• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Gdje kupujete filter getribe..vidim da ih ima raznih proizvođača i sad ne znam koji da uzmem!?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
A imaš kod više trgovaca.
Po meni najbolji je veliki papirni.

Ovi mali jeftini žičani nisu dobri.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Pitaj pri nekom od dilera MF-a. Slobodno kupi i neki filter s imenom, tipa Fleetguard...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Jel zna tko gdje bi mogao kupit prekidač za prednji brisač i prekidač od sva 4 žmigavca!? Da su izgledom ko ovi orginalni!! Nešto me zezaju, blokiraju pa ih je teže isključit.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Imaš sve kod Jakopica..
94d143171a28a78d629ed303793eb4e0.jpg


H. mate9
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
yama13 najbolje ti je uzet original filtere pa si miran.
Šaljem ti na pp broj moba zovi pa pitaj
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kod jakopica je korpa 2500 kuna, kod onog iz Križevaca (zaboravih kak se zove) je 1500...kupljeno prije dva tjedna!
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Imam problem sa ehr, naime kad upalim traktor nista ne radi ni na vanjske komande...nakon 5-10 minut proradi radi sve normalno i nutarnji prekinac mi nece pustat hidraulik..samo ga dizee na nutarnji prekidac pa me zanima jel sve to posljedica da je prekidac otisao!??
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
Ili prekidač ili instalacija..vanjske komande su kritične zbog vlage i blata i korozije kontakata..rastavi ehr ploču i neznam više kako izgledaju konektori od dizanja hidraulike,ali ih otpoji i spoji direkt..trebale bi biti 3 žice. Jedna je minus a jedna od ove dvije je za dizanje a druga za spuštanje..
Ps. Ajd poslikaj ehr tablu izvana da vidimo kako au ti kotačići okrenuti..
Dal ti je onaj najveći na 1 ili na 9?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Prekidač je ispravan, ploča od ehr također, jedino kompjuter nisam nosio na provjeru, još uvijek je probllem što ne pušta na unutarnji prekidač. Na vanjske nekad ne radi(mislim kad se traktor upali, pa nakon minutu prorade) više ne znam šta bi provjeravao.Dal je to možda senzor položaja hudraulike otišao ili šta!!! kotačič je na 9 ili jedan isto jee, hoču prebacit sa prekidača na taj veliki kotač isto neće!!

Do jučer je sve radilo normalno i onda prestalo.....
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel ti možeš sad spustit poluge nekako?
Pa onda da unutri prekidaš digneš prema gore, da li bi dizao?

Ako nemožeš pustit poluge, probaj na mehanički prekidač ispod kabine spustit poluge, pa onda dignut na prekidač na EHR.

Jesi probao okretat potencimetar od brzine spuštanja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Jesam, muči me zašto se može puštat na vanjske komande a nutra nee.. ploča je bila danas kod majstora i ispravna jee...još ćemo vidjet šta je sa modulom hidraulika

Mogu puštat samo preko vanjskih komande i dizat...te i mogu dizat na prekidač na ehr, samo mi ne želi puštati na prekidaču kod ehr.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, danas kod voznje sam primjetio da mi se povremeno pali lampica pritiska ulja u getribi, pretezno kod voznje punim gasom, kad se ugasi traktor malo cukne skoro ne primjeti, jel znate sta bi to moglo bit...onak je osjecaj kao da hoce kalac prebacit al ne prebaci, imače sve radi, ulja ima....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,861
Očito nešto ne štima..pogledaj da li ima dosta ulja iako ga ima kako kažeš.ako cuka vjerovatno prebacuje kako pritisak raste ili padne.zato ti se pali lampica..sad radi čega se to događa neznam..kada je mijenjano ulje,koji je filter stavljen,da li je ispravan senzor,da li je pumpa hidraulike na izmaku pa nedaje dovoljan pritisak...idi redom.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ulja ima skoro do max, kalač super radi, brzine sve rade...brze spore
Kad se upali lampica kao da ga malo koci, kad se ugasi malo cukne i daje ide dobro..lampica se pali na punom gasu vecinom...pumpa je vjv dobra jer je danas kipan stajski gnoj kiperica 4 tone dupkom puna, kipa bez problema na ler gasu
Traktor je kupljen nedavno, pa ne znam kad je ulje mijenjano izgleda mi dobro, filter je orginal massey ferguson..probat cu kupit novi filter i zamijenit, bas sam veceras u mraku vidio kako i lampica zacepljenosti filtera lagano sija..nije da je poptuno ugasena u mraku se vidi malo crvenkasto...na leru se ne pali..od 2000 okretaja pa na dalje
 

Najnoviji postovi

Na vrh