• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3060

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
E da,stavio sam eurodizel(onaj koji je na ini najskuplji),ne plavca,jer sam sumnjao da je do plavca..ista stvar.
Probat ću još kablove promijeniti i spojeve očistiti,pa ću vidjeti.
Dimi na auspuh kada verglam,pa gorivo dobiva..
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
Meni je na univerzalu točno ista situacija bila. Kod majstora na stolu vrtio ko lud. Na traktoru nikako..
Pa probali klemat, pa novi aku i stalno bilo isto. Na kraju promijenili anlaser, na ovom probio rotor, pa je vukao struju i praznio aku vrlo brzo, vrtio sve sporije..
Vjeruj mi sve sam promjenil ko i ti i kablove i gorivo direkt iz kanistra, i novi aku 140ah..

Probaj ak imaš gdje za posudit anlaser 💪💪
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
Može zamjenom rotora, preko pola novog anlasera je bilo u mom slučaju.
Ne znam, vjerojatno se može nekako ispitat, ovisi od majstora i njegovih mogućnosti..
Znam da postoji uređaj za ispitivanje rotora od bušilica, brusilica, biaxa. Za ovo ne bih znao
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
Imam takav originalni uređaj na poslu, al eto ne znam ga koristit..
Većinom idem na vizualnu defektažu ili metodom zamjene rotora pa šta bude 😀
Čini mi se da su ovo sve boschovi rotori na snimku
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
E da,stavio sam eurodizel(onaj koji je na ini najskuplji),ne plavca,jer sam sumnjao da je do plavca..ista stvar.
Probat ću još kablove promijeniti i spojeve očistiti,pa ću vidjeti.
Dimi na auspuh kada verglam,pa gorivo dobiva..
Isti problem je bio kod mene na 3060.
Stavio drugi anlaser od Tamića ista stvar.
Kablovi novi i jaći i akumulator 180ah.
Kupio brzi anlaseri riješio stvar.
Nazad par mjeseci je problem kaj upali i nakon 3 sekunde ugasi i onda treba otvorit jednu diznu i verglat dok upali.
Samo kad je manje goriva u spremniku.
I ako napumpam ac pumpu prije paljenja onda nema problema.
Probao prije paljenja otvorit odzračnik na pumpi i odmah baca gorivo iz nje.
Nova crijeva goriva,stavljen nepovratni ventil,filteri i ulošci dizna.
Ostala jedino pumpa za provjeru.
 

Zagorec85

Član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
43
Pošto je na Imt 577 s44 motor kopija perkinsa onda ima za kupiti za 577 brzi anlaser koji nema rotor direktno na na zupčanik nego ima unutra reduktor,tako da se rotor brže vrti pa reko reduktora usporava i automatski lakše zavrti motor.
Potraži Imt 577 brzi anlaser na netu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Muke po alnaseru traju već neko vrijeme,ali sad me počelo izluđivati.
2 kruga vrti brzo i onda uspori drastično,tako da je nemoguće upaliti traktor.
Reko idem napunit aku,i onda je stvar ista.
Poludio sam i kupio 140ah aku,i danas ujutro nemrem upaliti.
Najzanimljivije je što kada spojim klemama na drugi aku(sa auta npr),ništa se bolje ne događa.
Prije 2 god kad mi je krepao aku,spojio klemama na auto,alnaser je vrtio ko lud.
I odjednom je prestalo tako veselo vrtiti.
Odnesao alnaser majstoru,rekao je da nije bio loš,ali je promijenio ĉetkice i ležajeve jer ga je raskopao pa da promijeni svejedno.
Ništa se nije poboljšalo.
Kada je toplo,pali bez brige,sada kad je zahladilo,treba mu 2-3 kruga više da sastavi,ali onda alnaser presporo vrti.
Još kablove mislim promijeniti,kupljeni su al ih nisam stigao zamijeniti.
Može kakav savjet?
Pozdrav, imao sam sličan problem i kupio sam novi anlaser sa više kw i opet ista stvar. sve dok me nije počeo zezati alternator... kad sam njega reparirao od poslije pali puno bolje.. vjv je alternator vukao nešto struje.. pa vidite još tu opciju
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam imao isti problem na landiniju, i kad sam probao staviti kablove za paljenje sa akumulatora prvo plus direktno na anlaser nije bilo promjene, ali kad sam stavio minus na šasiju, odmah je veselo zavrtio.
Problem je bio u masi, kabel na šasiji nije imao dobar kontakt, odšarafio, očistio i stavio zvjezdastu podlošku i evo već jedno pet godina je ok. A isto je anlaser dva puta rastavljan, dva akumulatora....i svašta je isprobavalo, ali nije bilo pomaka....to je moje iskustvo
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Alternator je isto bio kod majstora i sve je uredu s njim,bar je tako rekao.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
tako je bilo kod nas na mf 4255 perkins 1004 motor . Isti slučaj bio skoro . Alnaser , alternator reparirani , kabli ostali stari . Kompresiju mjerili dobra . Na kraju dizne sve 4 pišale i to ga je zezalo . S tim da meni nije nikak htio paliti . Danas -5 grijač , upali odmah . ( prije belo-sivi dim) pa jedva vrtio . Sad baca crnog dima i pali .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Našao alnaser,tj sa skipa sam skinuo,jedva,promijenio kablove,sad to spajam,sutra ću probati upaliti ujutro dok se sve ohladi,da vidim situaciju.

Gornji je bio na masseyu,donji na skipu..
Oba imaju 10 zuba,jedino je na skipu iskra,a na masseyu lucas.
 

Prilozi

  • 20231204_164326.jpg
    20231204_164326.jpg
    31.3 KB · Pregleda: 16
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Promijenjen alnaser,kablovi,sve po Ps-u,očistio masu,nove stopice,novi šarafi...ali isti drek...sutra sam na poslu pa nebudem stigao,preksutra moram dizne skinuti i provjeriti ih...moguće da je u njima problem..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Nevidim ni ja,ali kolega @turke napisao svoju situaciju,pa idemo redom:)
Da sam tasta slušao,imao bi novi alnaser a problem bi ostao isti.
Za ovog sa skipa znam kak vrti,tako da je 100% uredu..
Što predlažeš dalje?

Ps. Mrvica start spreja i sa sporom vrtnjom kresne na zub..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ebi ga , evo tražim po yutubu primjer , pa čorak ..moraš razlikovati da li anlaser loše vrti radi svih ovih razloga koje smo gore nabrojali pod .2. moraš utvditi da li motor ostane bez goriva (ako odmah na početku krene makar malo bijelog dima gorivo je OK.i 3 . nema kopresije ( tu ima sto raloga).

evo recimo ovaj primejr , baca dim znači ima nafte , vrti relativno ok , čak polako posustaje jer se akumulator neminovno prazni i na kraju kad našiba dosta goriva upali uz oblak bijelog dima

Ako si sredio struju mora okretati ravnomjerno ..sve do zadnjeg atoma u akumulatoru .

Možda da snimiš video?

edit.
evo ovaj vrti ko blesav ..dečko vrti volan da si skrati vrijeme ..normalno vrti ..prvo prihvati jedan cil ...pa drugi ..itd.
ovo je normalno paljenje lošeg motora
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Budem snimio,čak bih rekao da prvo nema dima nikakvog,onda se pojavi,sad u kojem vremenskom razmaku nemogu točno reći.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
A si probal na šlepanje? Smiješ ga opće šlepati? Radi prednjeg pogona?
I mene je zbunilo to kaj si rekel da poslje počinje sporije vrtit, al ak si struju riješil onda je nekaj motorno.
Si probal z stisnutim kuplungom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh