• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
@komer, da li imas na usisu neku mrezicu , grubi filter ili slicno, ako je hladnije gusce ulje moguce pumpa nema dovoljan dotok ulja.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Kolega grabik iskreno nemam pojima da li imam nešto slično na usisu pumpe.Kako traktor nije dugo kod mene nisam imao problema oko hidraulike pa neznam detalje..uskoro će oranje pa čemo vidjeti pravo lice:)
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Da li si mozda mjenjao ulje u mjenjacu? Moguce je neodgovarajuce ulje. Postoji mogucnost kvara tog prekidaca ali to je mala mogucnost. Ako ti ne ukljucuje nesto sa uljem bolje ne vozaj traktor jer vecinom (pricam generalno za ovaj tvoj ne znam) imaju i podmazivanje mjenjaca i diferencijala sa istom pumpom ali je tlak puno nizi 2-4 bara, za ostalo mu treba min 7-8 bara tako da vecinom podmazivanje nije ugrozeno jer pumpa toliko uvijek ima protoka.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,705
Jesu li čisti (usisni) filtri hidraulike?
Ima li indikator podtlaka na njima?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Bivši gazda je mijenjao ulja i filtere prije nego smo kupili traktor.Sve je radilo i kada je lampica svijetlila,a danas lampica više ne svijetli.
Imam indikator zaštopanosti filtera(on nije svijetlio),neznam na kojem principu mjeri začepljenost!
Ulje unutra je jd50,izgleda kao i novo..filter nisam gledao!
 

3050

Novi član
Tu od
11 Ožu 2017
Poruka
2
je li imas problema sa MF 3050 imam namjeru da kupim jedan takava a cuo sam da imaju dosta problema sa elektronikom
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Komer to ti je greška na kontaktima na kompjuteru ispod desnih stepenica..
Otvori poklopac i nekim kontakt sprejom našpricaj kontakte i očisti ih.
Prošao sam to na mome masseyu 3080

S7 edge koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Zasada više nije svijetlila:)

Znaš možda kako odzračiti kočnice?sad preko zime su mi propale kočnice,kad traktor malo radi onda se vrate...pa bih volio to odzračiti da nema možda zraka...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Iza na trubama kod klipova bi trebao imati vijak za ozracivanje, tak je bar na 6100 seriji
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Imaš možda kakvu sliku?
ili da probam na kočionom cilindru prvo...makar sam na netu našao da negdje ispod desnih stepenica ima neki vijak...a neznam kako to izgleda!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
ajd bioo bih zahvalan ;)
poslao sam i lisniku poruku,vjerovatno se susretao s time...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Evo izvolis
Znaci ovdje gdje je strelica, to kao mazalica izgleda, tu su meni majstori odzracivali kad smo slagali kocnice
0d3012c682dfcd8b87596b36fa41d707.jpg

Ali mislim da i tebi nesto ne stima kad su propale kocnice, da nije gumica u cilindru otisla ili ova velika na klipu?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
I meni na masseyu nakon zime propadnu kocnice ali ih nikada nisam ozracivao.
Ostaviš ga da radi i kocnice se dignu..


S7 edge koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Kod mene isto...
Nakon 10-20 puta počne radit normalno, bez ikakvog odzračivanja.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
A tak je i kod mene samo sam mislio to riješiti,jer nevolim kada nešto ne radi kak treba:)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Kolega nino hvala na slici,evo odzračio sam i sve je slično kao i kod tebe,bilo zraka i mjehurića i dok je krenulo ulje javio se i otpor na papučicama kočnice.
Ako i dalje bude zezalo onda ću se pozabaviti cilindrom;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh