• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3070

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Imaš dosta oglasa na njuškalu.Nazovi par mjesta.Mislim da se kreče cijena oko 1200 kn samo lamela ako se ne varam!
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Poštovanje, danas kolegi massey 3070 kad ga je upalio vise nije htio prebaciti iz radnih u trasportne brzine. Znaci kad ga upali i kad prebacuje dugme on njemu pokazuje da je prebacio u trasportne ali u stvarnosti mjenjac je jos uvijek u radnim. Zna tko o cemu je rijec?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Vjerojatno negdje neki kontakt. Nemam taj traktor, ali je opce poznato da ta serija 30xx ima manu s tim kontaktima. Nek si uzme truda i provjeri kontakte kompjutera.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Elektroventil od brzima sigurno..
Nalazi se sa strane pored filtera hidraulika i piše pored hi- lo
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Curi treba traktor naterati na panj da se nagne i onda skinuti ventil..
Od HI-LO ventil je donji..
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Skinuo ja ventil, i nije to od HI-LO ventil. Nego od multipowera, skinuo sam ga rastavio ocistio razradio (probao s drugim ispitanim solenoidom) i ne radi. Kao da je bas otisao ventil tj onaj dio unutar njega koji se ne moze rastaviti. Zvao za novi i kazu da kosta 435e!!! Jel netko zna gdje bi se mogao naci polovan ili nesto jeftinije?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Odes u firmu koja se bavi el viklovanjem motora.Oni taj selenoid navikluju i to je to.Moras samo reci koliko volti da navikluju.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
u terra diselu u Bizovcu je je oko 2500 kuna..
Ne može se popraviti mehanički dio ali možeš za prvu pomoč skinuti ventil od kočnice kardana i zamjeniti im mjesta dok ne skupiš lovu za novi..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Električni dio popravlja Dino u D aruvaru meni je radio 4 komada za 1000 kuna.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Da li si probao rastaviti ventil i očistiti..
 

Prilozi

  • 20160223_161009_Richtone(HDR).jpg
    20160223_161009_Richtone(HDR).jpg
    69.7 KB · Pregleda: 137
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Da i ventil prstima micem gore dolje. Kad ga spojim na struju ne radi. Probao na drugom solenoidu isto. Struju dobija , pregledao sam. Ocito je kvar u ventilu u onom dijelu koji se ne moze rastaviti
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav ljudi jučer mi na masseyu 3070 zacvikao kardan ali samo 540okr, kad hoću upaliti ne može, od opterećenja e traktor, sve ostale brzine kardana rade. Prije nego mi je zacvikao malo je cvililo i ugasilo traktor, ulja je preko maximuma. Sad gledamo preko poklopaca koje mogu skinuti, sad bi htio izvaditi osovinu kardana ali ne znam kako. Jel možda znate šta bi moglo otići..
 

Laktasic1997

Novi član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
2
Pozdrav zanima me koji je po redu od gore prema dolje elektro ventil od prve vuce u pitanju mf 3070 hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh