sam probao ne ukljucuje mi vratilo, ostalo sve radi normalno kao i do sada...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ako nije ulje i filter hidraulike mjenjano više od 1000 sati, moguće da to zeza. Druga opcija je da zeza modul za upravljanje mjenjačem i kardanom. On se nalazi ispod desne noge, a do njega dolaziš ispod kabine. No možeš ga samo gledati bez električara. Može se prespojiti direktno, da se zaobiđe modul, ali se onda gubi osjetljivost na kardanu i treba znati baratati sa gasom, jer nema ublažavanja.
Ne znam što bi bilo drugo.
 
B

BAGERISTA

Guest
Sada je ostao samo u kornjaci i ne mrda nikuda ide normalno ali isto nema ni jedne lampice ne sija dok ne pritisnem kvacilo onda mi se upali lampica od kornjace i lampica za pritisak ulja u mjenjacu i da jos sam probao ne ukljucuje mi vratilo, ostalo sve radi normalno kao i do sada...

Da ne fali ulja,,,,ili da nije filter ulja od hidraulike zaštopan...(kad si to mijenja,,ili gleda ulje)...
 
M

Monsun

Guest
Nasli smo kvar jutros dole na modulu na zicama bio je slab spoj kada smo to rijesili poslije sve radi normalno kao i do sada danas cijeli dan radio sa njim bez ikakvih problema ;)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nasli smo kvar jutros dole na modulu na zicama bio je slab spoj kada smo to rijesili poslije sve radi normalno kao i do sada danas cijeli dan radio sa njim bez ikakvih problema ;)

to ti steka elektroventil od zec kornjaca, pored pise HI - LO to je jedan od onih 5 ventila sa strane.
 
A

andrija

Guest
pozdrav! ja bi svoju makinu prodo, ako je netko zainteresiran,neka se javi
 
B

BAGERISTA

Guest
To se nezna,,,,,:shock::shock:,,,,,,,,ovakvi su mi najači,,,,proda bim,,,,,a šta.:?::?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
A valjda MF 3060, kad je to tema :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh