• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Eto, čovjek je potvrdil svojim iskustvom ono kaj sam napisal.
Dakle, i on u praksi i ja u teoriji, razmišljali smo na isti način.
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Kod mene je drug stavio turbinu od golfa 2 na zetora 6945 i vec radi 2 godine sa njime nikakvih problema nema sad sprema da stavi i na 7745 ali ce staviti od golfa 3 :)
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Meni je pravo čudo da tako nešto radi na tako siromašnoj smjesi.

Spojit sondu u taj ispuh bi jako zanimljivo bilo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja bi ih radije vidio na dinamometru , pa ako su kaj izmislili diognut im spomenik a ako ne linč..zna se
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
A koliko je to siromašna smjesa? Pa nije nagural 4x više zraka, već samo oko trećinu, i to na srednjim brzinama vrtnje.
Pa dizeli ionak rade uvijek sa siromašnom smjesom.
Motor samo punoj brzini vrtnje radi i punoj snazi radi s bogatijom smjesom, jer količina usisanog zraka po taktu je tim manja čim je motor topliji i brže se vrti.
Slažem se da bi se na stolu videl rezultat.
Povećanje snage ne mora biti samo na nazivnoj brzini vrtnje. Važnije je da je to na niskim do srednjih okretaja, da se dobi bolja krivulja momenta. Eto, čovjek veli da je to i dobil.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Ako to kod tebe bude dobro mogel bi ja malo zetora pojačati. :icon_thumright:
Bolje ne diraj ništa, budeš sklopove morao mjenjat. Ako je dobar motor 63 mora pucat od snage.
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Koliko pratim ovu temu mislim da je rijec o jeftinom traktoru koji je navodno popravljen (1000E popravka motora) , ja kad sam bio kod bosiste mislim da je rekao da je rotaciona 4 cil 17000kn, pretpostavljam da ni reparacija iste nije jeftina ako moze da se popravi. Ja bih samo dodao da se zapadni traktori ne popravljaju jeftino.

A razlika izmedju motora koji je na izdisaju i dobrog istog je jako velika , mislim da ni taj turbo to ne moze zamjeniti.

Kaze da nema dima a traktor ne vuce, ako je sve u redu sa motorom onda je uzrok napajanje goriva , dizne ili sama bosh pumpa , njen regulator koji ne odradjuje posao ili ishabanost elemenata u njoj.

Ameri bi rekli da nema besplatnog rucka a neko da od babe ne moze vise da se napravi djevojku (mogu plasticni hir. ali to mu dodje kao i farba na traktoru) ili u slucaju popravki kada je ekonomski neisplativo popravljanje.

Ja cu vjerovati (ali previse sam star da vjerujem u bajke) ali da vidim da prikopca dinamo na kardan i izmjeri , postoji podatak koliko moze da razvije kW na kardanskom vratilu, ako je vise , ugradjujte svi turbine od dvojke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sem isto jako star i ne baš pametan no mislim da turbak mora zadovoljavati neke druge uvjete a to uljni kiler , bolju odvodnju temperature veča naprezanja na klipovima (kovani) klipnjačama , radilici (težina/balans) itd. I također mislim da lijeni motor treba rasrditi kompresijojom i dobrim ubrizgavanjem a sve ostalo je "ako" "možda" a to spada u igru i probu dok ono moje je usavršavano godinama . ili kak bi rekel Valter dok brani Sarajevo "živi bili pa vidjeli":(emo):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Puca on od snage samo zavisi koliko za koga puca.
Ima nešto i u ovom za dobru PVP i dobre dizne. Sječam se kad sam davno nosio PVP od Ursusa kod Čegeca, starog majstora. Traktor je nakon toga bio za ne prepoznati. Lovro me baš nije oduševio pogotovo od zadnji puta. Kao da uopče nije ništa radio osim naplatio. Sad mi je krivo što nisam odnio obe pumpe u Zelinu.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Koliko pratim ovu temu mislim da je rijec o jeftinom traktoru koji je navodno popravljen (1000E popravka motora) , ja kad sam bio kod bosiste mislim da je rekao da je rotaciona 4 cil 17000kn, pretpostavljam da ni reparacija iste nije jeftina ako moze da se popravi. Ja bih samo dodao da se zapadni traktori ne popravljaju jeftino.

A razlika izmedju motora koji je na izdisaju i dobrog istog je jako velika , mislim da ni taj turbo to ne moze zamjeniti.

Kaze da nema dima a traktor ne vuce, ako je sve u redu sa motorom onda je uzrok napajanje goriva , dizne ili sama bosh pumpa , njen regulator koji ne odradjuje posao ili ishabanost elemenata u njoj.

Ameri bi rekli da nema besplatnog rucka a neko da od babe ne moze vise da se napravi djevojku (mogu plasticni hir. ali to mu dodje kao i farba na traktoru) ili u slucaju popravki kada je ekonomski neisplativo popravljanje.

Ja cu vjerovati (ali previse sam star da vjerujem u bajke) ali da vidim da prikopca dinamo na kardan i izmjeri , postoji podatak koliko moze da razvije kW na kardanskom vratilu, ako je vise , ugradjujte svi turbine od dvojke.


Na motoru su novi klipovi,košuljice cilindara,komplet uređena glava(novi ventili,sicevi i vodilice),leteći i glavni ležajevi,brušena radilica sve novo.M ožda sam nekajmi zaboravio napisati.
Dizne provjerene.Jedino nije dirana pumpa goriva.To budemo ovu zimu.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ako baš osjetiš vecu snagu to je lijepo, nije problem ako on daje slucajno više konja vec je samo upitno koliko "suho" motor radi s tom smjesom i koliko to dugo može trpit-.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Ako baš osjetiš vecu snagu to je lijepo, nije problem ako on daje slucajno više konja vec je samo upitno koliko "suho" motor radi s tom smjesom i koliko to dugo može trpit-.

Znači tvoj prijedlog bi bio dodati malo nafte?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ne bi, nema smisla ikakav tuning ako ne znaš koje vrijednosti trenutno imaš.

Radit napamet nije dugoročno dobro ako razumiješ što želim rec.

Ja da sam to radio pronašao bi nekoga tko mi može provjeriti kakva je smjesa i jel to optimalno ili opasno.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Posto je massey malo veci potrosac mozda je sa ovim dodavanjem zraka bas pogodio omjer .
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Napisao sam malo veci a ne puno veci☺ kod mene ko ima massey obicno se zale na potrosnju al mu ne zamjere jer je i radnik.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A neznam mozda oni veći i popiju vise od ostalih
Al znam po svojem, i po drugima od kolega (ispod 100 konja) da su okej po potrošnji. :)
Al opet zavisi od posla i samog traktora, neki trose vise neki manje hahaha
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Potrošnja ovisi o opterečenju traktora tj o prijenosu snage, priključku koji vuče i zemlji u kojoj radi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Jutros se upalila lampica niskog pritiska ulja u getribi...sve funkcije i dalje rade bez brige.nisam imao traktor upaljen dosta dugo da se ulje zagrije,pa da vidim da li ce se ugasiti...
Da li je moguce da je ulje gusto zbog hladnoce ili da nesto probam drugo kemijati?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Danas je topliji dan i lampica ne svijetli više.
Nadam se da će tako i ostati:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh