• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Mando ni slučajno to ne uzimaj.
Sam kompjuter se najjeftinije popravi a svi problemi se dogode kad je brikan komp i ne odradi sve kako treba . Popravak mjenjača može koštati više od cijene traktora. Znam iz vlastitog džepa

H. mate9
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Getribu sam slagao kad sam kupio traktor.
Izmjenjen zupčanik i sinhron radne brzine i sinhron prve brzine.Kasnije mi je pukla vilica od radnih brzina.
Meni je krepala hidraulika i nije htjelo niti dignuti niti spustiti.Pregledao sam sve konektore i instalaciju i nisam našao kvar.Složio sam da radi bez kompjutera.Jedino sad nemaš onih podešenja ali na plugu ionak imam dubinski kotač pa mi to ni ne treba.A kad digne do kraja sam stavio senzor da prekine dizanje tako da i ako popusti hidraulika senzor registrira i podigne.Sve se da riješiti bez kompjutera.
Pola traktora sam ja izmjenio.
Šaltanje zec-kornjača prebacio sam na gumb na ručici umjesto na šamaranje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Samim tim brikanjem osudio si se na taj traktor jer teško da bi tko kupio..sad kad sam se naučio na ehr bez toga mi traktor nebi bio traktor.
Hočeś fino podešavanje dubine u oranju,kada sa rd radim,pa mu je teško onda malo podignem,itd..uglavnom ja bi si dao truda da to riješim kak se spada,naročito kada si već mijenjao sinhrone i zupčanike..danas sutra moći češ prodati traktor za neku normalnu cijenu..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Tako je da kompjuter Autotronic mora biti ispravan da bi sve funkcije radile kako treba jer je to ujedno i zaštita i mjenjača i prednje vuče..
Ja nikad više ne bi kupio traktor da je neispravna elektronika..

H. mate9
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Zec-kornjaca na samaranje je valjda da ne mozes u voznji prebacit. Ovako na dugmad mozes lako prebacit u voznji pa napravit sranje ili se varam?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Može bit i na prekidač na mjenjaču, ali preko tronica pa on nedozvoljava prebacivanje dok se traktor kreće.. Zato i služi autotronic pored ostalih funkcija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nije to prebacivanje u reducirane brzine Sveto pismo i ak se ne stane samo bude krčal mjenjač ili nebu ubacil grupu ak je sinkroniziran.
Kak bi onda zaštita bila izvedena na traktorima s mehanički upravljanim reduktorom? Nikak i nije, jer lijepo piše da treba stati i izbaciti iz brzine pri promjeni grupe. Ne sviđa mi se smještaj toga šaltera na ručici mjenjača, jer tam more dojti do slučajne manipulacije. Bilo bi bolje da je negdje na ploči pored ručice mjenjača.
Naravno da je bolje ak je sve ispravno, jer je onda “idiot proof”, ali čovjeku koji zna kaj ima i vodi brigu o tome nemre to biti problem.

Neispravnost EHR-a je već ozbiljiniji nedostatak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja uvjek govorim , traktor treba uvjek prilagoditi sebi , a ne biti rob tam nekog bezveznog senzora
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Ako samo stisneš gumb ništa se ne dešava jer moraš prvo stisnuti kvačilo.Zec -kornjača ionako ne šaltam u vožnji nego kad traktor stoji.
Meni ne treba ehr.Za malčer trebam plivajući i za plug stavim na plivajuči jer imam dubinski kotač i to je to jedino mi fali ona brzina spuštanja ali i to bumo riješili.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ekipa jutro!

Prijatelj mi ima problema sa hidraulikom na MF-u 3060, navodno je komp otišao, da li netko zna koga tko to može riješiti ili je netko imao sličan problem...ne radi mu EHR (ne diže hidraulik).

Može kontakt tu ili na pp.

Hvala!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Izgorio mu osigurač naprijed kod hladnjaka ili crko alternator.. Po zimi klasika za MF serije 3000

H. mate9
Da li na ručno diže i spušta?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ne radi mu još od ljeta, osigurč i alternator su dobri, to je strujić provjerio.
Na ručno normalno radi, čak su i s drugog traktora priključili kompjuter i opet ništa.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Onda se komp ne pali od hidraulike..obrtomjer radi?lampica od akumulatora se ugasi nakon sto se doda gas?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kod mene je bio slučaj da je otišao prekidač za gore ( na tabli u traktor).
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Onda vjerojatno ne dolazi struja do upravljačke ploče.. Utikač na ulazu u kabinu.. Možda

H. mate9
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
U pitanju je mf 3070, naime jučer je kupljen... danas sam malo orao pa sam primjetio da mi dosta sporo diže hidraulika (na ehr je skroz do kornjace okrenut) i jos na vanjaska komadna ga podigne skroz a na ehr ostane možda 5 cm do kraja! Šta bi tu mogao biti uzrok?? Pozdrav!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Brzina dizanja se nemože podešavat na EHR, to je brzina spuštanja.
Brzina dizanja može bit do pumpe,protoka,filtera.

A ovo što kad digneš max na ehr unutri, a vani još možeš dignut to je normalno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh