• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

M

mirsad

Guest
raspored brzina mf30oo serije

picture.php

picture.php

picture.php

druga slika mijenjac 32/32
treca 16/16
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ovo je šema brzina od MF 3120


ovaj mi se mjenjac i raspored sviđa :supz: tu se mogu 4 "brzine" mjenjati bez kuolunga????

A ovo za neke druge menjače

ovdije mi nije jasno da je rikverc brzi od voznje u naprijed u sporim brzinama ???
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
pored komandi hidraulike ima 3 tipke. prednja vuca, spera i power. saltas ga bez kvacila, ali u transportu u vecim brzinama nije na odmet stisnuti kvacilo da ne cuka toliko.
ovo za mjenjace si dobro pohvatao. zapravo nije komplicirano, samo je malo problem za objasniti mozda.

e izvini tek sam sad cito ovu temu i nekontam najbolje ovaj mjenjac 32x32
jel u njega ovaj power salta naprimjer 2 brzinu a,b,c,d i kad prebacis u trecu opet izpocetka a,b,c,d ili...i to je za transportni a kako ide radni
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to pitas za dynashift mjenjac, on ima 4 powera i ove manje serije ga nemaju.
nisam ga vozio pa postoji mogucnost da grijesim, ali nevjerujem :blackeye

taj mjenjac ima samo brze i spore brzine. prilikom mjenjanja brzina 1-4 dynashift ostaje u poweru u koji si ga stavio. dakle recimo 3. a, b, c, d i prilikom saltanja u 4. ostaje u d poweru.

neka me netko ispravi ako grijesim?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
to pitas za dynashift mjenjac, on ima 4 powera i ove manje serije ga nemaju.
nisam ga vozio pa postoji mogucnost da grijesim, ali nevjerujem :blackeye

taj mjenjac ima samo brze i spore brzine. prilikom mjenjanja brzina 1-4 dynashift ostaje u poweru u koji si ga stavio. dakle recimo 3. a, b, c, d i prilikom saltanja u 4. ostaje u d poweru.

neka me netko ispravi ako grijesim?

Ma ne griješiš.Točan odgovor:p

U kojem poveru ga ostaviš u tome ostaje i kad promijeniš brzinu..
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Ma ne griješiš.Točan odgovor:p

U kojem poveru ga ostaviš u tome ostaje i kad promijeniš brzinu..

aha sad sam tek skonto ovaj 32x32 ima samo power koji popolovi onih 16 brzina koje ima 16x16 i on se moze koristit i bez kvacila al nije preporuceno
e to me je interesovalo
hvala
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nije tako.
16 x 16 ima 4brze + 4spore + power
postoji i 16 x 16 mjenjac bez powera?
32 x 32 dynashift ima 4brze + 4spore + 4 powera
32 x 32 obican ima 4transportne + 4radne + isto to u sporima + power
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
znaci ovaj 16x16 je obicni mjenjac kao u zetora ima 4 brze 4 sprore i power
a jel ovaj 16x16 bez powera ima iso 4 brze transportne,4 brze radne i tak u sporim i bez powera
ovaj dynashift kontam
a jel ovaj sto ima radne i transportne jel u njega na onoj drugoj saltaci A i B

eo slucajno sam naso neki video na yt i dobro se vidi saltanje
http://www.youtube.com/watch?v=Fh8dDJOVXWU
i u njega je ovaj lijevi mjenjac 1-4 a jesul desni te radne i transportne i naprijed i nazad
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tako je. nije to nista komplicirano, samo je lakse za shvatit kada imas mjenjac pred sobom. na desnom mjenjacu 16 x 16 ima samo naprijed natrag, ovaj bez povera je isti kao i 32 dakle a i b brzine na desnom i rikverci, a dynashift ima samo naprijed natrag.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
tako je. nije to nista komplicirano, samo je lakse za shvatit kada imas mjenjac pred sobom. na desnom mjenjacu 16 x 16 ima samo naprijed natrag, ovaj bez povera je isti kao i 32 dakle a i b brzine na desnom i rikverci, a dynashift ima samo naprijed natrag.

e sad sam ga konacno shvatio,al sve je lakse kad vidis kako izgleda meni je puno pomogo ovaj video
hvala
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tu smo vidjeli vec nekoliko puta. daj neku noviju ;)
jeste rijesili ono sta svijetli kontrolka?
kako si zadovoljan za sada?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A nemam noviju :D A ono zadovoljan kako jesam. Nismo niš riješili jer stoji stalno. A do reparacije će rado još dosta vozit po riječima mojeg starog.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Samo struja zasad, vjerojatno će ubrzo i mehanika, elektronika, motor itd... A exterijer i interijer će već kad tad. :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pita odakle je dosao. 30kmh i izvod za uljne kocnice ili 40kmh i kompresor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh