• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
eto, sam si odgovorio na prvo pitanje :D
a sto se drugog pitanja tice, to je vec za drugu temu. prolistaj malo podforum o plugovima. svatko preferira drugu marku tako da je tesko na to odgovorit..
 
M

Monsun

Guest
Pozdrav drustvo novi sam na forumu a skoro sam kupio MF 3060 prije tri mjeseca 32X32 brzine (A i B) uvezen je iz Holandije onako dosta ocuvano djeluje i za sada sam zadovoljan nisam imao nikakvih problema, prije njega sam imao zetora 7245 i ne mogu da se porede ni po snazi ni po mogucnostima ni po cemu.
A dali mi neko moze reci sta znace ove lampice na slici sto sam zaokruzio, ova sto je u crvenome mi se palila par puta...
attachment.php

I jos jedno pitanje imam, dok nisam dotjerao traktor kuci nisam primjetio da prednje gume nisu iste, isti je broj guma ali je jedna veca 3-4cm pa me zanima dali moze to nesto da steti?
I da znam da sam dosadan ali gdje mogu naj lakse da nabavim indikator za temperaturu prestao je da rani ne mjeri vise...
 

Prilozi

  • DSC04674.jpg
    DSC04674.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 3,826
A

andrija

Guest
BOK! ja ti znam samo za ovu lampicu što ti je u plavom zaokružena, da je to filter zraka, a za gume, kolko znam da bi lako došlo do problema sa diferencijalom.
 
S

slobo_66

Guest
Pozdrav drustvo novi sam na forumu a skoro sam kupio MF 3060 prije tri mjeseca 32X32 brzine (A i B) uvezen je iz Holandije onako dosta ocuvano djeluje i za sada sam zadovoljan nisam imao nikakvih problema, prije njega sam imao zetora 7245 i ne mogu da se porede ni po snazi ni po mogucnostima ni po cemu.
A dali mi neko moze reci sta znace ove lampice na slici sto sam zaokruzio, ova sto je u crvenome mi se palila par puta...
attachment.php

I jos jedno pitanje imam, dok nisam dotjerao traktor kuci nisam primjetio da prednje gume nisu iste, isti je broj guma ali je jedna veca 3-4cm pa me zanima dali moze to nesto da steti?
I da znam da sam dosadan ali gdje mogu naj lakse da nabavim indikator za temperaturu prestao je da rani ne mjeri vise...

Pozdrav...
Ovo sto ti je zaokruženo plavom bojom je neispravnost vazdusnog filtera,što je zaokruženo žutom bojom ona signalizira pritisak ulja u hidraulici,a što je zaokruženo crvenom bojom signalizira neispravnost uljnog filtera u hidraulici....
A što se tiče guma može da šteti diferencijalima.....
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Vidi se po gumama koje je godište,ako je mjenjao gume onda se je sat okreno i ide od početka ili je promjenio,stavio novi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
taj podatak sam i ja naša..... tip prodaje takav traktor i tvrdi da je 96. god. dali se može po broju šasije utvrditi koje je godište???


http://www.njuskalo.hr/traktori/massey-ferguson-3080-oglas-5160942

Dost dobro izgleda.

A sad vjerovat tim satima neznam baš,a i godište 96 nikak nemože bit..
Trebalo bi ga ič pogledat i vidjet kaj piše u papirima i uspredit sa šasijom i ako to paše onda neče bit problem kod registracije..A uostalom nije tako bitno dal je 96 ili 90god..
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Jedino ako je moguće da je traktor dugo nakon kraja proizvodnje bio na lageru i nije prodan pa samim datumom prodaje netko računa i koliko je traktor star. Po izgledu sjedala i same kabine uistinu se čini jako očuvan. Tamo na onoj ručki gdje se uključuje kardan bio bi izlizan gornji lijevi ugao one metalne ploče od čestog korištenja hidraulike, jer se tamo naslanja dlan dok se prabacuje prekidač. Ta mi ploča izgleda u besprijekornom stanju, tak da se čini da nije bilo puno rada. Moje mišljenje je da se isplati dobro pogledati taj traktor i ako nije preskup kupiti.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
mozda mu je to datum prve registracije u knjizici pa covjek ide na app. i moj se prodavao kao 2god mladi nego sto je.
uglavnom, traktor vrijedi otic vidjet, ako trazis takvo sta. rijetko se vidi tako ocuvan primjerak. a da ne napominjem kompjuter, 3 para izvoda i kardan preko getribe. ako je cijena 10k€ kao sto pise, nema se tu sta razmisljat previse..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
nemoguce da ima toliko malo radnih sati...a i godiste ????
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
nemoguce da ima toliko malo radnih sati...a i godiste ????

Zašto nebi bilo moguće? Doduše i meni je sumnjivo ali svašta se da naći. Znam recimo jedan fiat punto star 10 godina sa 40 tisuća kilometara. I sam bih isto rekao nemoguće da ne poznajem vlasnika. Tak je i ovo moguće. A i pogledajte malo gume, izgledaju kao prva ugradnja, a nisu poderane.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Jedino ako je moguće da je traktor dugo nakon kraja proizvodnje bio na lageru i nije prodan pa samim datumom prodaje netko računa i koliko je traktor star. Po izgledu sjedala i same kabine uistinu se čini jako očuvan. Tamo na onoj ručki gdje se uključuje kardan bio bi izlizan gornji lijevi ugao one metalne ploče od čestog korištenja hidraulike, jer se tamo naslanja dlan dok se prabacuje prekidač. Ta mi ploča izgleda u besprijekornom stanju, tak da se čini da nije bilo puno rada. Moje mišljenje je da se isplati dobro pogledati taj traktor i ako nije preskup kupiti.



25 000 eur trazi sa plugom i nece spustiti za mene previse...


uvoz iz Italije prošle sedmice....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
25 000 eur trazi sa plugom i nece spustiti za mene previse...


uvoz iz Italije prošle sedmice....

Ajd,ma da je zlatan ne vrijedi te novce..
Makar je i MF ali previše je to..

Nek se ohladi malo s cijenom,spustit če jer nisu ni ljudi naivni u ovo doba..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
:eek:

to je neki specijalac..
zaobic u sirokom luku :mrgreen:

pa i je "specijalac" ima. nekih 15-tak traktora tov bikova i krave za mljeko
uz traktore tu se nadje i kombinirka, utovarivac diubreta par sakupljaca sjena, balirki freze ...
 
Posljednje uređivanje:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
godina i ne mora biti ta po konedati.....
ja kad sam kupovao svog, sam htio kupiti 3115 i traktor je bio po tablici 1995 godina i u papirima prva registracija je bila 1996. na kaj mi je bilo ćudno. ali stvar je bila u tome jer je traktor rađen bio po naruđbi.......
recimo auspuh je imao uz kabinu s desne strane kako recimo imaju noviji. a usis zraka je imao uz kabinu s lijeve strane imao je 4 para priključnih kiper ventila, i gume extra široke s felgama koje se šire u mjesu smamo trebaš popustiti i krenuti. i imao je na kabini staklo za preglednsot u slučaju da imaš utovarivač........... bio je maksimalno oćuvan i odličan traktor, ali mi je bilo dosta novaca 17000e, pa je stari odusto, pa smao poslje plakali za njega.
malo kad smo razmislili da i nije to tolko puno s obzirom kakovom je stanju bio i s kojom opremom, jbg otišo je za 4 dana od kako ga čovjek uvezo iz njemačke....

tako da godine mogu biti a i ne moraju, jer nekad narudžba može se isporućiti u starijem modelu ako kupac tako zahtjeva da je cijenom nešt jeftiniji u samom startu....tako je meni rećeno prošlui jesen kad sam planirao uzet deutz-a :oops:
 

Najnoviji postovi

Na vrh