• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Aha, neznam otkud je došao, znam da je 40 km/h.
Kompresor,km/h naljepnica na satu od obrtomjera,kardan 540/1000 E,automatska klizna vuča-to su neke stvari koje Švabo ima,bar sam to zapazio..

Uljne kočnice za prikolicu,bez zadnje vuče,samo je onaj donji "piton",-to imaju Francuzi..
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepa makina,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ajde nek te služi bez greške,,,,,,,,,,,,,,i da radi ko singerica..:partyman::partyman:

Vidim ima i PH,,ovako sa slike izgleda uredno..
 
A

andrija

Guest
problem sa šaltanjem

Ljepa makina,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ajde nek te služi bez greške,,,,,,,,,,,,,,i da radi ko singerica..:partyman::partyman:

Vidim ima i PH,,ovako sa slike izgleda uredno..

pozdrav
imam MF-a 3060, 91g, pa sad nešto malo šteka mjenjač, teško prima spore brzine (kornjaču), kao da ne ubaci dosta vilice ili nešto, lampica svjetli, a kad se pusti kvačilo samo ruži.
Ako je netko zna šta bi moglo, unaprjed zahvaljujem!
 
A

andrija

Guest
Problem je samo kod kornjače, dok ne uhvati krči, a kad uhvati nema problema, onda sve brzine rade normalno
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Problem je samo kod kornjače, dok ne uhvati krči, a kad uhvati nema problema, onda sve brzine rade normalno

Ja sam isti problem imao samo se nije radilo o kornjači već o B brzinama. Gurneš mjenjač a on krči i onda cukne i krene. Radi se o tome da ventil ne ubaci dobro vilicu. Kod mene je bio problem što se našla neka špena u ventilu. Uglavnom nemoj se igrati kao ja, krčao sam dok nije otkrčao do kraja i koštalo 9 tisuća kuna. Samo čiščenje ventila je puno jeftinije, ili čak zamjena ventila.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ne vozi vise traktor nego skupljaj pare i trazi majstora ali koji je radio masseya ..................imao sam taj slucaj najjeftinije je popravljati odmah..

vjeruj mi.
 
A

andrija

Guest
točno to se dešava, krči i cukne, pa krene, samo imam ja od danas još jedan problem, naj vjerojatnije je crklo računalo,
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kvar je uglavnom mehanicki rjetko da ode komp,,
 
A

andrija

Guest
uglavnom po mojoj logici je, kvar mehanički, samo elektroničar koji je to pregledo je zaključio ne ukapča i iskapča prednjeg pogona, i da je kom riknio
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
a jeste pogledali ventil od prednje vuce ??

ili probali ukljuciti direktno???
 
A

andrija

Guest
dirkno on ukapča i iskpča, samo preko kompa, kolko sam ja njega razumio,
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ne mora biti uzmes zicu 12v plus i probas na elektro ventil prednje vuce ,,mozda je zasteko..
 
A

andrija

Guest
to bi trebalo radit, sad smo ubacili jedan poseban prekidač da imam za ukljjučivat i isključivat prednji pogon
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
moze i tako ali isprobajte da li ventil ukljucuje i da li dolazi struja na ventil..
 
A

andrija

Guest
Pozdrav!
Jednu informaciju trebam ako može neko pomoč? za MF 3060 91godina trebam shemu kompjutera,ako netko zna gdje bi se to dalo pronač?
 
S

slobo_66

Guest
Pozdrav.
Kupio sam traktor Massey Ferguson 3060 i ne znam koji su idealni plugovi za njega.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
mogli ste odmah i moj post prebacit zajedno sa njegovim :scratch

dakle da ponovim.
nisi rekao kakva je zemlja kod tebe? sta vuku drugi sa toliko ks?
kod mene je 3050 vukao 3x12. imao je pune zube, ali je vukao :mrgreen:
 
S

slobo_66

Guest
Pa kod nas je malo teza zemlja,nije bas nesto ravno i manje su parcele,ja sam mislio 2x14 ili 2x16,a neznam koju marku.Koja je najbolja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh