• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ubiti lampica vise blinka nego da duze vrijeme svijetli. Cuje se malo neki zvuk fuckanja..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nisam pametan,probaj prvo filter provjeriti,možda je zaštopan..najbolje bi ga bilo skinuti i rastaviti pa vidjeti ako je zaštopan i koji je uzrok štopanja(špena ili neko smeće)..fućkanje nemogu definirati,pošto imaš 3070 a on bi trebao imati turbinu pa neznam da li je fućkanje do turbine...nadamo se da je neka sitnica..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Može biti svašta teško je reći.
Negdje žica gubi kontakt, indikator pritiska ulja a to što cukne ti uključuje prednju vuču.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pogledat ću, naspricao sam indikator kontakt sprejem... da osjecaj je takav kao da iskljuci vuću, zbog toga vjv fuckaa.... negdje dam procitao da to sve moze biti uzrok filtera.....da pocinje bezbeze ukljucivat vucu i pover...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ako je zaštopan onda ti fali pritiska..neka me netko demantira mislim da 17 bara treba biti pritisak.pa ako imaš manometar možeš izmjeriti tlak.probaj kratko spojiti indikator pa vidi da li gasi lampicu pritiska...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ovo ti je shematski prikaz žica od indikatora do kompjutera najvjerojatnije je utikač ili žice D konektora u komp pa to malo pregledaj i očisti spojeve. Sve ti piše prati boje žica i izmjeriti obavezno omski otpor od prekidača na 11..
159c3805dd12eac4725ceb4b2df44c2c.jpg
83caf0c289c33774e9bcc2ed4febd4f9.jpg
 
Posljednje uređivanje:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Danas sam provjerio sve kontakte, sve našpricano kontakt sprejem... danas sam se vozio i nije se lampica upalila... sad ne znam kako bi bilo da se dobro ugrije, palila se kad je traktor bio malo opterećen i dbro zagrijan
Promjenit ću filter, a koje ulje je bolje JD 50 ili transhidrol 85??
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam uvijek sipao transhidrol jd 50. U sve traktore sa tim sistemom..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Naletio danas na koleginog MF-a [emoji4]
7118be8cb419f4c8841b6b9545cdf5da.jpg


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Jer bi bilo triješće ahahahahaha

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
@zagorac85 bude ti turbina otišla od prevelikog tereta:icon_super:
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Ne bude joj ništa.Samo nek ona zviždi.
Ove zime i proljeća sam imal problem s traktorom taj da je teško palil.A kvar je bil banalan.Prvo sam stavio akumulator 180 ah pa drugi anlaser i opet isto jednostavno anlaser sporo vrti čak i kad je traktor topli.
Jednu večer odlučili mi zamjeniti ulje u getribi i filter getribe a usput i ulje u motoru jer dolazi sezona.U getribu Shell Spirax S4 TXM a u motor Caterpillarovo ulje za 500 sati.
Drugi dan zove brat da traktor pali bez grijača ko puška nema više problema.
Prije je bilo nekakvo Valvolinovo ulje u motoru.S njim je napravljeno možda 100 sati.
Pa ako bude imal tko sličnih problema da zna kaj nek prvo proba zamijeniti.
Ja sam čak kupil novi anlaser s reduktorom ali ga nisam montirao jer traktor pali.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nije li 100h "okidač" za izmjenu ulja u motoru?
Ja mijenjam na 100h,ina super 5,pali mi jednako po zimi i ljeti..100ah akumulator.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
To znači da bi netko tko radi 1000 sati godisnje trebao mjenjati 10 puta. Još ko u JD ili neki drugi gdje ide 22-23 litre, nije neka ni računica ni logika...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ko radi 1000 sati valjda ima za ulje;)
Mislim da sam gledao u manualu da je izmjena u motoru nakon 100h,a hidraulike 1000h.sad kad si ovo napisao sve si mislim da sam nešto krivo vidio..
Ja sam do sad 2 puta mijenjao u godinu i pol dana.8l ako se ne varam.nije neka stavka.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Da pise tako i kod mene, ali nakon prvih 100 na novom traktoru. Dalje na 250 ili 500 ovisno o ulju.
Doduse ja mjenjam na svakih 250 kad tolko radim na godinu iako stavljam JD ulje koje ide do 500 sati.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ja bolje promijenim pa sam miran.uvijek mi ispadne nekak prije oranja,ili prije nego radim sa roto branom pa nek drlja sa novim uljem.
Nije neka stavka a bolje mi je prerano nego prekasno mijenjati ulje..da imam 5 traktora možda bi drugačije razmišljao ali eto..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,391
Ak mijenjaš ulje jednom godišnje, najbolje ga je mijenjati u proljeće.
Zimi se kondenzira dosta vlage i ulje ju navuče u sebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh